Лідер бойовиків загрожує повстанням

П'ятниця, 17 лютого 2017 00:00 - Новини
Лідер бойовиків загрожує повстанням
Глава самопроголошеної ДНР Олександр Захарченко заявив, що ополченці готові захопити підконтрольні Україні райони Донбасу військовим шляхом, якщо не вдасться це зробити політичними методами.

«Ми завжди говорили, що звільнення окупованих територій Донецької та Луганської областей - це наше колективне завдання. І ми завжди говорили, що бажано це зробити політичним шляхом. Якщо ж вони не розуміють, то нагадаю, що ми можемо зробити це і військовим», - повідомив Захарченко на прес-конференції в Луганську.

Якби він і його поплічники дійсно звільнили Донбас - наслідуючи приклад Мотороли і Гіві – і відправилися до «верхньої тундри», то вже на наступний день на Сході припинилися б військові дії. Але, мабуть, московські куратори поставили перед ватажками терористів інші завдання.

zaharchenkoІз заяв московської маріонетки можна зробити висновок, що колабораціоністи серйозно розраховували на політичну допомогу Кремля, оскільки самостійно вони не можуть впливати на будь-які рішення по Донбасу.

Користуючись тим, що Росія постійно постачає зброю і живу силу терористам, Захарченко навіть висловився за силову спробу захоплення територій, контрольованих Україною. Він зазначив, що завдяки блокадам, які проводить київська влада, у бойовиків з'явилося «право» робити це самостійно. Що заважало їм зробити це раніше? Можливо те, що українська сторона платила їм гроші за поставки сировини? Або просто не було команди від Путіна?

«На тій території залишилися наші брати і сестри. І це послання стосується в першу чергу їх - ми про них не забули », - говорить Захарченко. Підтвердженням його слів є щоденний обстріл житлових районів Авдіївки, Кам'янки, Зайцеве, Верхньоторецька. Бойовики дійсно не забули, що мирне населення - це прекрасна мета не тільки для стрільби, а й для маніпуляцій. Те, що жителі захоплених територій є заручниками і прикриттям для бойовиків – вже давно не секрет. В інтернеті є багато відеофрагментів, на яких самі жителі окупованих районів знімають стрілянину бойовиків, яку вони ведуть з важкої і реактивної артилерії під прикриттям житлових будинків.

Як тільки виникла загроза припинення фінансування і поставок товарів з боку України, про-російські терористи почали погрожувати наступом на сусідні території.