В додатку Telegram було виявлено баг, що наражає користувачів на небезпеку. Особливо, це стосується користувачів ПЗ Windows, адже при автоматичному завантаженні файлів є небезпека запустити виконання коду злочинців.
На сьогоднішній день, з урахуванням розвитку технологій, дуже важливо притримуватись «кібергігієни». Аби безпечно працювати в цифровому світі, важливо правильно обрати налаштувати браузер.
Зловмисники нічого не зламували і не намагалися перезавантажувати канал чи припиняти роботу провайдера. Вони шукали і знайшли вразливі місця у коді самого сайту.
Кіберфахівці Служби безпеки України зафіксували несплату сотень мільйонів гривень податків. Порушники реалізовували алкогольні вироби.
Кіберполіція викрила студента в українській столиці на збуті баз даних понад 20 мільйонів громадян. Правопорушнику може загрожувати до 5-ти років ув’язнення.
Канадський центр кібербезпеки (CCCS) звернувся із закликом до органів, які гарантують безпеку країни, посилити пильність. Це пов'язано з кіберзагрозами з боку сил, підтримуваних владою РФ.
Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Сергій Демедюк заявив, що за масштабною кібератакою на Україну може стояти хакерська група, пов'язана із білоруською розвідкою. За його словами, білоруські хакери використали шкідливе програмне забезпечення, схоже на те, яке використовувала група, пов'язана із розвідкою РФ.
Фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ у грудні 2021 року припинили та нейтралізували 59 кібератак на інформаційні системи органів державної влади. Це відбулося шляхом безпосереднього аналізу понад 28 тисяч критичних подій інформаційної безпеки, виявлених у поточному місяці.
Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували у Вінниці масштабну схему заволодіння коштами громадян через роботу підпільного "call-центру". Нелегальний "бізнес" проіснував понад 4 місяці, а його щомісячний обіг перевищував 6 млн грн.
Фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ у вересні нейтралізували та припинили 53 кібератаки на інформаційні системи органів державної влади. СБУ проаналізувала понад 33 000 критичних подій інформаційної безпеки.
Кіберполіція Харківщини повідомила про ліквідацію шахрайської схеми привласнення 18 мільйонів гривень громадян за допомогою фішингу. Серед тих, хто віддав гроші зловмисникам – мешканці України та іноземці.
В СБУ повідомили, що за перше півріччя 2021 року в Україні було нейтралізовано понад тисячу кібератак на ресурси органів влади та об'єктів критичної інфраструктури. 60 осіб були притягнуті за протиправні дії, і 22 осіб отримали вироки судів.
СБУ повідомила, що у червні цього року було припинено та нейтралізовано 76 кібератак на інформаційні системи органів державної влади. Серед головних виявлених кіберзагроз - з'єднання з командно-контрольними серверами.
Інтернет-шахрай, який брав гроші "наперед" з покупців відсутнього мережевого магазину з продажу спортивних і туристичних товарів, був викритий кіберполіцією. Аферист встиг виманити понад 500 тисяч гривень.
Служба безпеки України викрила факти цілеспрямованого поширення російськими спецслужбами шкідливого програмного забезпечення. Замовники планували вразити вірусом комп'ютерні мережі органів державної влади, місцевого самоврядування та об'єктів критичної інфраструктури.
Правоохоронці виявили зловмисницю, яка працюючи в компанії, що надає поштові послуги, створювала фіктивні платіжні доручення за нібито надані послуги. Щоб уникнути викриття, 53-річна аферистка проводила фінансові операції в дні, коли здійснювалася велика кількість платіжних розрахунків і вибирала послуги на суму до 10 тисяч гривень.
Незабаром в Україні буде створено новий рід військ - кібервійсько. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в ході робочого візиту до Литовської Республіки.
Правоохоронці припинили роботу десятки фішингових сайтів, які були зроблені "під копірку" з іноземних сайтів, де розміщуються оголошення. "Даруваннями" виявилися три 19-річних юнаки, щодо яких зараз вирішується питання про запобіжний захід.
Фахівці СБУ фіксували зростання кібератак під час передислокації військ РФ на кордонах з Україною. Росіяни регулярно намагаються нашкодити нашій державі.
Мінветеранів в рамках реінтеграції в громадянське суспільство Захисників України, які воювали в зоні АТО на Донбасі, створило програму професійного розвитку ветеранів АТО/ООС "Кіберзахисники". Презентацію програми провів заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Володимир Левчук.