В Україні змінять методологію розрахунку прожиткового мінімуму. Як результат, даний показник зможе задовольнити потреби громадянина.
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна, взяла участь у публічній дискусії на тему "Накопичувальна пенсія - українська мрія чи реальність?". Під час дискусії вона представила "дорожню карту" розвитку пенсійних накопичень в Україні, яка складається з трьох основних етапів.
В Україні готуються прибрати в субсидіях додаткові 50% на основні послуги ЖКГ, куди входять газ, вода та електроенергія. Пов'язано це з виходом країни з червоної карантинної зони, а значить і скасуванням самого карантину.
Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла про соціальний захист людей у літньому віці. Максимальні виплати держава гарантуватиме лише людям з повним страховим стажем.
Пенсії в Україні у майбутньому не отримуватиме значна кількість громадян. Накопичувальна система частково покликана вирішити проблему, але не здатна цього зробити повністю.
Жителі непідконтрольної території Донецької та Луганської областей не отримали значну суму пенсійних виплат. Громадяни, які залишилися на окупованій території, отримують виплати в Україні.
Громадянам України збільшили розмір трудового стража для виходу на пенсію. Через 7 років українцям, який виповнилося 60 років, можна буде вийти на пенсію, якщо їх стаж складе 35 років.
Міністр соціальної політики Марина Лазебная розповіла про новий прожитковий мінімум для самої незахищеної категорії громадян. За її словами, з 1 липня встановлюється прожитковий мінімум у розмірі 1 854 гривні.
З 1 липня індексацію пенсій проведуть для понад 1 мільйона українців. За словами міністра соцполітики Марини Лазебної, це люди, які не потрапили в індексацію і їм додадуть по 100 гривень.
У Верховній Раді 4 червня відбулась година запитань до уряду. Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна у коментарі журналісту ASPI news під будівлею парламенту розповіла, яким повинен бути прожитковий мінімум для пенсіонерів та чи потрібна нова пенсійна реформа в Україні.
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь в презентації цифрових сервісів для людей із порушенням слуху. За її словами, з травня 2021 року кожен виступ Володимира Зеленського буде супроводжуватись сурдоперекладом.
Марина Лазебна, яка очолює Міністерство соціальної політики, повідомила, що на велику пенсію представники ФОП розраховувати не можуть. Крім того, пенсія "світить" лише тим, хто має необхідний стаж.
Пільги на проїзд планують монетизувати для українських громадян. Відповідний механізм пропонується запровадити місцевій владі.
В Україні вже оплатили 70 тисяч лікарняних, оформлених через самоізоляцію у зв’язку з підозрою на COVID-19. Розмір виплат розраховується від середнього доходу пацієнта.
В Україні розмір середньої пенсії зріс протягом року на 400 гривень. За підсумками року, середня пенсія становить 3,410 гривень.
В Україні компенсацію за смерть медика, який помер від COVID-19, отримала кожна шоста сім'я із загальної кількості померлих від коронавірусу медпрацівників. Для виділення матеріальної допомоги потрібно розслідування причин смерті медика.
У Мінсоцполітики розповіли про схему підвищення пенсій у 2021 році, яка буде відбуватися в кілька етапів. Очікується, що мінімальна пенсія зросте на 400 гривень.
В Україні доведеться підвищити ставку єдиного соціального внеску або підняти інші податки, якщо закон про введення системи обов'язкових пенсійних накопичень не буде прийнятий. На такий крок доведеться піти для забезпечення роботи чинної солідарної системи пенсійних нарахувань.
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна розповіла, що уряд, через Фонд соціального страхування, продовжує виплати громадянам, які через пандемію коронавірусної хвороби перебували на самоізоляції та не могли працювати. За її словами, виплати отримали вже 39 725 українців, на суму 50 мільйонів гривень.
В Україні з січня 2021 року очікується підвищення мінімальної пенсії. У Мінсоцполітики анонсували додавання в розмірі 300 гривень.