Внаслідок стрімкого поширення COVID-19 у світі науковці з різних країн розробили протикоронавірусні вакцини у рекордні строки. Кореспонденти ASPI news 22 січня поцікавились у киян та гостей столиці, чи є у них довіра до розроблених препаратів, та чи готові вони вакцинувати себе і своїх близьких.
У Sinovac Biotech заявили про успішні клінічні випробування вакцини Sinovac, яка, за словами керівництва компанії, продемонструвала хорошу ефективність. Про це заявив голова правління і головний виконавчий директор Sinovac Biotech Інь Вейдун.
Київська влада веде переговори з кількома американськими та європейськими компаніями-виробниками вакцини від коронавірусу. У столиці готова інфраструктура для проведення вакцинації.
Киянин через соціальну мережу розповсюджував інформацію про виготовлення та продаж підроблених довідок щодо тестування на COVID-19 методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). Вартість довідки становила 500 гривень, які оплачувалися замовником після отримання довідки за допомогою поштового зв’язку. Довідки виготовлялись на іноземних мовах з метою виїзду замовника за кордон.
Пандемія коронавіруса стала причиною фінансових проблем у безлічі галузей як в світі, так і Україні. Мабуть, найбільше постраждав туризм.
У МОЗ прогнозують надходження китайської вакцини від COVID-19 вже в лютому. Йдеться про препарат від виробника Sinovac Biotech Ltd.
У віці 79 років від коронавірусної хвороби помер один із співзасновників Народного Руху України Володимир Черняк. Він пішов з життя 18 січня.
Очільник українського МОЗ Максим Степанов розповів, що частка ПЛР-систем, виробництво яких зареєстровано в Росії, становить 0,6% від загального обсягу використання таких виробів в Україні. Серед найбільших імпортерів - КНР, США та Корея.
Національна служба здоров'я України (НСЗУ) виплатила 11,4 мільярда гривень на лікування пацієнтів, госпіталізованих з коронавірусною хворобою. За підрахунками відомства, в середньому на одного пацієнта виплачено по 45 тисяч гривень.
Тестування на COVID-19 в Україні буде безкоштовно. Здати тест на коронавірусної інфекцію можна у сімейних лікарів.
У "Слузі народу" повідомили, чи є нардепи пріоритетною групою в програмі вакцинації проти коронавірусу. Іншими словами, чи отримають щеплення від COVID-19 нардепи першими.
Традиційно на Водохреща у Києві працюють безліч ополонок, у яких кияни та гості української столиці не лише очищуються від гріхів, а й демонструють чимале фізичне здоров'я. У Держпродспоживслужбі назвали умову для роботи ополонок в Києві.
У 2021 році до традиційних рекомендацій лікарів, що роз'яснюють важливі моменти, що стосуються "водохресних купань" у водоймах в січні, додалися застереження тим, хто встиг перехворіти на новий коронавірус SARS-CoV-2. Серйозне захворювання COVID-19, яке викликає даний патоген, змушує і серйозного підходу до свого здоров'я.
Після офіційних результатів третьої клінічної фази, відсоток ефективності вакцини від коронавірусу CoronoVac від китайської компанії Sinovac Biotech, може бути більше, ніж 50%. Про це заявив в.о. генерального директора Центру громадського здоров'я України Ігор Кузін.
Стандартні обмеження у вигляді масок і дистанціювання, які в Україні обов'язкові в рамках протиепідемічного карантину, триватимуть до кінця 2021 року. Таким чином, адаптивний в карантин в цьому році в нашій країні скасовувати не будуть.
Професор, доктор медичних наук Михайло Фаворов розповів, що для завершального етапу випробовування української вакцини від коронавірусу потрібно 10 - 15 мільйонів доларів.
Російські ЗМІ повідомили про блокування аккаунта російської вакцини від коронавірусу "Супутник V" в Twitter. Зазначається, що причини таких дій модераторів платформи невідомі.
Головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що не вірить в те, що в одній з приватних клінік Києва проводилася підпільна вакцинація від COVID-19. За його словами, в Міністерстві охорони здоров'я немає інформації про офіційне ввезення в Україну будь-яких вакцин від коронавірусу.
Кампанія масової вакцинації проти COVID-19 стартувала в декількох країнах в кінці 2020 року. Вона вже охопила 43 країни. На сьогодні введено 30,5 мільйона доз вакцин, укладено угод на доступ до 8,35 мільярда доларів США.