Президент України Володимир Зеленський заявив, що розраховує на позитивне рішення Європейської ради щодо надання Україні статусу кандидата у члени Європейського Союзу. Він очікує на нього вже у червні 2022 року.
ЄС не знає, коли Україна зможе вступити до Євросоюзу через військове вторгнення Росії. Як заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, ЄС не повинен давати порожніх обіцянок щодо вступу в блок.
Литовський лідер Гітанас Науседа лишився задоволений рішенням саміту ЄС щодо європерспективи України. Про це він повідомив по завершенню зустрічі лідерів держав-членів Євросоюзу.
Особисті статки за різними оцінками становлять близько $200 млрд, однак "заморозити" та заарештувати їх не просто. Ймовірно, статки Путіна розшукують розвідки ЄС та США.
В Брюсселі очікують, що президент Володимир Зеленський днями спрямує запит про термінове членство України у Євросоюзі. За деякими даними нашу країну можуть прийняти в Євросоюз вже у 2024 році.
Представник ЄС Жозеп Боррелль висловився щодо вторгнення РФ. У Брюсселі вирішили застосувати новий механізм санкцій.
Європейський Союз офіційно ухвалив санкції проти Росії за визнання незалежності квазі-республік "Л/ДНР". Росія порушує міжнародне право, територіальну цілісність та суверенітет України, що призведе до посилення кризи в Європі.
Президент Польщі нагадав, що його країна сусідить з Калінінградською областю РФ. Далекосяжні кроки будуть необхідними, якщо Путін і далі "топтатиме міжнародне право і буде атакувати мирні держави".
Перспектива членства в ЄС стане сигналом Москві про незворотність українського шляху. А українці усвідомлять, що їм раді у європейській родині.
Найбільш оптимальним форматом для ведення дискусії про деескалацію та формування нових гарантій безпеки є проведення саміту за участі п’ятьох постійних членів Ради Безпеки ООН, а також України, Німеччини та Туреччини. Саме такий формат є найкращим для обговорення того, що зараз відбувається вздовж кордону України.
Росія здійснила безпрецедентну військову ескалацію проти України. Тому Європа ініціювала конференцію донорів для підвищення економічної стійкості Києва в умовах загрози подальшої російської агресії.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив про незмінність євроінтеграційного та євроатлантичного курсу України, розглядаючи його як "шлях додому". На цьому спікер прламенту наголосив під час "Марафону єднання".
Відповідне рішення ухвалили депутати Європарламенту під час голосування у вівторок, 15 лютого, у Страсбурзі. Кошти виділені для підтримки макроекономічної стабілізації та програми корінних реформ в Україні.
Євросоюз уже підготував низку санкцій проти Росії. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Замість очікуваної відповіді від 37 держав Європи та Північної Америки щодо реалізації принципу безпеки Російська Федерація отримала 2 послання – від генсекретаря НАТО Єнса Столтенберга та голови Євродипломатії Жозепа Борреля. Такий крок не можна охарактеризувати інакше, як прояв дипломатичної неввічливості та неповаги до прохання РФ.
Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель вважає, що Росія не зважиться розпочати повномасштабну інтервенцію в Україну, порівнянну з бойовими діями нацистської Німеччини проти Радянського Союзу у 1941 році. Але це не означає, що Росія не здатна завдати Україні величезних збитків, ставлячи свій чобіт на її землю, підкреслив Боррель.
Москва й надалі чинитиме тиск на Україну. Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель назвав причину.
Посол України в ЄС Всеволод Ченцов висловився щодо російської загрози. Україна, ЄС та НАТО розпочали обговорення питань безпеки у новому форматі.
Глава Білого дому Джо Байден обговорив із президентом Франції Еммануелем Макроном дії Росії, яка продовжує нарощувати військову міць біля кордону з Україною. Розмова двох лідерів відбулася у середу ввечері, 2 лютого, телефоном.