Дело Майдана: ГПУ передала в суд обвинения против 4 экс-беркутовцев

Автор:
301
последние новости в Украине останні новини в Україні

Об этом сообщает пресс-служба ГПУ.

Департамент специальных расследований Генпрокуратуры направил в суд обвинительный акт в уголовном производстве в отношении 4-х бывших сотрудников киевского спецподразделения милиции "Беркут", задержанных в прошлом году по подозрению в превышении власти и избиения 18 участников общественного движения "Автомайдан" и посторонних граждан в ночь с 22 на 23 января 2014 на ул. Щорса и Грушевского в столице Украины.

"Указанным лицам также инкриминируются служебные подделки официальных документов (рапортов) и предоставление заведомо ложных показаний, соединенных с обвинением активистов в тяжких преступлениях, на основании которых они были задержаны, привлечены к уголовной ответственности за якобы хулиганские действия и арестованы", - говорится в сообщении прокуратуры .

Действия обвиняемых квалифицированы по признакам уголовных преступлений, предусмотренных ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 384 УК Украины (превышение власти по предварительному сговору группой лиц, то есть умышленное совершение работником правоохранительного органа действий, выходящих за пределы предоставленных прав и полномочий, которое сопровождалось насилием или угрозой применения насилия, применением оружия или специальных средств или болезненными и оскорбляющими личное достоинство потерпевшего действиями и повлекшее тяжкие последствия, - наказывается лишением свободы на срок от 7 до 10 лет с лишением права занимать определенные должности на срок до 3 лет).

Как сообщало ранее информационное агентство АСПИ, суд продлил арест пятерым бывшим беркутовцам по «делу Майдана».

Под стражей в СИЗО до 17 февраля 2018 останутся Александр Маринченко, Сергей Тамтур, Олег Янишевский, Павел Аброськин и Сергей Зинченко.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Події»
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Поліція шукає злочинців. Вандалам загрожує до 5 років в'язниці.

18:13, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Є інформація про коронавірус у настоятеля Києво-Печерської лаври. Лавру закрито на карантин.

16:47, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Зловмисник повернувся на місце нападу з молотком у руках. Там його і затримали.

12:27, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Майже 4 години знадобилося Державній службі з надзвичайних ситуацій, щоб отримати всі необхідні дозволи на аварійне відключеня мереж. Тим часом з-під Майдану йшов густий дим.

 

10:30, Сьогодні

В Антарктиді знайшли сліди тропічного лісу, який ріс у темряві

Автор:
4
последние новости в Украине останні новини в Україні

Вчені з Німеччини та Великобританії знайшли сліди тропічного лісу у зразку грунту з Антарктиди. Припускають, що територія була заліснена 90 мільйонів років тому.

Британські та німецькі дослідники знайшли на морському дні Південного полюсу зразки грунту, які можуть свідчити про те, що 90 мільйонів років тому там ріс тропічний ліс.  Про це пише The Guardian.

Зразок знайденого ґрунту датується ймовірно крейдяним періодом. Вважається, що він був найтеплішим за останні 140 мільйонів років, і рівень моря тоді був вище 170 метрів.

Вчені встановили за скам'янілостями, що раніше на місці льодовиків була болотиста екосистема хвойних дерев, яка нагадувала нинішні тропічні ліси Нової Зеландії. Не виключено, що там були і динозаври, хоча їх решток ще не знайшли.

Цікаво, що ліси Антарктиди щороку занурювалися у повну темряву приблизно на чотири місяці. Проте, це їм не шкодило, на відміну від сучасних лісів, яким для виживання потрібно сонце. Припускають, що древні тропіки живилися з іншого джерела енергії, наприклад, брали з атмосфери вуглекислий газ.

Відкриття дає підстави вважати, що температура тоді була вищою, ніж вважалося. Якщо це так, то рівень вуглекислого газу тоді був набагато вищим, ніж вважалося раніше, а це означає, що в регіоні не було льодовиків.

Раніше з'явилася інформація, що льодовик Пайн-Айленд в Антарктиді тріснув і може викликати Всесвітній потоп.

А у лютому українську антарктичну станцію "Академік Вернадський" засипало червоним снігом.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Технології»
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

На час карантину українським фермерам пропонують користуватися новітніми онлайн-технологіями моніторингу угідь. Це допоможе зайвий раз не наражатися на небезпеку захворіти коронавірусом.

11:23, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Виробники тютюну фінансують або самі займаються розробкою вакцин або виділяють гроші на медикаменти та обладнання для лікарів.

3 квітня, 16:01
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

Новітній український протикорабельний ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун", випробування якого пройшли на полігоні "Алібей" в Одеській області, вперше успішно вразив надводну ціль на відстані близько 100 км.

3 квітня, 15:49
последние новости в Украине останні новини в Україні Технології

У школі стартапів при університеті “Львівська політехніка”  волонтери почали робити захисні екрани для лікарів, які працюють з хворими на коронавірус.

2 квітня, 18:16