5 прикладів популізму Юлії Тимошенко

П'ятниця, 10 лютого 2017 00:00 - Точка зору 383
5 прикладів популізму Юлії Тимошенко
Юлія Тимошенко - яскравий приклад політика-популіста. Вона понує прості та неефективні рішення складних проблем, яскраву обгортку від гіркої цукерки з чорного шоколаду. Пам'ятайте аферу з «Елітою-Центром»?

У тих будинках красиві квартири були тільки на картинці. Точно так само і популісти пропонують саме те, що ви хочете побачити і почути. Вони як нечесні продавці на базарі - прикрашають зіпсований товар.

Але популісти не говорять вам, що розвинену країну не можна побудувати на обіцянках дешевого газу або повернення всіх грошей необачним вкладникам збанкрутілих банків. Розвинена країна - це хороші дороги, високі зарплати і ефективний уряд. Добробут прийде не завдяки низьким тарифам, а завдяки економічному зростанню. Щоб його досягти, потрібно інвестувати, розвивати інфраструктуру, економити і розумно розподіляти гроші.

Ви помітили, що в попередньому реченні немає ні слова про «загальну справедливість»?

Ми зібрали найяскравіші докази того, що Юлія Тимошенко - популіст.

283533
751883
1fbcdcd18980a9832e3be56b2c6
premier-timoshenko
vizok

1. Тимошенко проти підвищення тарифів, хоча сама погоджувала це з МВФ. Зараз Юлія Тимошенко критикує уряд Гройсмана за підвищення тарифів на газ. Але їй не варто лаяти нинішній уряд, тому що вона сама взяла на себе зобов'язання підвищити тарифи, коли була прем'єр-міністром. Передбачуваний графік зростання тарифів є в річному звіті «Нафтогазу». Довести тарифи до ринкового рівня Україна повинна була вже у 2010 році. Прочитати відповідний Лист про наміри на адресу МВФ, який підписала Тимошенко, можна на сайті ВР.

2. На словах бореться з офшорами, хоча у чоловіка є компанія в офшорах.

muzТимошенко активно вимагала створити в ВР комісію, яка розслідувала б офшорні скандали. Але в декларації вона вказала офшорні компанії чоловіка - одна зареєстрована в Шотландії, а друга на Кіпрі.

3. Захищає вкладників банків, що лопнули, але наслідки повернення грошей усім підряд для економіки будуть жахливими. Нещодавно президент підписав закон, який зобов'язує Фонд гарантування вкладів виплатити 1,2 млрд гривень вкладникам банку «Михайлівський», який працював за шахрайською схемою. Цей закон перекладає проблеми кількох тисяч чоловік, які постраждали через власну неуважність, на всю країну. Перед тим, як віддавати гроші банку, потрібно уважно читати договір.

4. Завищують дані щодо кількості видобутого в Україні газу. Здається, газ - улюблена тема Юлії Тимошенко. Вона і справді добре розбирається в цьому питанні, оскільки очолювала компанію «Єдині енергетичні системи України», яка в 1995-1996 роках була найбільшим імпортером газу в країні. Тимошенко часто заявляє, що видобутого в Україні газу досить для потреб населення. Але вона повинна знати, що насправді Україна не видобуває достатньо газу для того, щоб покрити власні потреби.

boykoВ одній з презентацій на програмі Шустера вона стверджувала, що у нас нібито є резерв в 2,7 млрд кубометрів газу - ми видобуваємо більше, ніж споживаємо, і імпортувати газ не треба. Це не так. У реальності газ для населення добуває лише державна компанія «Укргазвидобування», а не всі ті компанії, які вона перерахувала. Тому що тільки ця компанія зобов'язана продавати видобутий газ для потреб населення. Інші вважають за краще працювати з бізнес-покупцями, адже вони платять більше.

І «Укргазвидобування» видобула у 2015 році 13,5 млрд кубометрів газу, а не 19,9. А населення спожило, дійсно, 17,2 млрд кубометрів. Це дані, які може перевірити кожен, хто прочитає звіт «Нафтогазу».

5. Приписує собі чужі заслуги, а потім за них же критикує. 26 жовтня.

Тимошенко прокоментувала підвищення мінімальної зарплати: groysman"Заява Гройсмана про Підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі - це результат тиску на уряд та колосальної БОРОТЬБИ, яку здійснювало громадянське суспільство, профсоюзи, партія" Батьківщина ", усі ми разом".

А 2 листопада висловила прямо протилежну думку: "Оголосивші про Підвищення мінімальної зарплати з 1 січня до 3200 гривень, уряд іде на обман і знищення системи формування зарплат для всіх українців".

Виникає питання: що насправді думає Тимошенко про підвищення зарплати? Обіцянки Юлії Тимошенко - прості рішення складних проблем. Вони передбачають не розвиток, а виживання. При цьому вона дуже часто однобоко інтерпретує дані, щоб ті підтверджували її правоту, замовчує про важливі нюанси.

Якби популісти могли, то вони б пообіцяли навіть дешеву горілку. Але на це грошей точно немає. На ділі добробут вимірюється не дешевизною товарів, а тим, як добре працює бізнес і які умови створює уряд для зростання економіки.

Що ж робити з популістами? По-перше, читати книги про економіку, щоб розуміти, що пропонують політики, які наслідки для країни будуть мати їх обіцянки. По-друге, тренувати пам'ять, щоб знати, коли політики в черговий раз змінюють свою думку на догоду власним інтересам.

Використано матеріали