КМДА: лише 8% киянок розуміють, що таке гендерне насильство

25 листопада 2019, 17:32
5
последние новости в Украине останні новини в Україні

Сьогодні, 25 листопада, заступниця голови КМДА Марина Хонда розповіла, що ситуація у сфері домашнього насильства залишається критичною.

Згідно досліджень міжнародних організацій, лише 8% жінок у столиці обізнані стосовно гендерного насильства. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда під час стартової кампанії Міжнародної соціальної акції "16 днів проти насильства".

"Ситуація у сфері домашнього насильства залишається критичною. Згідно з дослідженням Фонду народонаселення, на сьогодні тільки 8% жінок у Києві знають про насильство хоч щось. А звернень стосовно випадків насильства зареєстровано близько 8 тисяч, що становить лише 10% від реальної цифри. Проблема полягає в тому, що жінка до сих пір не вірить, що вона буде захищена. "16 днів проти насильства" – це хороша акція. Але ми маємо звертати увагу на насильство не тільки протягом цих днів, а щодня протягом року", – зазначила Хонда.

За її словами, Київ працює над створенням єдиної системи допомоги постраждалим від домашнього насильства. Наразі триває процес запуску телефону довіри 1500, який поки що працює в тестовому режимі, проходить навчання кризових психологів, спільно з поліцією відпрацьовується механізм взаємодії щодо випадків домашнього насильства.

Соціальна акція "16 днів активності проти гендерного насильства" – щорічна міжнародна кампанія, яка починається 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини. Під час акції будуть презентовані нові стратегії протидії насильству над жінками, інструменти формування гендерно-чутливих політик у Києві, проекти  підтримки постраждалих від домашнього насильства.

Основними завданнями акції "16 днів проти насильства" є привернення уваги громадськості до двох актуальних проблем: запобігання та протидії домашнього насильства та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ та громадських об’єднань задля поєднання зусиль щодо захисту прав людини.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Київ»
последние новости в Украине останні новини в Україні Київ

15 грудня, із 08:00 до 17:00, над проспектом Любомира Гузара (колишній просп. Комарова) поруч із вулицею Василенка триватиме ремонт пішохідного мосту.

14 грудня, 13:20
последние новости в Украине останні новини в Україні Київ

У тунелі під Севастопольською площею 14 грудня обмежать рух із 8:00 до 12:00 (у напрямку просп. Перемоги) та із 13:00 до 16:00 у напрямку Деміївської площі. 

13 грудня, 18:20
последние новости в Украине останні новини в Україні Київ

Депутати Київської міської ради затвердили проєкт землеустрою щодо зміни меж міста Києва. 

13 грудня, 17:30
последние новости в Украине останні новини в Україні Київ

Мер Києва Віталій Кличко показав, як столиця готується до новорічних свят. 

13 грудня, 13:42

Дані про заготівлю деревини зроблять доступними для суспільства

16 грудня 2019, 10:40
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Держлісагентство України впровадило електронний реєстр дозвільних документів на заготівлю деревини та онлайн карту рубок ("Ліс у смартфоні"). Тепер відкрито інформацію про деревину. 

Про це повідомив в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України Віталій Дудка.

"Наразі є два основоположних документи, які окреслюють перші напрями нашої роботи. По-перше, це Указ Президента України, яким, зокрема, передбачається створення системи контролю та відстежування обігу деревини на ринку. А також розробка нормативно-правових актів, необхідних для початку проведення національної інвентаризації лісових ресурсів України", - повідомив  Дудка.

Другий документ - затверджена Програма діяльності уряду. Одна з цілей цієї Програми звучить як "Українці більш ефективно та ощадливо використовують природні ресурси".

"Початок виконання цих першочергових завдань Президента та Уряду вже покладено. Нещодавно прийнято дві постанови Уряду, які врегульовують механізм проведення моніторингу внутрішнього споживання деревини і запроваджують обов’язковий електронний облік деревини для всіх лісокористувачів України, а також запускають пілотний проект електронних аукціонів продажу деревини  на "Prozorro.Продажі" з квітня 2020 року", - зазначив Дудка.

Також він звернув увагу на те, що на сьогодні Держлісагентство опікується лише 73% лісів, інші знаходяться у підпорядкуванні інших міністерств і відомств та місцевих органів влади (комунальні ліси). Така ситуація унеможливлює здійснення єдиної державної лісової політики.

Всі відкриті дані можна переглянути ТУТ.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк України встановив у понеділок параметри для іноземної валюти, таким чином ще більш зміцнивши позиції гривні.

08:20, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Долар і надалі буде втрачати у своїй ціні по відношенню до української гривні.

 

12:53, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Відсьогодні, з 14 грудня, туристи та громадяни Європейського союзу не зможуть ввезти жодного яблука, огірка або морквини в країни ЄС.

14 грудня, 21:42