СБУ затримала двох терористів "ЛНР" з арсеналом вибухівки (Фото)

Служба безпеки України затримала двох учасників терористичної групи ватажка Валерія Бергмана на прізвисько "Німець". Терористи причетні до низки диверсійних актів, підриву 4 та замінуванню двох мостів на Донбасі.
СБУ затримала двох учасників терористичної групи, причетної до низки диверсійних актів на Донбасі. Про це повідомляє пресслужба відомства у вівторок, 28 квітня.
Співробітники спецслужби задокументували, що у 2014 році група "Німця" захопила на шахті ім. Мельникова 1,2 тонни вибухової речовини амоніт. Терористи використали вибухівку для підриву 4 мостів у районі населених пунктів Закотне та Сіверськ Донецької області, 2 мостів у містах Лисичанськ та Рубіжне на Луганщині, ще два мости у Лисичанську були заміновані.
8 вересня 2019 року у ході спецоперації співробітники СБ України та Нацполіції затримали Бергмана у районі Лисичанська. Під час слідчих дій зловмисник надав викривальні покази. Правоохоронці отримали від "Німця" детальну інформацію про вчинені групою злочини, розташування схронів з вибухівкою та засобами ураження, що призначалися для скоєння диверсій, а також відомості стосовно інших учасників очолюваної ним терористичної групи. З жовтня 2019 року до квітня 2020-го співробітники СБУ та Нацполіції ліквідували на території Луганської та Донецької областей кілька схронів "групи Бергмана". Зі схованок вилучено, зокрема, саморобний вибуховий пристрій, який складався із корпусу вогнегасника та вибухової речовини, що становить майже 2 кілограми у тротиловому еквіваленті, 17 гранат РГД-5 та Ф-1, 400 грамів тротилу, 3 міни ПМН, 2 постріли ВОГ-25 та 40 РПГ-7, автомат Калашникова з чотирма магазинами, пістолет марки Star model B, 6 універсальних запалів до ручної гранати УЗРГМ-2, понад 2 тисячі бойових набоїв різного калібру.
"У березні та квітні у Лисичанську та Костянтинівці оперативники СБУ затримали двох активних учасників "групи Бергмана", які визнали свою провину у скоєнні терористичних актів. Наразі обом бойовикам повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Триває досудове слідство. Служба продовжує заходи з викриття та притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до скоєння терористичних актів у зоні проведення ООС", – зазначили у пресслужбі.
Нагадаємо, Служба безпеки України блокувала у Закарпатській області діяльність банди, яка займалася розбоєм і вимаганням грошей у громадян. Лідера банди також затримали. В СБУ розповіли, що до складу групи входили представники однієї з національних меншин регіону. Серед них були і раніше засуджені. Зловмисники вигадували приводи та вимагали у своїх жертв гроші. Якщо місцеві жителі відмовлялися платити, їм погрожували фізичною розправою та пошкодженням приватного майна.
Раніше повідомлялось, що українські спецслужби провели резонансну спецоперацію з викриття високопоставленого агента ФСБ у вищих ешелонах влади. Український генерал підозрюється в державній зраді і скоєнні терористичних актів. У СБУ також повідомили, що Шайтанов за завданням ФСБ планував вбивство добровольця Адама Осмаєва.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією провели успішну спецоперацію із затримання двох агенток російської військової розвідки, які готували теракти у Полтаві та Дніпрі. Їхніми цілями мали стати українські судді, волонтери і військовослужбовці.
Чинному народному депутату України, який вже перебуває під вартою за державну зраду, повідомлено про нову підозру — цього разу за фактом масштабного шахрайства.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України у Київській області завершили досудове розслідування щодо підприємця, який намагався незаконно експортувати деревину за підробленими документами.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України в Одеській області провели успішну спецоперацію з викриття мережі нелегальних гральних закладів, що діяли в закритому форматі в центрі міста.
Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування у справі про розтрату державних коштів, виділених на реконструкцію трамвайної лінії в Деснянському районі столиці.
Росія першочергово переслідує дві мети, послідовно наносячи удари по ТЦК. Таким чином вона намагається перешкодити мобілізації, знищуючи дані військовозобов’язаних, а також посіяти страх та зневіру в населення.
БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування понад 4 млн грн збитків, завданих державному бюджету компанією з дорожніх робіт
Служба безпеки України провела успішну спецоперацію в Запоріжжі, в ході якої запобігла терористичному акту, спланованому російською фсб проти військовослужбовців 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» НГУ.
Національне антикорупційне бюро України підбило підсумки тижня. У фокусі — справи високопосадовців, силовиків і суддів, а також міжнародна співпраця та просвітницькі ініціативи.
Бюро економічної безпеки України підбило підсумки розслідувань за період із 30 червня по 4 липня 2025 року. У центрі уваги — викриття фінансових махінацій, податкові злочини, контрабанда та спроби маніпуляцій із держбюджетом. Понад два десятки справ уже скеровано до суду або завершено з відшкодуванням збитків державі.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією провели успішну спецоперацію із затримання двох агенток російської військової розвідки, які готували теракти у Полтаві та Дніпрі. Їхніми цілями мали стати українські судді, волонтери і військовослужбовці.
Чинному народному депутату України, який вже перебуває під вартою за державну зраду, повідомлено про нову підозру — цього разу за фактом масштабного шахрайства.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України у Київській області завершили досудове розслідування щодо підприємця, який намагався незаконно експортувати деревину за підробленими документами.
Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України в Одеській області провели успішну спецоперацію з викриття мережі нелегальних гральних закладів, що діяли в закритому форматі в центрі міста.