Росія буде відрізана від міжнародних фінансових ринків та втратить доступ до усіх товарів, які виробляє ЄС, що потрібні Москві для модернізації і диверсифікації її економіки. Утім, ці кроки будуть запроваджені лише разі агресії проти України.
Євросоюз ще не має дати вступу України в блок країн. Поки що опрацьовуються потенціал Угоди про асоціацію.
Євросоюз, як найбільший інвестор Росії, готовий ввести потужні економічні санкції проти Москви. Це станеться у разі подальшого вторгнення країни-агресора в Україну чи інші держави континенту.
Ноту України щодо "Північного потоку-2" прокоментували у Європейській комісії. Чиновники зазначили, що діалог з Києвом з питань, пов’язаних з енергетикою, варто й надалі реалізовувати.
У Європі роблять серйозну ставку на постачання з України сировини та компонентів для інноваційних технологій. На думку представника Єврокомісії, в цьому відношенні Україна може випередити Китай.
Корупція в Україні гальмує реформи у різних галузях. Виконавчий віце-голова Єврокомісії Валдіс Домбровскіс закликав посилити боротьбу із хабарництвом.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Він переконав співрозмовницю, що найближчим часом Верховна Рада ухвалить низку законів, необхідних для виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Європейська Комісія від імені Євросоюзу погодила надання Україні позики обсягом у 500 млн євро в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги. Загальна сума макрофінансової допомоги у кредитах, яку ЄС надав Україні від 2014 року, складає 3,8 млрд євро. Це – найбільша макрофінансова допомога, яку Євросоюз коли-небудь надавав країні-партнеру.
Україна потрапила до переліку 10 країн, яким виділять допомогу для боротьби з коронавірусом.
Якщо Україна підпише програму фінансування з МВФ, це дасть додаткові можливості отримати фінансування від Світового банку, Єврокомісії та інших донорів.
"Обидві країни досягають впевненого поступу щодо проведення реформ".
Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович під час брифінгу в Брюсселі повідомив про дату проведення зустрічі між Україною, Росією і ЄС у рамках переговорного процесу про транзит російського газу в Європу через газотранспортну систему України.
Росія готова бронювати потужності української газотранспортної системи для транзиту газу. Про це міністр енергетики Росії Олександр Новак повідомив після тристоронніх переговорів з Україною і ЄС у Брюсселі.
У Брюсселі почалися тристоронні консультації між Україною, Росією і Єврокомісією (ЄК) щодо транзиту газу після закінчення 2019 року.
У Європейській комісії заявили, що після зустрічі прем’єра Британії та глави Єврокомісії в Люксембурзі, від Лондона не надійшли необхідні пропозиції щодо Brexit.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн позначила перед майбутнім єврокомісаром з питань розширення завдання щодо прискорення асоціації з Україною, а також з Грузією, повідомляють європейські ЗМІ.
Україна пропонує провести технічні консультації з "Газпромом" і Єврокомісією для відновлення перемовин щодо транзиту газу.
В Єврокомісії пропонують продовжити санкції щодо Росії за приєднання Криму та Севастополя до 23 червня 2020 року, повідомляє в понеділок агентство Bloomberg із посиланням на внутрішній документ ЄС.
Головним завданням нового президента України Володимира Зеленського повинні стати, по-перше виплата боргу країни, що перевищує 30% річного бюджету, по-друге - газова угода з Росією.