Український суддя-корупціонер може знову уникнути покарання

Вівторок, 14 лютого 2017 00:00 - Розслідування 1205
Український суддя-корупціонер може знову уникнути покарання
Корупція є дуже поширеною проблемою в Україні, а стан судової системи України – украй незадовільний. І це не дивно.

Варто відкрити чергову стрічку новин – неодмінно зустрінеться інформація про черговий суддівський злочин чи правопорушення.

Наприклад, не далі як у минулу суботу, 11 лютого здійнявся черговий скандал, пов’язаний з суддею. Та не будь з яким суддею – а головою Одеського окружного адмінсуду Олегом Глуханчуком, який перебуваючи напідпитку був пійманий поліцейськими за кермом чужої машини. Мало того, що він був у нетверезому стані, так він ще й дозволив собі накинутися на патрульних з погрозами та брудною лайкою!

Персона цього «слуги Феміди» заслуговує більш пристальної уваги. Почнемо з того, що суддівську посаду Олег Глуханчук обіймає з 12 січня 2007 року. Вже через півроку він дослужився до посади голови цього ж таки суду.

А потім починається найцікавіше… Мабуть важке радянське минуле гнітило пана Глуханчука, а сіре радянськеlukash середовище пробуджувало якісь комплекси, бо свій кабінет голова суду прикрасив у кращих традиціях Межигір’я з домішками «Пшонка-стайл», витративши на це не аби які кошти. Як стало відомо з відкритих джерел, суддя витратив на облаштування власного кабінету, мінімум $500 тис. державних коштів. Не обійшов суддя увагою і власне житло.

Мабуть заощаджуючи кошти з суддівської зарплати, Глуханчук придбав невеличкий 4-поверховий будинок на узбережжі Чорного моря за якісь нещасні $2 млн, перекупивши майно у ще одної «сироти казанської» екс-міністра юстиції Олени Лукаш.

Пояснювати походження коштів на придбання «хатинки» голова Одеського адмінсуду відмовився. Така зухвала поведінка Глуханчука викликала запитання навіть у спокійному 2009 році, його навіть хотіли притягнути до відповідальності по статті (у Верховній Раді був зареєстрований Проект про звільнення судді з посади та притягнення до відповідальності). Але, мабуть не вистачило доказів.

eagle 1Навіть після Революції Гідності, у нової влади, яка закотивши рукава взялася за чистку корумпованої судової системи, не вистачило снаги потягатися з Глуханчуком, який вдало оминув люстрацій ні списки, і залишився на своїй посаді, пересидівши буремні події на закордонних елітних курортах, де він відпочивав, навіть не намагаючись приховувати шалені витрати. До речі, вже у 2014 році пан суддя за допомогою Одеської міськради переписав на себе «нежилі приміщення», які насправді виявилися причалом для його власної яхти на території міського яхт-клубу на 8-ій станції. Там пан суддівський голова тепер  паркує катер «Eagle 645L», вартістю понад $25 тис. Про елітні автівки та кошти за які вони були придбані, вже навіть мова не заходить.

Тож, на сьогодні ми можемо констатувати, що Феміда виявилася не тільки сліпою, але й беззубою. Принаймні, коли мова йде про її власних служителів. Можливо публічний розголос протизаконних дій судді, допоможе розібратися у ситуації, а увага суспільства не дозволить посіпакам старого режиму відбутися невеличким переляком, замість повноцінного покарання, на яке заслуговують порушники закону у демократичній державі.