Державна митна служба України потребує оновлення інфраструктури для ефективнішого контролю в тіньовому секторі економіки. На ці цілі необхідно від 5 до 10 мільярдів гривень державних інвестицій, водночас держбюджет на 2021 рік передбачає на ці цілі 465 мільйонів гривень, повідомив глава відомства Павло Рябікін.
Незвичну знахідку столична митниця виявила в бандеролі з Британії. На місці "вживаної біжутерії" там знаходилася ювелірна прикраса з трьома сотнями діамантів і рубінів британського бренду"Theo Fennell".
У поштовому відправленні, яким прямувало до Києва з Великобританії митники поста "Львів-Поштовий" Галицької митниці Держмитслужби виявили стародавні монети. У декларації до посилки було, втім, зазначено, що в неї їде Різне кухонне начиння та інструменти.
Контрабанда автозапчастин, яка перебувала у вантажівці, що прибула в Україну з Росії, була виявлена співробітниками Слобожанської митниці. Водій намагався провезти на територію України у 2,5 раза більше автозапчастин, ніж було зазначено в супровідних документах.
На Закарпатті митник "заробив" майже 3700 євро за безперешкодне оформлення автомобілів. Інспектор налагодив схему з одержання хабарів за безперешкодне митне оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації.
Правоохоронці митної служби в Одеській області виявили 7,5 тонни тютюну для кальяну, який прибув до Чорноморського рибного порту з Туреччини. Вантаж призначався одному з українських підприємств.
Українська митниця потребує серйозного реформування, у зв'язку з корупційними схемами, які не дають держскарбниці отримувати реальний прибуток. Кадрові зміни у 2020 році були пов'язані з невиконанням певних вимог і завдань, які були поставлені перед службою.
Митна служба столиці припинила вивезення з України величезної партії препарату, який належить до лікарських засобів, що викликають залежність. Вартість партії склала близько двох мільйонів гривень.
На Закарпатті митники у змові з цивільними особами налагодили схему мінімізації мита при оформленні імпорту – вони завдали понад 2 мільйони гривень збитків на розмитненні автомобілів. Організував протиправну діяльність 31-річний власник двох приватних підприємств, серед його спільників був директор однієї із фірм та восьмеро працівників митного поста "Хуст".
Очільник уряду Денис Шмигаль розповів, що на митницю чекають великі зміни. Приміром, буде впровадження спільного контролю на пунктах пропуску
Глава держави Володимир Зеленський в ході робочої наради обговорив з головою Державної митної служби Павлом Рябініним процес реформування відомства. Нарада відбулася в четвер, 28 січня.
В аеропорту Бориспіль митники виявили незадекларовані належним способом товари "відомих брендів" з Туреччини. На територію України пасажир Стамбульського рейсу намагався провезти контрабанду в 9 валізах.
У Західній Україні митники запобігли ввезенню в країну незаконного ввезення одягу та цифрової техніки вартістю майже 1 мільйон гривень. Порушення було зафіксовано в пункті пропуску "Рава-Руська-Гребенне".
Два співробітники митниці, які протиправними діями завдали Україні мільйонних збитків, відповідатимуть за свої вчинки в суді. Про це повідомили в пресцентр Державного бюро розслідувань.
Боротьба з контрабандою на українській митниці принесла відчутні результати у вигляді отримання держказною ще 2,5 мільярда гривень митних платежів. Крім того, вилучена контрабанда та виявлені порушення митних правил "потягнули" на суму 510 мільйонів гривень.
Співробітники Київської митниці виявили 23 незадекларовані діаманти у міжнародному експресвідправленні з Індії, яке прямувало на адресу жителя Вінниці. Дорогоцінне каміння надіслали, як декоративну біжутерію вартістю 960 гривень.
В аеропорту столичні співробітники Державної митної служби України вилучили в однієї з пасажирок рейсу, який прибув з Об'єднаних Арабських Еміратів, валюту на суму більше одного мільйона гривень. Порушницею виявилася громадянка України, яка зробила спробу провезти валюту в ручній поклажі.
Нові жіночі швейцарські наручні годинники ROLEX і ULYSSE NARDIN були виявлені співробітниками столичної митниці в ручній кладі громадянина Вірменії, який прибув в Україну авіарейсом з Єревана. Їх вартість в середньому становить 1,5 мільйона гривень.
Слідчими Державного бюро розслідувань проводиться документування неправомірних дій посадових осіб ряду правоохоронних органів, за сприяння яких систематично здійснювалось незаконне переміщення брендових товарів в Україну. Під виглядом штучних ялинок контрабандисти везли мобільні телефони, планшети, ноутбуки, годинники, мобільні аксесуари, брендовий одяг на понад 40 мільйонів гривень.
На пункті пропуску в Старокозаче в Одеській області митники вилучили 54 кг кокаїну. Вартість вилученого наркотику на "чорному ринку" оцінюється у понад 12 мільйонів доларів США.