Чи знімуть санкції з Росії?

П'ятниця, 10 лютого 2017 00:00 - Події 321
Чи знімуть санкції з Росії?
Офіційний представник Білого дому, прес-секретар президента США Дональда Трампа Шон Спайсер прояснив позицію Вашингтона щодо антиросійських санкцій.

Його заява прозвучала вже після того, як американські сенатори внесли на розгляд законопроект, що перешкоджає будь-яким рішенням Дональда Трампа про скасування санкцій проти РФ, передає агентство Reuters.

«Я вважаю, що постійний представник США в ООН Хейлі чітко висловила в ООН нашу позицію. До тих пір, поки Росія не піде з Криму, ці відміна санкцій не розглядатиметься », - підкреслив Спайсер. Мова нового постпреда США в ООН, на яку послався представник Білого дому, прозвучала минулого тижня під час першого виступу Ніккі Хейлі в Радбезі.

«Наші санкції в зв'язку з Кримом будуть діяти, доки Росія не поверне контроль над півостровом Україні, - підкреслила вона. - Шкода, але в своєму першому публічному виступі я повинна засудити агресивні дії на Донбасі. Ми дійсно хочемо поліпшити відносини з Москвою, але жахлива ситуація на сході України вимагає від нас чіткого і сильного засудження дій Росії». Солідарну з Хейлі позицію висловив і представник Великобританії Меттью Райкрофт.

Раніше, в середу, 8 лютого, шість американських сенаторів на чолі з республіканцем Ліндсі Гремом, сенатором від Південної Кароліни, і демократом Беном Кардіном, сенатором від Меріленда, внесли на розгляд Сенату законопроект, який посилить контроль конгресменів над адміністрацією президента США Дональда Трампа і стане на заваді його рішенню скасувати санкції проти Росії. Закон вимагає від Білого дому надати докладний звіт про те, з якої причини скасовуються санкції, потім протягом 120 днів конгрес проголосує за або проти цього рішення.

TrumpЯк пояснював раніше Кардін, якщо конгрес не погодиться з рішенням Трампа зняти обмеження щодо Москви, то в такому випадку у сенаторів і конгресменів «буде можливість почати дії від імені законодавчої влади», в тому числі прийняти спільну резолюцію, яка забороняє скасування антиросійських санкцій. У США стурбовані можливістю відновлення повномасштабних відносин Вашингтона з Москвою, незважаючи на Крим і кібератаки. Сенатори вважають, що цей закон дозволить нейтралізувати загрозу передчасної скасування санкцій.

Нагадаємо, що Трамп в січні поставив умовою зняття санкцій скорочення Росією ядерного арсеналу, після чого в США з'явилася інформація про підготовку проекуі указу, що відміняє санкції.