За «бідного» поліціянта замовте хоч слово

Середа, 08 лютого 2017 00:00 - Розслідування 370
За «бідного» поліціянта замовте хоч слово
Дехто ще до сьогодні задається питанням – чи серйозно влада налаштована на боротьбу з корупцією? Це дуже легко перевірити. 

Адже, коли кандидатура майбутнього посадовця виглядає, м’яко кажучи, підозріло, з точки зору корупційного минулого, державні органи повинні провести ретельну перевірку. Особливо, коли мова йде про призначення на пост керівника Головного управління Національної поліції. Нагадаємо, вчора, 7 лютого Міністр внутрішніх справ  Арсен Аваков вніс кандидатуру Сергія Князєва на посаду очільника Головного управління Національної поліції.

А тепер найцікавіше…

knyazevХоч власна декларація Князєва і не викликає питань, але, як ми вже неодноразово бачили, у «бідних» можновладців дуже часто знаходяться заможні дружини, тещі чи інші родичі. Ось і у випадку пана Князєва виявилося, що хоч його власне майно не викликає питань, але ж у співмешканки головного кандидата на посаду голови Нацполіції: сім квартир, елітний автопарк та купа земельних ділянок.

Але чомусь ця інформація не зацікавила ні відповідні антикорупційні органи, ні Кабмін. Відтак, сьогодні, 8 лютого Кабмін затвердив кандидатуру Сергія Князєва на посаді.

Але у суспільства залишилися питання. І вони стосуються не тільки майна Князева та його співмешканки, але й тих, хто приймав рішення про його затвердження на посаді.

Детальний розгляд досьє Князєва

Із досьє Сергія Князєва нам стало відомо, що він все життя присвятив службі в правоохоронних органах – працював начальником ГУНП в Закарпатській та Рівненській області, а 10 листопада був призначений на посаду начальника Департаменту карного розшуку Національної поліції України.

В електронній декларації Сергія Князєва зазначено, що він володіє двома квартирами під Києвом: в Броварах та в селищі Чабани. Остання квартира знаходиться у спільній власності разом з дітьми та Вікторією Князєвою. Водночас, в деклараціях за останні три роки Князєв не вказував наявність дружини, повідомляє проект "Народне НАЗК".

Згідно з реєстром нерухомого майна, в 2011 році Вікторія Князєва набула дві сусідні квартири в селі Чабани Київської області загальною площею в 130 квадратних метри. Одна з них вказана в е-декларації Сергія Князєва, як спільна власність з родиною.

Вікторія Князєва також володіє нерухомістю в Києві. Їй належить 2 квартири в столиці, які вона придбала в 2011 та 2013 роках, по вулиці Гречка Маршала та на проспекті Петра Григоренка.   

В 2014 році співмешканка Сергія Князєва придбала квартиру площею 63,1 кв.м в новобудові ЖК “Вишневий Затишок” в селі Вишневе Київської області. Ринкова вартість квартири в цьому будинку складає приблизно $40 тисяч.

Через місяць після придбання квартири в селі Вишневому, Князєва придбала квартиру в новобудові в селі Крюківщіна Київської області. Квартира площею 57,4 квадратних метра в цьому будинку наразі коштує $31 тисячу.

Зазначимо, що в період придбання Вікторією Князєвою квартир, Сергій Князєв керував управлінням карного розшуку ГУМВС України в Київській області.

b 20140508153240 fca99965ddcc4За кілька місяців після призначення Сергія Князєва на посаду голови ГУНП в Закарпатській області (у липні 15 року), Вікторія Князєва придбала квартиру площею в 100 квадратних метра в Ужгороді на вулиці Петра Лінтура, 17. Завдяки сервісу гугл. панорама можно побачити, що влітку 2015 року дім ще не був сданий в експлуатацію. Ціна за подібну квартиру в цьому сягає приблизно $68 тисяч.

Крім того в Закарпатській області Вікторія Князєва придбала  житловий будинок площею 48 квадратних метрів та отримала право власності на земельну ділянку  0.2069 га. В цьому ж році вона  також придбала земельну ділянку в селі Шаян Закарпатської області  площею 0,08 га. Згідно з інформацією з кадастрової карти частина цієї ділянки знаходиться в лісі. Згідно з даними реєстру юридичних осіб Вікторія Князєва ніколи бізнесом не займалась.

У підготовці матеріалу використані дані порталу bihus.info та  інформаційно-аналітичної платформи Youcontrol.