Під Мінкультом влаштували музичний протест проти корупції у київській консерваторії (фото+відео)
Студенти, викладачі консерваторії, оперні співаки та активісти прийшли до Міністерства культури із вимогами до міністра Нищука розібратися зі свавіллям, яке, за їхніми словами, відбувається у НМАУ ім.Чайковського. Вони вважають, що міністерстово незаконно усунуло від роботи в.о. ректора консерваторії Максима Тимошенка. На акції були присутні, зокрема, народний артист СРСР, оперний співак Анатолій Кочерга та колишній політв’язень Дмитро Павліченко. Аби привернути увагу чиновників, мітингарі влаштували невеликий концерт із народними піснями, грою на музичних інструментах та поетичними читаннями.
Нагадаємо, до того впродовж 14 років посаду ректора консерваторії займав Володимир Рожко, член “Партії Регіонів”. Викладачі консерваторії розповідають, буцімто, під час свого керівництва Рожко призвів до занепаду закладу. Після численних протестів, його було усунуто від посади. Із 11 червня виконувачем обов’язків призначено Максима Тимошенко. Мітингарі стверджують, що за його керівництва почались позитивні зрушення у роботі та матеріальному забезпеченні консерваторії. Тимошенко мав залишатись на посаді до кінця вересня. Проте, як пояснив сам Тимошенко, за рішенням Держсекретаря Міністерства культури Ростислава Карандєєва його усунули 1 серпня.





Тепер на місце ректора хочуть призначити Анатолія Бровія. За словами Максима Тимошенка, Бровій є родичем колишнього скандального ректора Володимира Рожка. Окрім того, Бровій є фаховим юристом, та ніколи не мав відношення до культури та мистецтва.
Конфлікт у консерваторії - не єдина претензія активістів до Міністерства Культури. Так Дмитро Павленко, як учасник ініціативної групи “Культурний майдан”, продемонстрував журналістці АСПІ список із 13 вимог до міністра Ніщука, які стосуються закладів культури та культурних пам’яток. Громадський активіст Ігор Громов розповів, що головна претензія - це забудова культурних пам’яток у Києві, зокрема будівництво на території Кіностудії ім. Довженко та біля арки “Дружби народів”.
Після виступів мітингарів, до них вийшов міністр культури Євген Ніщук. За словами активістів, це вперше Ніщук відреагував на вимоги громадськості. Ніщук пообіцяв громаді, що у вересні буде проведено чесний і прозорий конкурс на посаду ректора консерваторії, в якому, за бажанням, може взяти участь і Максим Тимошенко.
Активісти залишились не дуже задоволені таким результатом. “Міністр просто хоче нас заспокоїти, - каже співак Кочерга. - Адже хто буде голосувати за нового ректора? Залякані викладачі консерваторії. Їх все одно змусять проголосувати за того, кого треба”.
Українська співачка Leléka, яка представляла країну на цьогорічному Євробаченні у Відні, повернулася додому й розповіла про свої відчуття після виступу. Вона зізналася, що участь у конкурсі стала для неї не лише музичним викликом, а й емоційним випробуванням, адже кожна хвилина на сцені була пронизана відповідальністю перед Україною.
Вікторія Лелека після фіналу Євробачення-2026 заявила, що Україна прозвучала гідно й достойно, увійшла до топ-10 конкурсу та показала світові бандуру як символ національної культури. Співачка підкреслила, що її виступ був щирим і максимально відданим, а завершила його словами «Слава Україні!» та жестом тризуба.
Співачка закликала глядачів не зосереджуватися лише на технічних деталях, а відчути містичну силу музики.
У день фіналу «Євробачення-2026» українські шанси різко знизилися. Якщо після національного відбору букмекери пророкували нашій країні 5-те місце, то тепер гурт Leléka з піснею Ridnym опинився лише на 13-й позиції.
У суботу, 16 травня, у Відні відбудеться фінал «Євробачення-2026», де 25 країн зійдуться у музичному двобої. Україну представить гурт Leléka з піснею Ridnym, і вони виступлять під сьомим номером — символічно так само, як торік гурт Ziferblat.
Вікторія Лелека зізналася, що перебування у психіатричній лікарні стало переломним моментом у її житті. Співачка наголосила, що цей досвід був болючим, але саме він дав їй сили відновитися, переосмислити власний шлях і вийти на міжнародну сцену як представниця України на “Євробаченні-2026”.
Вікторія Лелека розповіла, що підготовка до “Євробачення-2026” виявилася значно дорожчою, ніж очікувалось, і коштувала близько $290 тисяч. Співачка наголосила, що більша частина витрат уже закрита завдяки спонсорам та меценатам, які підтримали її команду, розуміючи важливість культурного іміджу України на міжнародній арені.
Переможниця Євробачення-2004 Руслана емоційно звернулася до нової учасниці від України, наголосивши, що її сила — у щирості та автентичності. Вона закликала артистку не боятися конкуренції й показати Європі справжній український дух.
Після дебютної репетиції у Відні гурт LELÉKA, який представляє Україну на Євробаченні-2026, опинився на нижчих рядках букмекерських прогнозів.
Руслана знову повернулася у центр уваги Євробачення: легендарна переможниця 2004 року емоційно висловилася про український гурт Lelèka, який цьогоріч представляє країну на конкурсі. Вона назвала їхню музику “живою енергією України” та закликала слухачів відчути справжній дух народу крізь їхній виступ.
Українська співачка Leléka, яка представляла країну на цьогорічному Євробаченні у Відні, повернулася додому й розповіла про свої відчуття після виступу. Вона зізналася, що участь у конкурсі стала для неї не лише музичним викликом, а й емоційним випробуванням, адже кожна хвилина на сцені була пронизана відповідальністю перед Україною.
Вікторія Лелека після фіналу Євробачення-2026 заявила, що Україна прозвучала гідно й достойно, увійшла до топ-10 конкурсу та показала світові бандуру як символ національної культури. Співачка підкреслила, що її виступ був щирим і максимально відданим, а завершила його словами «Слава Україні!» та жестом тризуба.
Співачка закликала глядачів не зосереджуватися лише на технічних деталях, а відчути містичну силу музики.
У день фіналу «Євробачення-2026» українські шанси різко знизилися. Якщо після національного відбору букмекери пророкували нашій країні 5-те місце, то тепер гурт Leléka з піснею Ridnym опинився лише на 13-й позиції.