Більша частина з перекинутих у Росію військ із КНДР уже залучена до бойових дій у Курській області. Про це на брифінгу повідомив представник Держдепартаменту США Ведант Патель.
Директор НАБУ Семен Кривонос, керівник САП Олександр Клименко зустрілися із Генеральним інспектором Держдепу США Карделлом Річардсоном. Під час зустрічі було обговорено нагляд за використанням міжнародної допомоги та підзвітність перед її надавачами.
У Сполучених Штатах Америки розглянули План перемоги, який представив президент України Володимир Зеленський щодо закінчення війни з Росією, та вважають, що він містить "продуктивні кроки". Деталі цього плану ні Україна, ні США поки що не оголошуватимуть.
У Державному департаменті США відреагували на чергові погрози Путіна про те, що дозвіл Україні на удари далекобійною зброєю по цілях на території РФ буде розцінено, як пряму участь країн НАТО у війні.
Дозвіл Сполучених Штатів на удари з американської зброї по цілях на території Росії, покликаний краще захистити Україну та не призведе до ескалації бойових дій на фронті.
Колишня заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд, коментуючи затримку з ухваленням пакета військової допомоги Україні, не стала відповідати, чи вірить Вашингтон у перемогу Києва.
Україна може вступити в НАТО тільки після завершення війни, яку розв'язала Росія. Водночас - це "процес, який рухається". Про це заявив спікер Державного департаменту США Метью Міллер.
Держдеп США закликав Росію утриматися від дій, які можуть призвести до ядерного інциденту на Запорізькій АЕС та повернути контроль над станцією компетентним українським органам. Про це заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер.
США відкидають версію росіян про нібито причетність України до теракту у Підмосков'ї. Теж саме стосується звинувачень США та Великої Британії.
Російські ракетні атаки на цивільні об’єкти енергетичної інфраструктури України, які здійснює Путін, виходять за межі людського розуміння.
США засуджують фейкові вибори, які проводить рф на окупованих українських територіях, і ніколи не визнають їхню легітимність чи результати, підтверджуючи свою позицію, що Луганська, Донецька, Запорізька, Херсонська області та Крим є частиною суверенної України.
Державний департамент Сполучених Штатів відреагував на останні заяви Папи Римського Франциска щодо війни РФ проти України. Спікер відомства Метью Міллер наголосив, що США підтримують право України на захист.
Державний департамент США та Німецький фонд Маршалла об'єднують зусилля для відбудови українських міст.
У Держдепі США прокоментували ракетний удар по Одесі під час перебування там президента України Володимира Зеленського і прем'єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса.
Сполучені Штати бажають, щоб Україна виграла війну, а не просто захистила себе від російської агресії. Адже перемога України у війні з країною-агресором Росією відповідає інтересам національної безпеки Америки.
У 2024 році не варто очікувати, що Україні буде запропоновано вступ до НАТО. Хоча українці прагнуть стати частиною Альянсу, головним пріоритетом наразі є надання допомоги для забезпечення безпеки країни, а не формальне запрошення до НАТО.
У Держдепі США прокоментували відставку Валерія Залужного та призначення новим головнокомандувачем Збройних сил України Олександра Сирського. Офіційний Вашингтон вважає, що заміна головкома є суверенним рішенням, яке має право приймати глава держави.
Володимир Путін заявив, що між РФ та Україною варто створити "демілітаризовану зону" для виведення російської території "з-під вогневої досяжності" України. Речник Державного департаменту США Метью Міллер прокоментував цю заяву під час брифінгу.
США не будуть підтримувати Україну на тому ж рівні, що і в 2022-2023 роках, оскільки ціль Вашингтона зробити так, щоб країна "могла стояти на своїх ногах".
У Державному департаменті США вважають, що Україна вийде з війни "незалежною, сильною, з покращеною економікою та орієнтованою на Захід державою".