Литва планує збільшити витрати на оборону, щоб стримувати потенційні загрози з боку Росії після того, як обраний президент США Дональд Трамп закликав європейських союзників збільшити фінансування армії.
Сполучені Штати Америки, Угорщина, Словаччина та Німеччина виступали проти вступу України до Північноатлантичного Аль ясу.
Президент Володимир Зеленський вважає, що одним із основних питань у переговорах із союзниками в контексті гарантій безпеки має бути питання озброєння і фінансування мільйонної армії України.
Якщо Дональд Трамп визнає, що перемога України у боротьбі проти російської агресії відповідає інтересам США, та забезпечить Київ всією необхідною допомогою і Росія, тоді зазнає колапсу протягом року.
Польський президент Анджей Дуда наполягає, що держави Північноатлантичного альянсу повинні вже зараз запросити Україну до НАТО.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Україна вважає вступ у НАТО єдиною найдієвішою гарантією безпеки для себе.
Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Марк Рютте у спілкуванні з євродепутатами наголосив, що вважає витрати на оборону на рівні 2% недостатніми для того, щоб союзники були у безпеці через 4-5 років.
У Збройних силах України налічується близько 100 бойових бригад, і всі вони потребують доукомплектації.
Генсек НАТО Марк Рютте вважає, що майбутнє світової безпеки залежить від результату російсько-української війни. Аби досягти стійкого миру, необхідно збільшити військову допомогу Україні. Про це йдеться у його заяві в Європейському парламенті.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав надати Україні кредит обсягом 500 млрд доларів, аби вона могла завершити війну, та оголосити дату, коли Україна стане членом НАТО.
Колишній прем’єр Британії Борис Джонсон не вважає за можливе досягнути довгострокового миру в Україні без надання нашій державі членства у НАТО. Про це Джонсон сказав в інтерв’ю Delfi.
Інформаційні вкиди з боку Угорщини щодо припинення дії транзитної угоди між Україною і Росією є маніпулятивними. Про це йдеться у заяві МЗС України.
Україна повинна була у найсильнішій можливій позиції, коли вона вирішить сісти за стіл переговорів з РФ. У цьому полягає глобальний геополітичний контекст.
Російська Федерація не змінила свою позицію і надалі прагне знищити Україну, вважає міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Про це він сказав на пресконференції із чинною главою ОБСЄ, міністеркою закордонних справ Фінляндії Еліною Валтонен.
Не потрібно робити поспішних висновків щодо політики Сполучених Штатів стосовно гарантій безпеки для України та можливості вступу країни до Північноатлантичного Союзу. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з міністеркою закордонних справ Фінляндії Еліною Валтонен.
Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що "може зрозуміти почуття" РФ у звʼязку з тим, що Джо Байден нібито порушив "угоду" про відмову приймати Україну в НАТО. Таке Трамп сказав на пресконференції у маєтку Мар-а-Лаго.
Північноатлантичного Альянc просто не існуватиме, якщо Сполучені Штати Америки його покинуть. Окрім того, це послабить Україну та призведе до масштабної війни в Європі.
Вступ України до НАТО може стати гарантією безпеки не тільки для нашої країни, а й для Росії. Справедливе завершення війни дасть змогу знизити ймовірність того, що українці поїдуть вбивати росіян у майбутньому.
Законодавче запрошення в НАТО робиться Україні, однак можна домовитися про запрошення, дія якого не поширюється на окуповані території, але це не буде великим успіхом для України, зазначив президент Володимир Зеленський.
Україна може розглянути сценарій вступу до НАТО в обмін на відмову від окупованих Росією територій. Проте наша країна зможе погодитися на це тільки в разі дотримання деяких умов.