Росіяни у мережі поширили фейк про нібито запланований час початку переговорів з Україною у Туреччині. Але ця інформація не відповідає дійсності, повідомив керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) РНБО Андрій Коваленко у Telegram.
Минулої п’ятниці в українському медіапросторі з’явився матеріал, присвячений Сергію Сотниченку, який повністю базувався на “розслідуванні” видання «Стопкор». В ефірі телеканалу Київ-24 ведучі посилалися виключно на опублікований матеріал, без будь-яких власних коментарів чи оцінок.
Минулої п’ятниці в українському медіапросторі з’явився матеріал, присвячений Сергію Сотниченку, який повністю базувався на “розслідуванні” видання «Стопкор». В ефірі телеканалу Київ-24 ведучі посилалися виключно на опублікований матеріал, без будь-яких власних коментарів чи оцінок.
19 березня російські пропагандистські ЗМІ заявили про нібито збиття українського F-16 у Сумській області. Росіяни знову збрехали, наголосив президент України Володимир Зеленський. Про це він сказав під час відеоконференції з журналістами.
Російська пропаганда поширює фейкове відео від нібито платформи United24 Media, що під час пожеж у Каліфорнії постраждали вісім особняків, які буцімто належать високопоставленим українським військовим.
Російські агресори поширили фейк про начебто знищення на Сумщині колони військової техніки, яка прямувала в Суджу. Про це повідомила Сумська обласна прокуратура.
Центр протидії дезінформації (ЦПД) РНБО України поінформував, які нові фейки та маніпуляції поширює російська пропаганда навколо подій у Курській області.
Росія розповсюджує веб-застосунки, які мають виглядати як український застосунок для військовозобов'язаних "Резерв+".
Наприкінці березня російський суд "заочно заарештував" голову СБУ Василя Малюка, а зараз російські ЗМІ поширили інформацію, що "захист Малюка" буцімто намагається оскаржити арешт.
Шахраї розсилають повідомлення із посиланнями на фейкову сторінку «електронної петиції», під приводом того, що «не вистачає лише декілька голосів, щоб набрати необхідну кількість підписів».
Ворог паралельно веде інформаційно війну та постійно розповсюджує різного роду ІПСО. Такі спеціальні інформаційно-психологічні операції направлені на залякування, дестабілізацію, впливають на психічний стан та настрій суспільства.
Кінцевою метою поширення Росією недостовірної інформації, зокрема діпфейків з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, є деморалізація українського суспільства.
СтратКом ЗСУ викрив чергову психологічно-інформаційну операцію з боку окупантів, спрямовану на дискредитацію українських захисників.
Засновник російської приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер" Євген Пригожин, який записав відеозвернення до президента України Володимира Зеленського із закликом дати наказ на виведення українських військ із Бахмута Донецької області, зімітував перебування в цьому місті.
Російські пропагандисти запустили нові фейки після зустрічі президентів України та США Володимира Зеленського та Джо Байдена. Про це повідомив Центр протидії дезінформації при РНБО.
21 листопада у ЗМІ з'явилася інформація про те що СБУ викрила (чи прикрила, скоріше) чергові ботоферми у Київській та Одеській областях. Все за стандартним шаблоном: фінансування йшло з рф, боти курувалися не надто свідомими громадянами, використовувалися для дестабілізації в Україні.
Міністерство оборони України назвало упередженою брехнею заяву Міноборони РФ про нібито знищення танків Leopard 2A4 та БМП M2 Bradley. Про це повідомляється у Twitter.
Росія на рівні пропаганди знову розповсюджує наративи щодо міфічного конфлікту між вищими органами військово-політичного керівництва, що деструктивно впливає на українське суспільство. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Експерти Центру протидії дезінформації при РНБО України зібрали добірку фейків, маніпуляцій та дезінформаційних вкидів. Ворог виклав це у мережу.
Російське агентство "РІА Новості" заявило, що центр Донецька був обстріляний вперше за 8 років. Як повідомило російське ЗМІ, 4 серпня нібито було завдано удару по драмтеатру в Донецьку, є жертви.