Бійці спецбатальону "Щит Василькова" підписали контракти з ЗСУ та вирушили на фронт (Відео)
Добровольчий батальйон «Щит Василькова» був сформований у розпал боїв на території Київської області. Зараз бійці стали кадровими військовими та б’ють окупантів вже безпосередньо на фронті.
Командир «Щита» Андрій Мельник в цієї нагоди виклав короткий звіт діяльності за 107 днів війни. Текст він оприлюднив у соціальних мережах.
Добровольчий батальйон «Щит Василькова» був сформований у розпал боїв на території Київської області. Ніхто не розумів тоді, чого чекати і не був упевнений, що нам вдасться відбити ворога.
Єдине знали, що відступати нема куди й треба захистити громаду. Сьогодні уже 108- й день героїчного спротиву українців ворогу. Відстояти свою громаду нам вдалося. І як командир батальйону, я хочу подякувати кожному бійцю «Щита». За три місяці ми на 200% виконали поставлені перед нами завдання. І з цього приводу час дати розгорнутий звіт.
Отже, протягом 108 днів добровольчий батальйон «Щит Василькова»:
- на постійній основі разом зі Збройними силами України забезпечував оборону міста, зокрема – брав участь у побудові фортифікаційних споруд;
- забезпечував патрулювання вулиць і слідкував за дотриманням правопорядку;
- безпосередньо брав участь у виявленні та знешкодженні диверсійних груп;
- виконував бойові завдання за межами громади.
Що стосується гуманітарного напрямку та забезпечення бійців.
Багатьом зручно думати, що кошти на утримання батальйону були взяті з повітря або просто з місцевого бюджету, але це не так. З бюджету міста були проведені лише окремі видатки для забезпечення оборони Василькова в гарячій фазі – зокрема, це витрати на пальне для спецтехніки, яка рила окопи. Що стосується тактичного одягу, набоїв, касок і бронежилетів, розгрузок, харчування та гуманітарної допомоги – усе це результат величезної праці наших волонтерів. І ніхто не має права її знецінювати!
Дякую місцевим підприємцям за кошти і продукти для бійців. Дякую іноземним фондам і простим українцям, які допомагали нам фінансово. Окрема подяка бійцям «Щита» – командирам, які давали власні кошти. Лише на карту ми зібрали близько 1,5 мільйон гривень! Також кошти передавали готівкою – хтось 50 гривень, хтось 1000. Жодна копійка не була витрачена даремно.
Разом ми придбали:
- понад 400 комплектів бронеплит (4 і 5 класи захисту);
- понад 400 комплектів плитоносок;
- 300 комплектів тактичного одягу;
- понад 150 балаклав;
- 300 розгрузок;
- 12 тепловізорів;
- 3 прибори нічного бачення;
- 8 глушників для АК74.
Також для потреб нашого батальйону та на передову волонтери передали 5 автівок:
- Ford Ranger 4х4;
- Mitsubishi Pagero 4х4;
- Hyundai H1;
- Great Wall Deer 4х4;
- Fiat Ducato Maxi (броньований);
Машини, що виїздили на 0 рубіж, бійці «Щита» ремонтували самостійно або залучаючи механіків. Деталі закупалися із коштів, зібраних волонтерами. Окрема подяка механікам та СТО, які надавали свої послуги безкоштовно, допомагаючи тим самим армії. Це – значний внесок.
Мені як командиру «Щита Василькова» було важливо оприлюднити цей звіт, бо за 3 місяці наші бійці зробили значно більше, ніж дехто може уявити. Вони – гідно захищали свою громаду. Пишаємось!
І наостанок – хочу сказати, що разом з іншими командирами та бійцями ДФТГ ми вирішили продовжити виконувати свій обов'язок перед Україною, але тепер у складі Збройних сил України. Контракти – підписані.
Для нас – це честь. Все буде Україна!
У Києві перейменували ще 29 об’єктів. Відповідні рішення були ухвалені 18 січня під час засідання депутатами Київської міської ради.
Під час ранкової атаки РФ на Київ сили протиповітряної оборони збили понад 60 ракет Х-101/Х555Х-55 та десяток "Кинджалів".
У Києві пролунала серія вибухів сьогодні вранці 2 січня. В місті та області працює ППО.
РФ у ніч з 28 на 29 грудня атакувала Київ кількома десятками ракет різного типу. В небі над столицею силами ППО усі повітряні цілі було знищено, проте, на жаль, у місті є руйнування і потерпілі.
Іван Залізняк в своєму Tелеграм-каналі, поділився спогадами побратима про Андрія Жованика та звернувся до підписників, щодо підписання петиції про перейменування вулиці в Києві на честь Героя.
Зросла кількість постраждалих внаслідок падіння уламків збитих російських ракет на київські будинки. Уточнені дані опублікував міський голова Віталій Кличко.
Український прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив 9 грудня провести засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, щоб дослідити що призвело до термінового ремонту "синьої" гілки столичного метро.
Наразі легендарний боєць спецпідрозділу ЗСУ Іван Залізняк пропонує перейменувати вулицю Білогородську, що знаходиться у Києві на честь героя Тараса Бобанича.
До відпрацювання столиці задіяні спецпризначенці, дільничні, слідчі, оперативники, ювенальні поліцейські, патрульні, представники ТРО та ТЦК. Лише за 4 вересня правоохоронці перевірили 353 заклади громадського харчування на предмет дотримання обмежень воєнного стану.
Боєць спецпідрозділу ЗСУ Крістіан Ударов, до війни активіст організації "Традиція і порядок", на своєму Телеграм-каналі показав роботу так званих евакуаторів в столиці України.
У Києві перейменували ще 29 об’єктів. Відповідні рішення були ухвалені 18 січня під час засідання депутатами Київської міської ради.
Під час ранкової атаки РФ на Київ сили протиповітряної оборони збили понад 60 ракет Х-101/Х555Х-55 та десяток "Кинджалів".
У Києві пролунала серія вибухів сьогодні вранці 2 січня. В місті та області працює ППО.
РФ у ніч з 28 на 29 грудня атакувала Київ кількома десятками ракет різного типу. В небі над столицею силами ППО усі повітряні цілі було знищено, проте, на жаль, у місті є руйнування і потерпілі.