Віце-президент іранської опозиції у Вашингтоні Алі Реза Резазаде вказує, що десять років тому демократичні губернатори Нової Англії святкували провал проєкту прокладання газопроводу з сланцевих родовищ у західній Пенсильванії до густонаселених районів Північного Сходу США.
Віце-президент іранської опозиції у Вашингтоні Алі Реза Резазаде вказує, що десять років тому демократичні губернатори Нової Англії святкували провал проєкту прокладання газопроводу з сланцевих родовищ у західній Пенсильванії до густонаселених районів Північного Сходу США.
Господарський суд Житомирської області за матеріалами НАБУ задовольнив позов Фонду державного майна України щодо повернення у державну власність української частини нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок».
У процедурі сертифікації оператора "Північного потоку-2" компанії Nord Stream AG візьме участь НАК "Нафтогаз". Відповідне рішення ухвалив німецький регулятор BNetzA. Таким чином Україна отримає можливість безпосередньо впливати на запуск російського газопроводу.
НАК "Нафтогаз України" готовий організувати транзит через нашу територію додаткових 55 млрд кубометрів газу, на спеціальних умовах. Ця цифра відповідає потужності газопроводу "Північний потік - 2".
У Німеччині пообіцяли зупинити газопровід "Північний потік-2" в тому разі, якщо постраждає Україна. За словами прем'єр-міністра Північного Рейну-Вестфалії та кандидата в канцлери від партії ХДС/ХСС Арміна Лашета, ФРН потрібен цей газовий проєкт, але Україна не повинна постраждати як транзитер.
Україна продовжує працювати над тим, щоб "Північний потік 2", навіть після завершення його будівництва, не запрацював. Ключем до цього глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко бачить виключення комерційної експлуатації газопроводу.
Україна не погодиться на пропозицію Росії зберегти транзит газу в обмін на невигідні закупівлі російського газу. Оскільки, і гарантії Росії нічого не гарантують, і ціна на газ сильно завищена.
Президент України Володимир Зеленський вітає зусилля глави США і Німеччини Джо Байдена та Ангели Меркель щодо врегулювання кризи у зв'язку з реалізацією проекту "Північний потік-2". Водночас, він дорікнув їм у відсутності конкретних кроків з протидії запуску трубопроводу і хоче почути, як саме вони будуть це забезпечувати.
Президент Володимир Зеленський розраховує, що канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент США Джо Байден узгодять гарантії Україні на випадок запуску магістрального газопроводу "Північний потік-2". Зеленський хоче безперебійні поставки газу в найближчі 10-15 років за прийнятною ціною та компенсації вартості газу.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що очікує провокацій і спроб терактів на українській ділянці газопроводу через запуск Росією "Північного потоку-2". За його словами, росіяни спробують дискредитувати імідж України, як надійного партнера в транспортуванні газу в ЄС.
Президент РФ Володимир Путін, коментуючи слова президента Володимира Зеленського про значення транзиту російського газу для України, сказав, що Росія не зобов'язана всіх годувати. Путін вважає, що Україна зловживає своїм монопольним становищем у транзиті газу, тому Росії довелося будувати новий газопровід.
Андрій Коболєв, голова правління НАК "Нафтогаз" України, прокоментував будівництво "Північного потоку-2". Створення газопроводу зробить нашу країну беззахисною перед російською військовою агресією.
У Полтавській області стався вибух. Попередньо, вибухнула труба магістрального газопроводу.
Сьогодні, 12 листопада, віцепрем'єр-міністр Дмитро Кулеба заявив, що Україна з міжнародними партнерами затягнула будівництво на максимально можливий термін
АТ "Укртрансгаз" здійснило тестовий запуск ділянки магістрального газопроводу "Союз" в напрямку "захід-схід", що підтвердило спроможність газотранспортної системи працювати у реверсному режимі, повідомляють у відомстві.
Уряд уточнив порядок відокремлення газотранспортної системи від НАК "Нафтогаз України" і визначив, що структура, яка нею управляє, має бути передана в управління "Нафтогазу" до 1 січня 2020 року.
Це вже п'ята з початку 2019 року аварія на магістральних об'єктах "Газпрому".
Російський газовий монополіст "Газпром" добудував дві труби загальною протяжністю 1820 км, які проходять по дну Чорного моря з Росії до Туреччини.
5 вересня судно Solitaire розпочало укладку труб для російського газопроводу "Північний потік-2" у Фінській затоці.