Кому в травні буде необхідно переоформити субсидію

15 квітня 2019, 09:02
35

До старту чергового підвищення тарифів залишається 2 тижні. ASPI нагадує про те, які документи потрібні для подачі заяви на нарахування субсидії.

Процес перепризначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг почнеться вже в травні 2018 року. Дана процедура, за заявою Кабміну, пов'язана із закінченням чергового опалювального сезону.

Не всі субсидіанти отримають автоматичний перерахунок державної дотації, частині населення України доведеться повторно подати заяву і декларацію про доходи в управління соцзахисту населення.

Міністерство також повідомило, що в травні повторно подати документи в управління соціального захисту населення повинні:

1.    Орендарі житла;
2.    Внутрішньо переміщені особи;
3.    Сім'ї, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у квартирі осіб;
4.    Сім'ї, в яких є непрацюючі люди працездатного віку, якщо у них або відсутні доходи, або вони менше мінімальної зарплати;
5.    Громадяни, у яких протягом року відбулися зміни у складі сім'ї.
6.    У Мінсоцполітики заявили, що змінювати критерії для призначення житлових субсидій не планують, тому істотного зменшення кількості субсидіантів в 2019-2020 роки не передбачається.

Що стосується монетизації субсидій, міністр соціальної політики України Андрій Рева зазначив, що даний алгоритм буде працювати і далі. Однак, підкреслив міністр, не всі українці зможуть отримати субсидію налом.

За його словами, споживачі, отримуючи субсидію, сумлінно платять за житлово-комунальні послуги живими коштами, і надалі отримуватимуть субсидії на руки. А ось боржникам протягом року після сплати заборгованості або її реструктуризації, надаватиметься субсидія в безготівковій формі.

Раніше повідомлялося, що тим сім'ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця платити свій обов'язковий платіж окремо за кожний вид послуги. Держава через Ощадбанк буде платити частину комуналки, в межах виділеної субсидії і соціальних норм, а субсидіанти будуть доплачувати другу частину рахунку.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
Економіка

Парк авіакомпанії SkyUp Airlines становить вже 7 літаків.  

17:15, Вчора
Економіка

ДПЗКУ продаватиме масло 1-літровими і 5-літровими пляшками.

17:07, Вчора
Економіка

Україна обійшла в Китай з експорту сільгосппродукції в ЄС.  

19 квітня, 20:48
Економіка

Українські санкції проти Російської Федерації синхронізовані з аналогічними санкціями Європейського Союзу і США.

19 квітня, 19:51

Омбудсменка розказала про порушення на виборах

21 квітня 2019, 13:30
17

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що на 23 виборчих дільницях зареєстровано порушення прав людини.

Про це вона повідомила під час брифінгу в офісі омбудсмена, передає кореспондентка АСПІ.

За її словами, усього сьогодні по Україні відкрито понад 30 тисяч виборчих дільниць, 163 з яких планує перевірити офіс омбудсмена. Зокрема, серед них 38 дільниць, де під час першого туру були зареєстровані порушення.

Станом на 13:00 було перевірено 35 дільниць, на 23 з яких виявили порушення. 12 дільниць не пристосовані для людей з інвалідністю, 11 дільниць невчасно відкрились. Також серед порушень - недостатня кількість кабінок для голосування та відсутність скриньок.

Крім того, представники офісу омбудсмена відвідали 36 дільниць у місцях позбавлення волі. Усього планується перевірити 87 з 305.

В одному з місць позбавлення волі зареєстрували недостатню кількість бюлетенів.

Також Денісова повідомила, що станом на 13:00 про порушення прав людини на виборчих дільницях повідомили 188 людей.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
Політика

Частини і підрозділи Національної гвардії з 19 квітня перейшли на посилений варіант несення служби.

13:19, Сьогодні
Політика

Виборча дільниця в Лебединському Донецької області не відкрилася, оскільки фактично не зібралася виборча комісія, пояснили в МВС.

13:10, Сьогодні
Політика

Станом на 11 ранку проголосували 17,43% виборців.

12:50, Сьогодні
Політика

У неділю, 21 квітня, президент Петро Порошенко проголосував на президентських виборах у Будинку Офіцерів.

12:37, Сьогодні