Благоустрій та укріплення берегів озера Вирлиця у Києві: жителі Дарниці підтримали проєкт
У сесійній залі Київради 10 вересня відбулося засідання постійної комісії із земельних питань щодо ситуації на озері Вирлиця. Жителі столичної Дарниці, які відвідали подію, поділилися своїми враженнями від обговорення на сторінках у соцмережах.
Зокрема, Дмитро Смиляк повідомив, що відвідав зустріч разом із своїм товаришем Олександром Кулабуховим. Він зазначив, що на засіданні підіймалося питання того, яким чином зберегти озеро Вирлиця у сучасному вигляді – прозвучали аргументи, що спочатку треба провести берегоукріплення через ризик підтоплення станції метро "Вирлиця", а також почистити озеро.
"Аналіз води в озері показав, що рівень кишкової палички в півтора рази перевищує норму. У такій воді небезпечно купатися. Хоча влітку в спеку тут – велика кількість місцевих жителів із дітьми. Просто тому, що люди не знають! Тільки після берегоукріплення і очищення можна буде ухвалювати рішення. Інакше, якщо депутати підтримають заказник, все залишиться як є зараз", – написав він.
Водночас сам Кулабухов повідомив, що представник забудовника готовий провести роботи по берегоукріпленню за власний кошт. Вартість таких робіт складає приблизно триста мільйонів гривень. Він зауважив, що довкола озера Вирлиця наразі є велика кількість задач, які має вирішити місцева влада.
"Просто потрібно працювати в інтересах киян, а не власного піару. Убезпечити і очистити територію. Перенести або як мінімум модернізувати сміттєспалювальний завод, зробити з нього хоча б сміттєпереробний, реконструювати очисні споруди БСА, куди сьогодні стікає міська каналізація, відремонтувати колектори... Ми будемо самі шукати інвесторів під ці завдання, якщо місцева влада не може нормально виконувати свої функції!", – написав він.
Ігор Ляшенко також повідомив, що уважно відслідковує будівництво на озері Вирлиця. Він наголосив, що окрім екологічного аспекту, про який часто говорять, є також аспект технологічний.
"Захисту від води вимагає станція метро "Вирлиця". Я не здивований, що виникла така проблема. Особисто в різний час бачив воду, що крапає. Я так розумію, що працівники метро в міру необхідності аварійно усувають протікання. Але поки що вони невеликі. Якщо ж метро зіткнеться із потужним потоком води? Наприклад, після сильної зливи, які у нас не часто, але бувають. Або після зміни рівня води в самому озері, яке знаходиться в лічених десятках метрів від станції "Вирлиця" та тунелю метро. І чомусь згадалася липнева трагедія в китайському Чженьчжоу, де в результаті затоплення метро загинуло 12 осіб. А кілька років тому в московському метро в тунель проникли води з підземної річки. Рішенням проблеми пропонуються берегоукріплюючі роботи. Щоб потенційні ризики не переросли в реальну проблему", – зазначив він.
Чоловік наголосив, що зараз можливо здійснити берегоукріплення. Втім, якщо статус озера змінять на заповідник або заказник, цього зробити не вдасться. Нагадаємо, що 9 вересня на березі озера Вирлиця ветерани АТО посадили дерева, зазначивши, що таким чином підтримують ідею благоустрою території та побудову тут реабілітаційного центру.
У Києві перейменували ще 29 об’єктів. Відповідні рішення були ухвалені 18 січня під час засідання депутатами Київської міської ради.
Під час ранкової атаки РФ на Київ сили протиповітряної оборони збили понад 60 ракет Х-101/Х555Х-55 та десяток "Кинджалів".
У Києві пролунала серія вибухів сьогодні вранці 2 січня. В місті та області працює ППО.
РФ у ніч з 28 на 29 грудня атакувала Київ кількома десятками ракет різного типу. В небі над столицею силами ППО усі повітряні цілі було знищено, проте, на жаль, у місті є руйнування і потерпілі.
Іван Залізняк в своєму Tелеграм-каналі, поділився спогадами побратима про Андрія Жованика та звернувся до підписників, щодо підписання петиції про перейменування вулиці в Києві на честь Героя.
Зросла кількість постраждалих внаслідок падіння уламків збитих російських ракет на київські будинки. Уточнені дані опублікував міський голова Віталій Кличко.
Український прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив 9 грудня провести засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, щоб дослідити що призвело до термінового ремонту "синьої" гілки столичного метро.
Наразі легендарний боєць спецпідрозділу ЗСУ Іван Залізняк пропонує перейменувати вулицю Білогородську, що знаходиться у Києві на честь героя Тараса Бобанича.
До відпрацювання столиці задіяні спецпризначенці, дільничні, слідчі, оперативники, ювенальні поліцейські, патрульні, представники ТРО та ТЦК. Лише за 4 вересня правоохоронці перевірили 353 заклади громадського харчування на предмет дотримання обмежень воєнного стану.
Боєць спецпідрозділу ЗСУ Крістіан Ударов, до війни активіст організації "Традиція і порядок", на своєму Телеграм-каналі показав роботу так званих евакуаторів в столиці України.
У Києві перейменували ще 29 об’єктів. Відповідні рішення були ухвалені 18 січня під час засідання депутатами Київської міської ради.
Під час ранкової атаки РФ на Київ сили протиповітряної оборони збили понад 60 ракет Х-101/Х555Х-55 та десяток "Кинджалів".
У Києві пролунала серія вибухів сьогодні вранці 2 січня. В місті та області працює ППО.
РФ у ніч з 28 на 29 грудня атакувала Київ кількома десятками ракет різного типу. В небі над столицею силами ППО усі повітряні цілі було знищено, проте, на жаль, у місті є руйнування і потерпілі.