Дані українців, зареєстрованих у "Дії", вкрасти через програму неможливо. Глава Мінцифри Михайло Федоров нагадав, що витоку даних із програми також не може бути, тому що "Дія" не зберігає дані користувача і, при кожному вході, дані підтягуються з реєстрів.
Фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ у жовтні поточного року припинили та нейтралізували 57 кібератак на інформаційні системи органів державної влади. Це відбулося через безпосередній аналіз понад 28 тисяч критичних подій інформаційної безпеки, виявлених у поточному місяці.
Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували у Вінниці масштабну схему заволодіння коштами громадян через роботу підпільного "call-центру". Нелегальний "бізнес" проіснував понад 4 місяці, а його щомісячний обіг перевищував 6 млн грн.
Фахівці Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ у вересні нейтралізували та припинили 53 кібератаки на інформаційні системи органів державної влади. СБУ проаналізувала понад 33 000 критичних подій інформаційної безпеки.
В СБУ стурбовані присутністю російського програмного забезпечення в інформаційних системах органів української державної влади. Країні терміново потрібні нові стандарти побудови цих систем, де не будуть знаходиться програмний продукт "сумнівного походження".
Кіберполіція викрила злочинну групу колекторів, які створювали інтимний контент із зображенням клієнтів-боржників і таким чином шантажували людей. Правопорушникам загрожує до дванадцяти років ув’язнення.
Згідно з оперативною інформацією Держспецзв’язку за період з 6 по 12 січня 2021 року система захищеного доступу державних органів до інтернету заблокувала 52 755 атак різних видів. Це - на 31% менше, ніж попереднього тижня.
СБУ блокувала діяльність розгалуженої мережі "ботоферм", яку підтримували через російські онлайн-сервіси.
Розрахунок за товар і послуги за допомогою банківських карт істотно знизив популярність звичайних "паперових" грошей, проте це не зупиняє шахраїв від здійснення крадіжки фінансів навіть з "пластика".
Центр кіберзахисту Нацбанку України підписав меморандум про співробітництво у сфері кібербезпеки.
На початку осені, з 25 по 27 вересня, в Гаазі пройде «Тиждень кібербезпеки», під час якого відбудеться фінальна частина конкурсу хакерів Global CyberLympics. Про конкурс і його значення у вирішенні глобальної проблеми кібербезпеки розповів Артур Прузовський.