Канадський центр кібербезпеки (CCCS) звернувся із закликом до органів, які гарантують безпеку країни, посилити пильність. Це пов'язано з кіберзагрозами з боку сил, підтримуваних владою РФ.
Росія не причетна до атак на урядові сайти України. Це "чергове бездоказове звинувачення" на адресу Москви, заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков.
Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Сергій Демедюк заявив, що за масштабною кібератакою на Україну може стояти хакерська група, пов'язана із білоруською розвідкою. За його словами, білоруські хакери використали шкідливе програмне забезпечення, схоже на те, яке використовувала група, пов'язана із розвідкою РФ.
Фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ у грудні 2021 року припинили та нейтралізували 59 кібератак на інформаційні системи органів державної влади. Це відбулося шляхом безпосереднього аналізу понад 28 тисяч критичних подій інформаційної безпеки, виявлених у поточному місяці.
СБУ повідомила, що у червні цього року було припинено та нейтралізовано 76 кібератак на інформаційні системи органів державної влади. Серед головних виявлених кіберзагроз - з'єднання з командно-контрольними серверами.
Офіс генерального прокурора повідомив, що під час міжнародної спецоперації, проведеної за сприяння Інтерполу, викрито хакерське угруповання, яке розповсюджувало вірус-шифрувальник. Через кібератаки іноземні компанії зазнали збитки на загальну суму близько півмільярда доларів.
СБУ упередила потужну вірусну атаку на держоргани України. Завербоаний український хакер мав надіслати українським посадовцям замаскований файл зі шпигунським програмним забезпеченням. Ціллю атаки були центральні органи влади та органи місцевого самоврядування.
Ситуаційний центр кібербезпеки СБУ фіксує зростання кількості кібератак, які спрямовані на органи державної влади, об’єкти критичної інфраструктури та організації приватного сектору України. Активізувалися, здебільшого, хакерські угруповання, підпорядковані спецслужбам РФ.
На Івано-Франківщині кіберполіцейські запобігли викраденню понад мільйона гривень із рахунку місцевого підприємства. Хакери, використовуючи шкідливі програми, втручалися в роботу комп’ютера бухгалтера і таким чином виводили гроші на фіктивні рахунки.
Кіберфахівці СБУ оперативно виявили та заблокували масштабну хакерську атаку на урядові ресурси України. Керували кіберзлочинцями з Росії.
Російські хакери використовують новий механізм атак на українську інфраструктуру. Такий механізм не спостерігався раніше під час подібних інцидентів.
Кіберполіцейські викрили зловмисника, який за допомогою "вірусу" привласнив майже мільйон гривень. Чоловік зламував облікові записи мобільних телефонів і збирав персональні дані користувачів. Потім він віддалено перевипускав сім-карти і отримував доступ до онлайн-банкінгу.
Колишнього співробітника Microsoft з України Володимира Кващука визнали винним у 18 злочинах. Через його дії компанія Microsoft втратила понад 10 мільйонів доларів.
На Вінниччині хакери отримували доступ до файлів, які містять відповіді на екзаменаційні білети. Отримані дані хакери продавали.
У Харківській області хакери займались зламом електронних поштових скриньок та акаунтів соціальних мереж громадян. Їм загрожує ув'язнення до трьох років.
З однієї з найбільших клінік Дніпра стався масштабний витік інформації. У відкритому доступі з'явилися персональні дані клієнтів клініки, їхні діагнози.
У Росії звинуватили українцю, США і Британію в спробі зірвати голосування за поправки до російської Конституції. Масштабні напади на сайт ЦВК, на думку експерта російської кібербезпеки, фіксувалися також з ряду інших країн СНД.
Сайт МВС Білорусі був зламаний хакерами, які оголосили у розшук президента країни Олександра Лукашенко і міністра внутрішніх справ Юрія Караєва. Їх звинуватили у злочинах проти білоруського народу.
Хакерські угруповання з Російської Федерації активно здійснювали атаки на об’єкти критичної інфраструктури України. Також викрито та припинено 219 фактів протиправного використання електронних платіжних систем.
Кіберфахівці Служби безпеки України викрили на Луганщині хакера, який розробив програму для крадіжки персональних даних. Про це повідомила пресслужба Служби безпеки України.