Кіберполіція викрила 33-річного киянина, який хакерським способом отримував доступ до бонусних рахунків відомих платіжних систем. Від рук зловмисника постраждали більше сотні людей.
Міністерство у справах ветеранів України повідомило, що у Києві розпочалося навчання першого потоку учасників програми професійного розвитку у сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС "Кіберзахисники". 30 ветеранів протягом чотирьох місяців опановуватимуть нову професію.
Харків'янину, який за допомогою заборонених в Україні російських платіжних систем здійснював фінансові операції, загрожує серйозний грошовий штраф. За попередніми підрахунками правоохоронцям, обіг коштів онлайн-обмінника порушника за місяць становив понад мільйон гривень.
За шахрайство в інтернеті, яке завдало збитків більше сотні громадян, житель Маріуполя може догодити за ґрати терміном на 8 років. "Бізнесмен" будував свій дохід на продажу неіснуючих товарів через інтернет-магазин.
Кіберполіція застерігає мешканців України від шахрайства під виглядом державних виплат. За грудень правоохоронці отримали майже сто скарг від громадян.
У Кіровоградській області 23-річна жінка через фіктивні сторінки в соціальних мережах "продавала" неіснуюче взуття. За попередніми даними, зловмисниця ошукала понад 200 громадян, загальна сума збитків нанесених потерпілим, становить близько 400 тисяч гривень.
За щомісячну оплату можна було отримувати доступ до майже 2,5 тис. телеканалів і 5 тис. фільмів. Серед них і ті, які висвітлюють діяльність терористичних і сепаратистських організацій - "ДНР" і "ЛНР".
Ми живемо в час інформаційної війни. Тому для українців зараз особливо актуальним є питання захисту свого приватного життя від сторонніх осіб, зокрема і роботодавців.