Поліція провела 60 обшуків на території Дніпропетровської, Одеської та Черкаської областей
Поліція викрила злочинне угрупування до якого входили мешканці Павлограда, Дніпропетровської області. Група займалося виготовленням та збутом наркотичних засобів та психотропних речовин в особливо великих обсягах.
Співорганізатором злочинців був посадовець місцевої поліції, на якого було покладено обов’язки боротися саме з такими злочинами. Він намагався заручитися підтримкою колег з інших підрозділів, пропонуючи їм чималі гроші. Під час спецоперації затримано 10 фігурантів, які чинили опір правоохоронцям. Проведено майже 60 обшуків на території Дніпропетровської, Одеської та Черкаської областей.
Читайте також: У Києві двох іноземців затримали при спробі обікрасти квартиру
Було встановлено, що поліцейський керівної ланки спільно з цивільними особами причетний до створення злочинної організації, яка збуває наркотики на території Дніпропетровської області.
Військова прокуратура Дніпровського гарнізону Південного регіону України, за зібраними матеріалами поліцейських підрозділу внутрішньої безпеки, розпочала кримінальне провадження за ч.2 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

Оперативники ДВБ встановили, що злочинну організацію створив 40-річний раніше не судимий мешканець Павлограда. «Згоду» на безперешкодну діяльність бізнесу організатор отримав від кримінальних авторитетів, натомість ‑ вони отримували частину від його прибутку.
Крім того, головний фігурант заручився підтримкою і з іншого боку. Практично співорганізатором групи наркодилерів став начальник міжрегіонального відділу Управління протидії наркозлочинності поліції Дніпропетровщини. Працівник поліції, на якого було покладено контроль за незаконним обігом наркотиків у семи районах та трьох містах області, користуючись службовим становищем, сприяв зловмисникам та покривав їхній промисел.
За попередніми підрахунками правоохоронців, за місяць наркоторгівлі злочинна організація отримувала кілька мільйонів гривень прибутку. Вони реалізовували амфетамін, опій ацетильований, марихуану, ефедриновмісні препарати.
Реалізатори ‑ мешканці Павлограда віком від 28 до 60 років ‑ здійснювали торгівлю прямо з автівок, на яких пересувалися. Наркозалежні знали, о котрій годині і де стоятиме потрібний автомобіль. Наркотики продавали через вікно машини. В середньому, за день наркоділки забезпечували товаром 120 клієнтів. Кожен зі збувачів отримував щодня 500-1000 гривень заробітку та наркотик для власного вжитку.
Правоохоронці встановили канали постачання заборонених речовин. Так, за опієм ацетильованим організатор їздив особисто на територію Черкаської області, куди його доправляли з країн Європейського Союзу. Амфетамін виготовлявся на території Дніпропетровщини. Ефедриновмісні препарати постачали з Харківщини.

Аби наркобізнес не мав жодних перешкод, викритий працівник поліції почав «вербувати» у свої спільники працівників карного розшуку та Дніпропетровського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції. За плідну співпрацю було обіцяно систематичну «винагороду». У якості «авансу» ‑ надано 50 тисяч гривень.
За цими фактами військова прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч.1, 2 ст.369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) та ч.1 ст.255 (Створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.
10 учасників злочинного угрупування були затримані в порядку ст.208 КПК України. Зокрема, організатор та співробітник УПН. Операція проводилась спільними силами бійців відділу швидкого реагування ДВБ НПУ, працівників Управління оперативних розробок ДВБ НПУ, Дніпропетровського УДВБ НПУ, Департаменту протидії наркозлочинності НПУ, Департаменту захисту економіки НПУ, бійців полку особливого призначення ГУНП у Дніпропетровській області та слідчими військової прокуратури.
Варто зазначити, що під час спецоперації по затриманню учасники злочинної організації чинили супротив. Один з них натравив на спецпризначенця поліції Дніпропетровщини бійцівського пса, який пошматував руки поліцейському. Другий ‑ 23-річний представник місцевого криміналітету ‑ тричі вистрелив з мисливської рушниці і поранив бійця полку особливого призначення. За цими фактами військовою прокуратурою додатково внесені відомості до ЄРДР за ч.2 ст.342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського) та ст.348 (Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця) КК України.
Під час заходів у організатора вилучено 2 літри концентрату макової соломки ‑ маляс, а також шприци з опієм ацетильованим. За цінами «чорного» ринку вартість виявлених наркотиків складає 3 мільйони гривень.
Проведено майже 60 санкціонованих обшуків на території Дніпропетровської, Одеської та Черкаської областей за місцем мешкання фігурантів злочинної організації, несення служби працівника поліції та за місцем виготовлення наркотиків.
Правоохоронці вилучили більше 400 тисяч гривень, здобуті злочинним шляхом, наркотичні засоби, психотропні речовини, ефедриновмісні препарати ‑ на загальну суму понад 5 мільйонів гривень. За місцем нарколабораторії ‑ обладнання та прекурсори для виготовлення наркотиків. Крім того, у зловмисників виявлено та вилучено гранату РГД-5, пістолет Макарова, мисливську рушницю та набої.
Зараз тривають заходи щодо оголошення фігурантам підозри за ч.1 ст.263, ч.2 ст.307, ч.1 ст.255 та ч.1,2 ст. 369, ч.2 ст.342 та ст. 348 Кримінального кодексу України, та обрання запобіжного заходу. Затриманим учасникам злочинної організації загрожує позбавлення волі на строк до 12 років, а за посягання на життя працівника правоохоронного органу – до 15 років або довічне позбавлення волі.
За матеріалами детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки України в Одеській області суд м. Одеси визнав винним чоловіка, який організував збут незаконно виготовлених сигарет. Фігуранту призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Військова контррозвідка Служби безпеки України запобігла спробі здійснення подвійного теракту у Києві. У результаті спецоперації правоохоронці затримали іноземця, який за завданням російських спецслужб готував два вибухи в одному з районів столиці.
Начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов повідомив про результати роботи підрозділів у межах забезпечення заходів правового режиму воєнного стану. За його словами, протягом минулої доби працівники районних органів поліції області перевірили близько 1080 транспортних засобів та 1625 осіб.
На прифронтовій трасі у Запорізькій області службовий автомобіль, у якому перебував колишній заступник міністра внутрішніх справ України Олександр Гогілашвілі, потрапив під удар ворожого безпілотника. Інцидент стався в зоні виконання бойового завдання в ніч на 4 березня.
Верховна Рада України офіційно позбавила мандата народного депутата Анатолія Гунька. Причиною стало його фігурування у корупційних схемах, які були задокументовані правоохоронними органами.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення начальника управління Служби безпеки України в Житомирській області, якого правоохоронці затримали під час отримання хабаря.
У столиці України правоохоронці викрили схему незаконного збагачення, організовану співробітниками одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України у Закарпатській області викрили та припинили діяльність мережі нелегальних автозаправних станцій, що функціонували на території Івано-Франківської області. Незаконно встановлені АЗС демонтовано.
Начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов повідомив про результати роботи підрозділів у межах забезпечення заходів правового режиму воєнного стану. За його словами, протягом минулої доби працівники районних органів поліції області перевірили близько 1280 транспортних засобів та 1650 осіб.
У Полтавській області триває процес декларування вогнепальної зброї. Від початку кампанії мешканці регіону вже облікували в підрозділах поліції 595 одиниць зброї та понад 247 тисяч набоїв різного калібру. Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Полтавській області Євген Рогачов.
За матеріалами детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки України в Одеській області суд м. Одеси визнав винним чоловіка, який організував збут незаконно виготовлених сигарет. Фігуранту призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Військова контррозвідка Служби безпеки України запобігла спробі здійснення подвійного теракту у Києві. У результаті спецоперації правоохоронці затримали іноземця, який за завданням російських спецслужб готував два вибухи в одному з районів столиці.
Начальник поліції Полтавської області Євген Рогачов повідомив про результати роботи підрозділів у межах забезпечення заходів правового режиму воєнного стану. За його словами, протягом минулої доби працівники районних органів поліції області перевірили близько 1080 транспортних засобів та 1625 осіб.
На прифронтовій трасі у Запорізькій області службовий автомобіль, у якому перебував колишній заступник міністра внутрішніх справ України Олександр Гогілашвілі, потрапив під удар ворожого безпілотника. Інцидент стався в зоні виконання бойового завдання в ніч на 4 березня.