Правильна приватизація під керівництвом "ручного" глави Фонду держмайна Віталія Трубарова, - експерт

30 жовтня 2018, 19:31
139
последние новости в Украине останні новини в Україні

До таких висновків дійшли експерти, прочитавши умови приватизації і опубліковану інструкцію для інвесторів ПАТ "Центренерго".

Фонд державного майна України активно форсує продаж єдино можливого в цьому році об'єкта, виставленого на приватизацію - ПАТ "Центренерго". І вслід за умовами опублікував інструкцію для потенційних інвесторів, про що повідомив і. о. глави Фонду держмайна України Віталій Трубаров в Facebook.

Дослідившивши документи, експерти зробили висновки про лобізм інтересів певного олігарха керівником Фонду держмайна та щодо непрозорості конкурсу з продажу "Центренерго".

"Умови прописані під майбутнього покупця. Це точно з ймовірністю до 99%. Ще 1% - елементарна тупість... Пора заводити кримінальну справу. У наявності чистий схематоз", – заявив засновник і головний редактор проекту Realist.online Сергій Лямець.

Читайте також: ФДМ легалізував лобізм в інтересах приватних осіб в процесі великої приватизації

Політичний експерт Дмитро Корнійчук також вважає, що приватизація "Центренерго" прискореними темпами готується під конкретну людину з оточення президентської команди і, навіть більш того - назвав ім'я майбутнього покупця.

"За інформацією з багатьох джерел, вже заздалегідь відомий переможець конкурсу - це Віталій Карпачов, якого ЗМІ влучно називають "вугільним смотрящім від влади". Природно, для "правильної приватизації "необхідно мати "ручного" главу Фонду держмайна. І для цієї ролі обрали ідеального кандидата - Трубарова ", - пише експерт.

Він додав, що Віталій Трубаров - зручна кандидатура для влади для проведення сумнівної приватизації, оскільки сам в.о. Голови ФДМУ був призначений на посаду з порушенням закону.

"Проти Трубарова вже відкрито кримінальну справу за незаконну приватизацію частини будівлі Мінагрополітики на Хрещатику в 2013-му (він тоді очолював київське відділення ФДМ). Про це ще в 2017-му заявив генпрокурор Луценко. Але чомусь кримінальну справа "зависла". Що підтверджує зацікавленість влади в Трубарові і в його допомозі в незаконній приватизації "Центренерго" під людей президента", - вважає Корнійчук.

На думку експертів, велика приватизація стала останньою великою аферою нинішньої влади і надовго відштовхне західних інвесторів від України.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Печерський районний суд Києва за клопотанням Генеральної прокуратури заарештував центральний офіс Промінвестбанку (ПІБ, Київ) у столиці і ще 15 об'єктів нерухомості, які йому належать, зазначено в ухвалі суду від 10 вересня, оприлюдненій у Єдиному державному реєстрі судових рішень 13 вересня.

18:30, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Станом на 1 вересня 2019 року в Державній службі зайнятості було зареєстровано 275 тисяч безробітних, хоча на 1 серпня 2019 року в Державній службі зайнятості було зареєстровано 280,8 тисяч.

16:11, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Специфічна ставка акцизу на сигарети з фільтром та без фільтра у 2020 році зросте на 20% - з 756 грн за до 907,2 грн за 1000 штук.

15:15, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

На підтримку запуску земельної реформи в Україні у проєкті бюджету на 2020 рік передбачено 4,4 мільярда гривень.

13:36, Вчора

На сайті ВР оприлюднений текст закону про столицю: головні зміни

16 вересня 2019, 22:50
4
последние новости в Украине останні новини в Україні

На сайті Верховної Ради з'явився текст проекту "Про столицю України - місті-герої Києві". 

Сам законопроєкт був зареєстрований на сайті Ради 13 вересня.

Законопроєкт в Раду подала група нардепів від "Слуги народу". Відповідно до законопроєкту, посади мера Києва і голови Київської міської державної адміністрації пропонується розділити. 

Крім того, в документі пропонується провести 8 грудня поточного року позачергові вибори мера Києва.

Основні зміни:
- проведення позачергових виборів 8 грудня;
- відновлення районних рад;
- районні ради отримають частину повноважень міської ради;
- посаду голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) несумісна з будь-якими іншими посадами;
- Київська міська рада скорочується з 120 до 84 депутатів;
- межі районів столиці затверджуються Кабміном за пропозиціями Київської міської ради, погодженим з районними в місті Києві радами;
- районні в місті Києві ради можуть мати власну символіку, яка затверджується Київміськрадою;
- Голова районної у місті Києві ради обирається відповідною радою з числа її депутатів на строк повноважень ради таємним голосуванням більшістю депутатів від загального складу ради.

Нагадаємо, раніше міський голова Києва Віталій Кличко звернувся до Державної аудиторської служби України щодо здійснення державного фінансового аудиту діяльності структур Київської міської державної адміністрації, комунальних підприємств та інших підрозділів за 2015-19 роки, повідомляється на офіційному сайті міського голови.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

В Офісі президента України пройшла зустріч з журналістами, де було створено тимчасову Громадську раду, до завдань якої входить напрацювання положення про Громадську раду з питань свободи слова та захисту журналістів.

21:05, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Президент України Володимир Зеленський підписав розпорядження про звільнення 14 голів районних державних адміністрацій.   

20:21, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Так званий віцепрем'єр уряду анексованого Криму Георгій Мурадов відреагував на пропозицію глави національно-культурної автономії кримських греків "Таврида" Івана Шонуса про перейменування регіону в Республіку Крим - Таврида.

18:22, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ (СММ ОБСЄ) має фіксувати всі порушення та реальну ситуацію на сході України, заявив президент Володимир Зеленський.

17:46, Вчора