18 січня у столиці відбувся круглий стіл щодо можливості різкого стрибка долара в 2021 році та девальвації гривні. Ексзаступник голови НБУ та економіст Олександр Савченко назвав ключові ризики для стабільності національної валюти.
У Києві 18 січня відбулась пресконференція на тему: "Чи чекати різкого стрибка долара в 2021 році?". Ексзаступник голови НБУ, економіст Олександр Савченко повідомив про головний фактор стабільності гривні в першому кварталі поточного року.
За 3 квартали 2020 року державний борг України виріс на 347 мільярдів гривень - до 2,3 трильйона гривень. Основна причина - девальвація національної валюти.
Курс президента Володимира Зеленського та його команди спровокує в Україні економічну катастрофу. Аналітики розкритикували плани влади щодо штучної девальвації гривні.
Знецінення гривні для збільшення конкурентоспросожності українських товарів за кордоном - це провальна політика, і НБУ її застосовувати не буде, запевняють у Нацбанку.
За приблизними оцінками фахівців та аналітиків, на руках у громадян України знаходиться від 60 до 100 млрд доларів. Ці гроші українці не готові нести до банків чи вкладати у легальний бізнес, адже до сьогодні ситуація у фінансовому та економічному секторі змушує тричі подумати перед тим, як заощаджені кошти інвестувати у якусь справу чи нести їх до банку. Та й податкова система України не спонукає до висвітлення матеріальних благ тих, хто зміг правдами і не правдами нажити певні статки.
Прийняття держбюджету 2018 у першому читанні – це один з ключових моментів планування майбутнього економічного розвитку країни. Але потрібно відразу зауважити, що у тому вигляді, у якому нардепи вирішили затвердити попередню версію бюджету на 2018 рік, ні про який розвиток чи майбутнє економічне зростання України не може бути мови.