Рішення про постачання зенітного ракетного комплексу Бук бойовикам "ДНР" прийнято президентом Росії Володимиром Путіним. Про це повідомила Об'єднана слідча група (JIT).
В асамблеї повністю спростували версії про те, що постріл було здійснено українським винищувачем Су-25 або МіГ-29. Або що «Бук» був випущений ЗСУ з підконтрольної Україні території.
У понеділок, 20 грудня, звинувачення в судовому процесі про збитий 17 липня в небі над Донбасом рейс МН17 Малайзійських авіаліній почне оголошувати обвинувальний висновок. Згодом усім чотирьом обвинуваченим буде оголошений вирок.
Родичі жертв рейсу MH17, збитого росіянами над Донбасом, вимагатимуть матеріальної компенсації від винуватців катастрофи. Обвинувачені та інші особи, причетні до катастрофи MH17, систематично відмовляються визнавати провину та висловлювати жаль щодо скоєного.
У Нідерландах у судовому комплексі "Схіпхол" продовжуються судові засідання у справі про збиття літака рейсу МН17. На думку членів сімей жертв катастрофи, весь світ повинен знати, що спричинило безглузду смерть 298 осіб та яку роль відіграла Росія в збитті MH17.
Росія зробила чергову провокацію проти України. Командування агресора направило свої літаки-розвідники Іл-20 та Су-24МР в район навчань ЗСУ, з проведенням бойових стрільб зенітних військ.
У Нідерландах триває розгляд справи про катастрофу рейсу МН17, збитого терористами над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На третій день в суді виступили Силена і Роб Фредрікси, що втратили в катастрофі 23-річного сина Брайса.
Родичі 298 жертв рейсу МН17 Malaysian Airlines, що беруть участь в судовому процесі, звинуватили Росію у брехні про її роль в катастрофі літака. Москва, в свою чергу, заперечує будь-яку відповідальність.
Сім років тому над Донбасом збили пасажирський лайнер малазійських авіаліній з 298 людьми на борту. Глави МЗС України, Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів в заяві до річниці збиття пасажирського рейсу МН17 наголосили на необхідності встановлення істини в цій справі.
У суботу, 17 липня, Президент України Володимир Зеленський вшанував пам'ять жертв трагедії малайзійського Боїнга 747, який був збитий над територією Донбасу. У своїй заяві Зеленський упустив, хто саме збив літак з території, яка контролювалась російськими проксі формуваннями.
На судовому процесі в Нідерландах почалося представлення матеріалів справи про збитий "Боїнг-777" рейса MH-17. Зокрема, доказів, що вказують, на те, що лайнер був збитий ракетою ЗРК "Бук" з підконтрольної російським проксі-формуванням території України.
У Нідерландах журналісти-розслідувачі катастрофи рейсу MH17 отримали у своє розпорядження безліч аудіофайлів, які чітко вказують причетність до збиття Боїнга ще кількох людей. Також на записах обговорюється евакуація установки БУК-М з локації, звідки була випущена ракета по пасажирському літаку, назад в Росію.
Згідно з незалежним розслідуванням, Україна не знала, що цивільна авіація була в небезпеці, коли в липні 2014 року над Донбасом був збитий рейс MH17. Глава МЗС Нідерландів Стеф Блок заявив, що немає доказів, щоб визнати Україну юридично відповідальною за неповне закриття повітряного простору.
Подальше розслідування справи про збиття рейсу MH-17 на Донбасі влітку 2014 року зосереджено на ідентифікації екіпажу російського зенітно-ракетного комплексу "Бук". Також слідчі хочуть встановити вищих офіцерів армії РФ, які причетні до дачі злочинного наказу.
Судді Окружного суду Гааги в Нідерландах, які розглядають справу проти чотирьох обвинувачених у збитті в 2014 році літака Malaysia Airlines рейсу MH17, відхилили прохання адвокатів захисту про надання їм додаткового часу для розслідування альтернативних сценаріїв причин авіакатастрофи. Міжнародне розслідування, проведене раніше, прийшло до однозначного висновку, що літак був збитий російською ракетою системи "БУК".
У справі про катастрофу малайзійського Boeing рейсу MH17 хочуть допитати кілька десятків свідків, які могли бачити або щось знати про переміщення ракетної установки "Бук". Такий запит був зроблений стороною захисту підозрюваного Олега Пулатова на судових слуханнях 4 листопада.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба взяв участь у відеоконференції з міністрами закордонних справ держав-учасниць спільної слідчої групи Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів. Головною метою зустрічі стало обговорення перебігу процесу притягнення до відповідальності винних за збиття літака рейсу МН17.
В Нідерландах поновлюються судові слухання у справі про збиття рейсу MH17 над Донбасом в липні 2014 року. На цьому етапі суд розгляне вимоги компенсації з боку родичів загиблих.
Україну терористи могли атакувати з двох зенітних ракетних комплексів (ЗРК) "Бук", однак з технічних причин у 2014 році терористи не змогли завести в Україну другу установку. Крім того, удар з ЗРК по малайзійському "Боїнгу" MH17 шість років тому в деякому сенсі врятувало Україну від масштабної інтервенції.
У справі про збиття пасажирського Boeing рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році, сторона захисту підозрюваного Олега Пулатова вказує на вирішальну роль іншого обвинуваченого Володимира Цемаха в катастрофі. В той час, він займав посаду "командира відділу ППО" окупованого міста Сніжне Донецької області.