Сума, яка має бути виплачена кожному, у кого в катастрофі з малазійським боїнгом МН17 загинула рідна та близька людина, має становити 40 тисяч євро. Про це заявила генеральний прокурор Біргіт ван Руссел, виступаючи з обвинувальним висновком у судовому процесі.
Під час засідання нідерландського суду, на якому розглядають справу щодо збиття авіарейсу МН17, захист обвинуваченого росіянина Олега Пулатова визнав, що російські військові перебували на Донбасі у 2014 році. Загалом у справі проходять чотири особи: Гіркін, Пулатов, Харченко та Дубинський.
Четверо осіб, які проходять обвинуваченими у справі рейсу MH17, причетні до вбивства. Вони використали ЗРК "Бук" як зброю.
У понеділок, 20 грудня, звинувачення в судовому процесі про збитий 17 липня в небі над Донбасом рейс МН17 Малайзійських авіаліній почне оголошувати обвинувальний висновок. Згодом усім чотирьом обвинуваченим буде оголошений вирок.
Родичі жертв рейсу MH17, збитого росіянами над Донбасом, вимагатимуть матеріальної компенсації від винуватців катастрофи. Обвинувачені та інші особи, причетні до катастрофи MH17, систематично відмовляються визнавати провину та висловлювати жаль щодо скоєного.
Терориста "ДНР" Володимира Цемаха з тимчасово окупованої території Донецької області вивозили у непритомному стані. Разом з ним вдалося спокійно перетнути кілька блокпостів бойовиків.
Христо Грозєв, головний розслідувач Bellingcat, прокоментував важливість фігуранта розслідування катастрофи МН17, російського найманця Володимира Цемаха. Журналіст назвав його дуже цінним свідком.
У Нідерландах у судовому комплексі "Схіпхол" продовжуються судові засідання у справі про збиття літака рейсу МН17. На думку членів сімей жертв катастрофи, весь світ повинен знати, що спричинило безглузду смерть 298 осіб та яку роль відіграла Росія в збитті MH17.
У Нідерландах триває розгляд справи про катастрофу рейсу МН17, збитого терористами над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року. На третій день в суді виступили Силена і Роб Фредрікси, що втратили в катастрофі 23-річного сина Брайса.
Родичі 298 жертв рейсу МН17 Malaysian Airlines, що беруть участь в судовому процесі, звинуватили Росію у брехні про її роль в катастрофі літака. Москва, в свою чергу, заперечує будь-яку відповідальність.
Російська Федерація відмовила у допиті як свідків двох важливих обвинувачених у справі про збиття боїнга МН17 17 липня 2014 рокуу небі над Донбасом, Ігоря Гіркіна і Сергія Дубинського. У літаку загинули всі, хто знаходився на його борту 298 чоловік - 283 пасажира і 15 членів екіпажу.
У Росії заявили, що Україна причетна до порушень прав людини та подала міждержавну скаргу до ЄСПЛ. Країна-окупант, яка масово переслідує кримчан в окупованій АРК і захищає "інтереси" бойовиків Л/ДНР, згадала про 33 статті Женевської конвенції, але не для того, щоб самій почати її виконувати, а щоб, що називається, "звалити з хворої голови на здорову".
Сім років тому над Донбасом збили пасажирський лайнер малазійських авіаліній з 298 людьми на борту. Глави МЗС України, Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів в заяві до річниці збиття пасажирського рейсу МН17 наголосили на необхідності встановлення істини в цій справі.
У суботу, 17 липня, Президент України Володимир Зеленський вшанував пам'ять жертв трагедії малайзійського Боїнга 747, який був збитий над територією Донбасу. У своїй заяві Зеленський упустив, хто саме збив літак з території, яка контролювалась російськими проксі формуваннями.
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) назвав дату початку слухань у справі України та Нідерландів проти Росії. Засідання Великої палати ЄСПЛ по вказаній справі призначено на 24 листопада 2021 року.
На судовому процесі в Нідерландах почалося представлення матеріалів справи про збитий "Боїнг-777" рейса MH-17. Зокрема, доказів, що вказують, на те, що лайнер був збитий ракетою ЗРК "Бук" з підконтрольної російським проксі-формуванням території України.
На військовій авіабазі Гілзе-Ріен в Нідерландах почалося виїзне судове засідання у справі про катастрофу рейсу MH17. На даному військовому об'єкті знаходяться всі зібрані фрагменти підірваного літака, а також його реконструкція.
Уряд Нідерландів звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на Росію за її участь у збитті пасажирського лайнера Boeing 777 рейсу МН17. Так вирішено забезпечити підтримку індивідуальних скарг родичів загиблих.
Суд в РФ став на бік колишнього ватажка незаконно-збройного формування в "ДНР" Ігоря Безлера, який, своєю чергою, подав позов про захист честі та гідності. Йдеться про статтю про збиття рейсу MH17, опубліковану на одному з сайтів, в якій згадується ім'я терориста.
Нідерланди подали позов проти Росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Уряд країни має намір залучити Росію до відповідальності за збиті пасажирського лайнера рейса MH17 над Донбасом у 2014 році.