Зеленський дорікнув союзникам, які не поспішають передавати Україні засоби ППО (Відео)

Президент Володимир Зеленський укотре закликав партнерів допомогти нашій державі з системами протиповітряної оборони. Комплекси ППО, які зберігаються на складах у західних державах, сьогодні конче необхідні саме в Україні, зважаючи на те, що російський ракетний терор триває.
У зверненні до українців та світу глава держави зазначив, що саме з таким закликом звернувся до глав МЗС країн Північноатлантичного альянсу під час засідання Ради Україна – НАТО. Він наголосив, що "союзництво має бути справжнім". "Коли Україна звертається до партнерів по системи ППО, які в них є – є на складах, на базах зберігання, але потрібні тут, саме тут, щоб захищати життя, – ми говоримо про справжнє союзництво. І ми в Україні цінуємо зусилля кожного лідера, кожної держави, які справді активні, справді виконують обіцянки та намагаються збільшити можливості нашого повітряного щита", – зазначив він.
Зеленський сказав, що цей рік уже не може бути часом просто для подальших обговорень. Російські терористи вже, на жаль, мали надто багато часу – роки цієї війни, щоб знищувати українське життя. "Усе цілком конкретно. Україні потрібна ППО, і партнери можуть із цим допомогти. Нам потрібна артилерія, і це те, що є у світу. Тільки достатня кількість ППО й винищувачів може відігнати російську авіацію. Рішення потрібні. Рішення можливі. Кожен у світі, хто справді прагне миру, повинен не боятися проявляти свою силу, щоб захистити життя", – підкреслив він.
Президент додав, що звернувся до учасників засідання з Дніпра, яке російські війська зранку атакували ракетами, влучивши по житловому будинку та вокзалу. Він нагадав, що під ракетні удари ворога сьогодні потрапили також Синельникове, Кривий Ріг, Донеччина, Харківщина, Миколаївщина. Також постраждала припортова інфраструктура Одеської області.
Глава держави подякував усім в Україні та за її межами, хто працює задля нашої сили та перемоги. "Дякую всім, хто зараз з Україною, із нашими людьми, із нашим захистом. Дякую кожному в Дніпрі, в усіх інших наших містах і селах, хто спрямовує свої сили так, щоб уся наша держава була сильною. Будь ласка, дбайте про ближнього, допомагайте, коли це потрібно. Дбайте про всю нашу Україну й говоріть – усіма методами – світу правду. Правду про те, що світ може", – наголосив президент.
Україна виступає проти замороження війни з Росією. Про це керівник Офісу президента Андрій Єрмак сказав в етері телемарафону.
Президент США Дональд Трамп назвав заяву російського диктатора Володимира Путіна щодо перемир'я в Україні "багатообіцяючою, але неповною".
Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер закликав надати Україні гарантії безпеки. Він застеріг, що в іншому випадку Володимир Путін отримає можливість порушити можливу мирну угоду.
Президент Російської Федерації Володимир Путін висловився щодо можливості 30-денного перемир'я на російсько-українській війні.
Володимир Путін боїться сказати прямо президенту США Дональду Трампу, що хоче продовжувати війну проти України, і тому Москва намагається нав'язати такі передумови режиму тиші, "щоб узагалі нічого не вийшло або щоб не виходило якнайдовше".
Володимир Путін заявив, що Росія готова до припинення бойових дій на 30 діб. При цьому він каже, що це перемир'я має бути частиною плану, який вестиме до довгострокового миру.
Росія представила США список вимог щодо угоди про припинення війни проти України та перезавантаження відносин з Вашингтоном. Про це повідомило Reuters.
За дотриманням потенційного режиму припинення вогню в Україні можна буде стежити із супутників, а також використовуючи інші засоби спостереження. Таку заяву зробив держсекретар США Марко Рубіо на пресконференції в Ірландії.
Президент Володимир Зеленський заслухав докладну доповідь української делегації за підсумками зустрічі із представниками Сполучених Штатів у Саудівській Аравії. Глава держави підтвердив, що Україна налаштована на швидкий рух до миру та готова виконати свою частину роботи.
Державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо заявив 11 березня, що 30-денне перемир'я між Україною та Росією може розпочатися протягом днів, якщо росіяни погодяться на цю пропозицію.
Україна виступає проти замороження війни з Росією. Про це керівник Офісу президента Андрій Єрмак сказав в етері телемарафону.
Президент США Дональд Трамп назвав заяву російського диктатора Володимира Путіна щодо перемир'я в Україні "багатообіцяючою, але неповною".
Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер закликав надати Україні гарантії безпеки. Він застеріг, що в іншому випадку Володимир Путін отримає можливість порушити можливу мирну угоду.
Президент Російської Федерації Володимир Путін висловився щодо можливості 30-денного перемир'я на російсько-українській війні.