Дмитро Кулеба і Жозеп Боррель провели телефонну розмову, у якій, зокрема, обговорили дестабілізаційні дії Росії на Донбасі і в Криму. Боррель запросив Кулебу взяти участь у засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС 19 квітня.
В Європейському Союзі назвали порушенням гуманітарного права указ президента РФ, який додав більшу частину Криму і Севастополя в список прикордонних територій Російської Федерації, де не громадяни Росії не мають права володіти землею. Євросоюз нагадав, що не визнає незаконної анексії Кримського півострова Росією і всі укази окупаційної адміністрації не мають міжнародного значення.
Комісар ЄС з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що Росія має проблеми з виробництво вакцини "Спутник V". ЄС готовий допомогти Росії, але пізніше.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, коментуючи ймовірність вступу України в НАТО, сказав, що без України немає Європи. А, якщо порівнювати нашу країну з Польщею, то Україна краще.
Президент РФ Володимир Путін відповідає за дії російської влади. У Росії не розкрили значну кількість вбивств, тому діючий керівник держави не може бути лідером усіх росіян.
У англо-шведській фармацевтичній компанії AstraZeneca пояснили, що детальне вивчення стану здоров'я більше 17 мільйонів вакцинованих людей, показало відсутність даних про підвищений ризик виникнення тромбозу. Вакцина безпечна для використання.
Російська вакцина від коронавірусу Супутник V може стати доступною однієї сьомої населення земної кулі. Однак в цю частину не входять громадяни Євросоюзу.
Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що санкції Євросоюзу будуть продовжені й чітко назвав РФ стороною конфлікту на Донбасі. Він підкреслив, що Росія повинна забезпечити повний доступ спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї непідконтрольної Україні території.
Санкції ЄС проти РФ залишаться в силі до тих пора, поки не будуть реалізовані Мінські угоди. Про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель під час візиту в Україну.
У сьому річницю з дня початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Російською Федерацією, що відзначається Україною 26 лютого 2021 року, було опубліковано заяву Високого представника Жозепа Борреля від імені Європейського Союзу. Замулення з'явилося на сайті Ради ЄС.
В ЄС не розуміють стратегічні завдання Російської Федерації по вакцинації від COVID-19. Росія пропонує іншим країнам мільйони доз вакцини "Супутник V", але при цьому, не досягла достатнього прогресу у вакцинації власного населення.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Європейський Союз сам зруйнував відносини з Російською Федерацією. Зокрема, через підтримку України та "віддаленні самого Євросоюзу від усього російського".
Європейський парламент звернув увагу на громадську критику скасування місцевих виборів в 18 громадах в підконтрольних Україні частинах Донецький і Луганської областей в жовтні 2020 року. Зазначається, що це рішення позбавило виборчих прав 475 тисяч осіб.
Напередодні засідання Ради Асоціації Україна-ЄС прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем. Шмигаль висловив сподівання, що засідання Ради буде сприяти прогресу в процесі інтеграції України до Європейського Союзу.
Громадяни безвізових з Європейським Союзом країн зможуть їздити без попереднього узгодження поїздок ще мінімум близько двох років, приблизно до кінця 2022 року.
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь в онлайн-заході на тему "Кримська платформа: міжнародна відповідь на окупацію". В заході також взяли участь депутати Європарламенту, Верховної Ради України, незалежні експерти.
Українська делегація представила концепцію "Міжнародної кримської платформи" Європейському Союзу під час обговорення наслідків незаконної анексії Росією Криму. Про це йдеться у заяві Європейської служби зовнішніх дій.
МЗС України випустило коментар щодо рішення Європейської Ради продовжити термін дії економічних та секторальних санкцій щодо Росії. В Євросоюзі продовжили економічні обмеження щодо РФ на пів року.
Американський генерал Бен Ходжес вважає, що Європейський Союз не хвилює проблема окупації Росією Криму, тому що в них там немає своїх інвестицій. Однак Чорноморський регіон визначили як "стратегічно важливий". Тому НАТО збільшить військову присутність у Чорному морі.
Віцепрезидент Єврокомісії Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, і додав, що Росія анексувала Крим та Севастополь. Борель закликав усіх проявити політичну волю.