Україна вже витратила 2,45 мільярда доларів США з отриманих від МВФ 2,7 мільярда доларів у рамках розподілу спеціальних прав запозичення (СПЗ, SDR). 250 мільйонів доларів, що залишились, наступного тижня надійдуть до Державної казначейської служби та будуть витрачені.
У вівторок, 21 вересня, на засіданні Верховної Ради міністр фінансів Сергій Марченко представив проект Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік". Міністр підкреслив, що вперше головний фінансовий документ країни ґрунтується на Бюджетній декларації на 2022 – 2024 роки.
Міністерство фінансів повідомило, що за вісім місяців поточного року здійснено видатків на боротьбу з COVID-19 у розмірі понад 30 мільярдів гривень. Найбільше витрачено на лікування хворих та послуг з вакцинації у рамках програми медичних гарантій - 17,5 мільярда гривень.
Міністр фінансів України Сергій Марченко, спільно з головою Комітету ВРУ з питань фінансів Данилом Гетманцевим та в. о. голови Державної податкової служби Євгеном Олейніковим, розповіли про деталі та запуск одноразового добровільного декларування фізичними особами. За словами міністра, закон створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та залучення їх в економіку України.
У Міністерстві фінансів повідомили, що на зарплати вчителям до держбюджету було закладено близько 100 мільярдів гривень. Також кілька мільярдів були виділені для покупки сучасних комп'ютерів і меблів для шкіл.
До Верховної Ради подали законопроєкт №2683-3 про накопичувальні пенсії, який передбачає спільне обов'язкове відрахування внесків з працівника й роботодавця з 2023 року. Міністр фінансів Сергій Марченко прокоментував у Facebook свої слова про те, що нинішні 40-річні вже не зможуть отримувати пенсії.
Українці, які народилися у 70-их роках минулого сторіччя, можуть не сподіватися, що отримуватимуть пенсію від держави. На цьому наголосив очільник Мінфіну Сергій Марченко.
У Мінфіні допустили продовження чинної програми stand-by з Міжнародним валютним фондом на пів року. В Офісі президента не сумніваються, що місія МВФ, яка приїде до Києва у вересні, залишиться задоволеною прогресом України на шляху реформ.
З січня по липень поточного року держава здійснила видатків на боротьбу з коронавірусною хворобою у розмірі 29 млрд грн. Загалом же на боротьбу з COVID-19 у 2021 році передбачено понад 36 млрд грн.
Міністерство фінансів України опублікувало інформацію про бюджетні видатки на соціальний захист за 2020 рік. Згідно з оприлюдненими даними, 4,6 мільйона українців, або кожен десятий громадянин, не має можливості оплатити комунальні послуги без субсидії.
У Міністерстві фінансів спростували інформацію про підвищення мінімальної зарплати в Україні до 7700 гривень у 2022 році. За даними міністерства, у 2022 році мінімальна зарплата зросте до 6700 гривень.
На святкування 30-ї річниці Незалежності України закладений бюджет в 5,5 мільярда гривень. Водночас, стало відомо, що безпосередньо на урочистості виділено близько 100 мільйонів, а все інше піде на інфраструктурні проекти.
Сергій Марченко назвав три головні вимоги Міжнародного валютного фонду (МВФ) до нашої держави для отримання нового траншу. Голова міністерства фінансів оголосив перелік.
Українська влада має намір домовлятися з Міжнародним валютним фондом, щоб отримати два транші кредиту по 700 мільйонів доларів, однак зможе обійтися і без коштів фонду. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.
В Україні з 1 травня почали діяти нові правила щодо нарахування субсидій. ASPI news розбиралося у деталях нововведень.
Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що уряд готує реформування податку на прибуток та податку на додану вартість. За його словами, для окремих високоприбуткових галузей склалася ситуація, коли сплачений ними в бюджет податок на прибуток, близький до нуля через компенсації цим підприємствам ПДВ.
Сергій Марченко розповів, як наповнюється Держбюджет, про ситуацію з державним боргом та про боротьбу з коронакризою. Окремо міністр повідомив про стан справ у перемовинах з МВФ.
Міністерство фінансів України у 2020 році провело верифікацію держвиплат на загальну суму 455 мільярдів гривень. Всього виявили 2,5 мільйона підозрілих одержувачів, які отримали 1,6 мільярда гривень. Найбільше зловживань серед субсидіантів.
Міністр фінансів Сергій Марченко виключає дефолт України. Міністр стверджує, що економічних передумов для дефолту немає.
В Україні проводять верифікації. Соціальних виплат населенню, в ході якої можливе виявлення недобросовісних одержувачів, яким матеріальна допомога не потрібна. Такі одержувачі зобов'язані повернути державі отримані гроші.