Штрафи волонтерам

Вівторок, 07 лютого 2017 00:00 - Новини
Штрафи волонтерам
Депутат Ярослав Маркевич: «За ремонт військової техніки без ліцензії волонтери отримають штраф від 17 тис. до 85 тис. грн з конфіскацією продукції та обладнання»

Кабмін запропонував Верховній Раді ввести ліцензування виробництва і реалізації військової техніки, військової зброї і боєприпасів до неї. Це новий законотворчий «шедевр» уряду №5698 був зареєстрований в Раді 23 січня.

За словами Маркевича, Кабмін хоче ввести жорсткий контроль, державний нагляд і тотальне ліцензування для розробки, виготовлення і переміщення обладнання військового призначення в країні. У них це зветься «державне регулювання стратегічно важливої ​​галузі». Як завжди - все в красивій обгортці реформування оборонно-промислового комплексу України. Але в обгортці - зовсім цукерка.

«Ще в 2015 році, коли готувався законопроект про ліцензування, я вніс поправку, яка виключила із ст.7 законопроекту до другого читання Пункт 20 «розробка, виготовлення, реалізація, ремонт, модернізація та утилізація озброєння, військової техніки, військової зброї і боєприпасів до нього », - повідомляє Маркевич на своїй сторінці в facebook.

Також депутат зазначає, що тоді поправка була врахована - цей пункт прибрали зі списку видів діяльності, які підпадають під ліцензування. Таким чином, була ліквідована необхідність отримувати багато непотрібних папірців і годувати бюрократів, застосувавши принцип «чим простіше - тим краще». Адже, за словами учасників ринку, на отримання цієї ліцензії вони витрачали до 8-ми місяців. При цьому сама ліцензія була чисто формальною і, по суті, являла собою виснажливий збір папірців по кабінетах чиновників.

remont techniki«Відразу підкреслю: обороноздатність нашої країни не постраждала через відсутність ліцензій на ремонт, здійснення всіх цих видів діяльності, як і раніше знаходиться під пильним контролем держави. Але тепер вийти на цей ринок стало легше. Особливо в такому напрямку як «ремонт», де менше регуляторних актів, ніж, наприклад, в «виготовленні», - пише Маркевич.

Що ж тепер? Уряд намагається створити додаткові перешкоди для розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) в Україні: законопроектом №5698 намагаються повернути процедуру ліцензування для всіх, хто розробляє і ремонтує техніку для армії. До речі, це вже не перша спроба. Державним мужам давно не дає спокою ідея заново впихнути це доповнення до Закону.

Кабмін Яценюка вже вносив подібний законопроект (№2039а від 08.06.2015), яким також намагалися повернути це ліцензування. Більш того, тоді Президент Порошенко навіть визначив проект як невідкладний і вимагав розгляду позачергово. Благо, на профільному комітеті вдалося відстояти попередню позицію і не допустити відновлення ліцензії.

volontery«Зараз ми теж будемо наполягати на своєму, і не допустимо монополізації державним концерном «Укроборонпром» сфери розробки, виготовлення і реалізації зброї. Україні потрібна здорове конкурентне середовище державних і приватних компаній в ОПК. Не можна допустити відновлення ліцензії на випуск зброї, адже це крок назад у розвитку ОПК, чергові ускладнення для учасників ринку і великі корупційні ризики, властиві самій процедурі ліцензування.

Хто і як буде вирішувати, чи гідний ти лагодити техніку для армії? Де гарантія прозорості цих перевірок на відповідність умовам ліцензії? Поки відповідей немає », - журиться Ярослав Маркевич.