Кабінет міністрів України відклав підвищення мінімальної зарплати до 6500 гривень, після консультацій з міжнародними партнерами. Збільшення мінімалки неминуче спричинило б інфляцію.
На позачерговому засіданні Верховної Ради України 295 депутатів проголосували за збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року, яке ініціював президент Зеленський. Депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев розповів, чому вважає, що таке підвищення є виправданим і які ризики можливі при наступному підняття "мінімалки" у 2021 році.
25 серпня депутати Верховної Ради України підтримали в цілому законопроєкт Володимира Зеленського про підвищення мінімальної заробітної плати. Депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк критично висловився з цього приводу.
Президент України Володимир Зеленський вважає, що підвищення мінімальної заробітної плати до 6,5 тисяч гривень цілком реально здійснити до середини 2021 року. Президент упевнений, що бюджет країни витримає таке навантаження.
На виконання президентського завдання уряд розробив графік збільшення мінімальної зарплатні. З вересня цього року вона буде збільшена до 5 тисяч, з січня наступного року до 6 тисяч, а з першого липня 2021 року — до 6,5 тисяч гривень.
Деяким депутатам Верховної Ради не вистачає депутатської зарплатні для життя. Про це повідомила на власному прикладі голова партії "Голос" Кіра Рудик.
Зарплати українців обвалилися за другий місяць карантину. Про це повідомили у Держстаті України.
Вперше після кризи 2008 року мінімалка в Україні вище, ніж на території Росії і в Білорусі.
З 1 липня в Україні вперше у цьому році зростуть соцстандарти: це всі види прожиткових мінімумів (ПМ), в тому числі і для пенсіонерів, у яких ПМ дорівнює мінімальній пенсії (зараз 1497 грн).
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман обіцяє підвищення мінімальної зарплати, а також зарплати військових. Крім того, планується перерахунок пенсій для військових, а пізніше для всіх груп пенсіонерів.
В Україні поки немає можливості для підвищення мінімальної зарплати до 4100-4200 грн. Про це заявив заступник міністра фінансів України Сергій Марченко, повідомляє Delo.ua.Як відомо, Держбюджет-2018 зобов'язав Мінфін в квітні розглянути можливість підняти «мінімалку» до 4200 грн і відомство виконало це зобов'язання.
"Оперативні дані Держказначейства за підсумками I кварталу 2018 року свідчать про те, що ми не маємо можливості підвищити мінімальну зарплату", - заявив заступник голови Мінфіну.
Він зазначив, що причина полягає в нестачі бюджетних коштів.
Читайте також: В БПП вважають, що поріг очікування від уряду занадто завищений
"За підсумками трьох місяців до держбюджету надійшло 193,6 млрд грн. Це 96,9% від затвердженого показника на перший квартал 2018 (199,7 млрд грн). Тобто держбюджет недоотримав 6,1 млрд грн", - пояснив Марченко.
Він стверджує, що підвищення "мінімалки" з квітня обійшлося б держбюджету мінімум в 13 млрд гривень.
"Це мінімальна сума, яка потрібна тільки на підвищення "мінімалки"- без урахування підвищення посадового окладу працівника I тарифного розряду єдиної тарифної системи. Якщо врахувати підвищення тарифного розряду в співвідношенні до "мінімалки", то була б додаткова потреба у витратах на 2018 рік у 30 млрд грн", - розповів Марченко.
Згідно з прогнозами Нацбанку, підвищення мінімальної зарплати в Україні очікується на раніше липня-2018 і можливо тільки за умови сталого зростання економіки.
Нагадаємо, в 2017 році Україна не виконала план доходів державного бюджету, недоодержавши 3,4 млрд грн, тобто не виконавши бюджет на 0,4%.
Президент Петро Порошенко заявив, що з наступного року планує підняти мінімальну заробітну плату в Україні до 4100 гривень.
Наступного року мінімальна зарплата зросте з 3200 гривень до 3723 гривень або на 16,3%. Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць складе з 1 січня 2018 року – 1 700 гривень, з 1 липня – 1 777 гривень, з 1 грудня – 1 853 гривні. Таке зростання соціальних стандартів передбачено у проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", повідомляє Урядовий Портал.