Юрій Вітренко заявив, що субсидії пригнічують людську гідність і згубно впливають на психіку. А ситуація, коли більшість людей в країні отримують субсидії, "ненормальна".
Міністерство соціальної політики значно розширило програму субсидіювання, оформити їх зможе більше українців. Заяви подаються поштою, на офіційному сайті чи в додатку "Дія".
Найвищий середній розмір субсидії в Україні отримують мешканці Києва - 485,59 гривні. Найменший розмір субсидії у Закарпатській області - 137,8 гривні.
Субсидії в монетизованій формі будуть оформлятися "за вільним графіком".
Сьогодні, 29 листопада, на порталі Київської міської адміністрації з'являлося роз'яснення щодо переходу на монетизовану форму виплати.
Протягом весни в рамках пілотного проекту монетизовані субсидії на оплату ЖКП пенсіонерам доставлятиме "Укрпошта".
У березні 2019 року стартує чергова модель монетизації субсидій - так звані "живі гроші".
Впроваджуючи монетизацію субсидій, уряд планує досягти двох цілей. Перше, громадяни не повинні бути заручниками постачальників послуг. Раніше рахунки для субсидіантів формувалися поза їх очами і ніхто не міг проконтролювати справжній обсяг наданих послуг і споживання.
З 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.
З початку нового року в Україні буде проведено три етапи монетизації субсидій і до кінця року усі субсидії будуть монетизовані.
З 1 січня вводиться перший етап монетизації субсидій на рівні постачальників послуг.