Компанію Johnson&Johnson зобов'язали виплатити $8 млрд за побічний ефект медпрепарату
Сьогодні, 9 жовтня, агентство Reuters повідомило про судове рішення, яке зобов'язує компанію Johnson&Johnson виплатити $8 млрд за побічний ефект медпрепарату - нейролептика Risperdal.
Видання повідомляє, що препарат Risperdal, який застосовується при шизофренії та біполярному розладі, має властивість у вигляді побічного процесу при впливі на організм збільшувати у чоловіків молочні залози.
Так, один із споживачів Risperdal 26-річний Ніколас Мюррей, як і низка інших пацієнтів, які використовували даний медикамент, не був поінформованим про даний побічний ефект.
Рішення на користь позивача винесло у вівторок, 8 жовтня, журі присяжних суду у цивільних справах у місті Філадельфія (штат Пенсільванія).
У своїй позовній скарзі Мюррей повідомив, що в дитинстві вживав за приписом лікарів препарат Risperdal, призначений для запобігання нападів шизофренії та біполярного розладу. У цього засобу виробництва Johnson&Johnson виявився побічний ефект - гінекомастія (збільшення молочних залоз у чоловіків). Потерпілий вживав даний засіб за приписом лікарів з 2003 року.
"Це журі, як і інші присяжні в інших судових процесах, знову наклав штрафні збитки на корпорацію, яка оцінювала прибуток над безпекою і прибуток над пацієнтами,", - говориться в спільній заяві адвокатів Мюррея Тома Клайна і Джейсона Иткина.
Також повідомляється, що Мюррей у 2015 році виграв суд в аналогічному розгляді.
Тоді журі присяжних визнало дії Johnson&Johnson такими, що заслуговують покарання у вигляді виплати $1,75 млн потерпілому. Апеляційний суд штату Пенсільванія в лютому минулого року визнав такий вердикт законним, але знизив розмір компенсації до $680 тис.
Заснована в 1886 році Johnson&Johnson є одним з найбільших в світі виробників косметичних та санітарно-гігієнічних товарів і медичного обладнання. У 2017 році оборот J&J склав близько $76 млрд.
Росія розглядає можливість проведення операцій проти країн Балтії, однак наразі Кремль не ухвалив остаточного рішення щодо їх реалізації.
Адміністрація Дональда Трампа змушена призупинити реалізацію одного з найбільш масштабних архітектурних проєктів президента у Вашингтоні.
Сенат Конгресу США зробив важливий крок до посилення санкційного тиску на Росію: законопроєкт, відомий як «проєкт Грема», отримав переконливу підтримку під час фінального голосування.
Володимир Путін може спробувати перевірити готовність НАТО до прямого протистояння з Росією ще до завершення війни проти України.
Відомий американський телеведучий Fox News Браян Кілмід закликав президента США Дональда Трампа змінити склад переговорної команди, яка займається контактами з Іраном.
У російському суспільстві посилюються сумніви щодо війни проти України, а дедалі більше громадян починають ставити запитання про її справжню мету та перспективи.
Ізраїль більше не може розраховувати на те, що Сполучені Штати й надалі забезпечуватимуть його безпеку в попередніх масштабах.
Американська політична активістка та блогерка Лора Лумер, яку ЗМІ називають наближеною до президента США Дональда Трампа, виступила з гучною заявою щодо президента Росії Володимира Путіна.
Сполучені Штати зацікавлені в українських технологіях протидії безпілотникам, адже саме Україна стала країною, яка першою у світі здобула унікальний практичний досвід ведення сучасної війни із масовим застосуванням дронів.
Російський лідер Володимир Путін наближає для себе найгірший сценарій розвитку війни, відмовляючись від припинення вогню та продовжуючи курс на ескалацію.
Росія розглядає можливість проведення операцій проти країн Балтії, однак наразі Кремль не ухвалив остаточного рішення щодо їх реалізації.
Адміністрація Дональда Трампа змушена призупинити реалізацію одного з найбільш масштабних архітектурних проєктів президента у Вашингтоні.
Сенат Конгресу США зробив важливий крок до посилення санкційного тиску на Росію: законопроєкт, відомий як «проєкт Грема», отримав переконливу підтримку під час фінального голосування.
Володимир Путін може спробувати перевірити готовність НАТО до прямого протистояння з Росією ще до завершення війни проти України.