В ході зустрічі виконувача обов'язки голови ДПС Євгена Олейникова з представниками Європейської Бізнес Асоціації, яка пройшла в рамках комунікаційної платформи податкової, обговорювалися системні питання в сегменті зупинки реєстрації податкових накладних. Про це повідомила пресслужба ДПС у середу, 2 червня.
Державна податкова служба України (ДПС) попередила можливість реєстрації підприємством – імпортером транспортних засобів податкових накладних на суму ПДВ 10,8 мільйона гривень з метою формування фіктивного податкового кредиту. За рішенням Комісії Головного управління ДПС в Одеській області, підприємство включене до переліку ризикових платників, що надалі унеможливлює розповсюдження ним схемного податкового кредиту.
В Одеській області податківці викрили незаконну спробу відшкодування ПДВ на суму 170 мільйонів гривень. Підприємства без декларування купувало тютюнові вироби у підприємств реального сектору економіки.
Державна податкова служба України, за результатами моніторингу діяльності ймовірно ризикових операцій платників податків упередила можливість реєстрації суб’єктом господарювання податкових накладних на суму ПДВ 13,3 мільйона гривень для формування фіктивного податкового кредиту. Підприємство, яке займалось промисловими видами діяльності, "раптово" почало реєструвати 84 податкові накладні на нетиповий для своєї діяльності товар: одяг, іграшки та вироби із пластмаси.
У Чернігівській області аграрне підприємство штучно завищувало податковий кредит. Результатом схеми стало заниження сплати до бюджету ПДВ у сумі понад 1,5 мільйона гривень.
Голова ДПС повідомив про перші результати своєї роботи з "очищення" податкової системи від схем. Він розповів, чим зараз займається відомство.
У 2017 році український малий та середній бізнес в черговий раз опинилися у скрутному становищі.