У Києві раніше засуджений за вбивство чоловік сильно побив ветерана АТО, колишнього полоненого РФ Івана Дєєва
У столиці був сильно побитий ветеран російсько-української війни, герой-диверсант, який має інвалідність, Іван Дєєв. Постраждала від зловмисників також і його дружина, яка під час нападу перебувала поруч з ним.
Про це в ніч на 22 жовтня написав журналіст Юрій Бутусов у себе у Facebook. Він повідомив, що "важкохворого інваліда війни, героя-диверсанта Івана Дєєва, який дивом вижив у російській в'язниці, побив донецький тіньовий мільйонер Юрій Свиридов, який відсидів за вбивство і розбій".
Бутусов закликав усіх небайдужих вийти на акцію протесту о 12.00, сьогодні, 22 жовтня, під стіни Головного управління Нацполіції Києва, на вулицю Володимирську, 15.

"І тепер від держави і суспільства залежить, чи буде покараний злочинець, і чи отримає допомогу потерпілий. Суперскандальна історія - рецидивіст-кримінальник з Донецька, який втік від війни, побив у Києві інваліда Сил спеціальних операцій ЗСУ, який воював, щоб звільнити Донбас, і написав заяву, що він сам на них напав. Треба допомогти захистити Івана Дєєва від свавілля, знайти свідків і покарати злочинців - приходьте завтра, 22 жовтня, на акцію, на Володимирську, 15, 12.00", - пише Юрій Бутусов.
З подробиць повідомляється, що 21 жовтня на вулиці Барбюса, 40 в Києві на перехресті машину захисника України підрізав джип БМВ АА0053ХР. Водій джипа при цьому машину зупинив, чим викликав аварійну ситуацію. Бутусов також повідомив, що ветеран АТО їхав зі своєю дружиною.
Після того, як водієві джипа вони зробили зауваження, пішов потік нецензурної лайки і напад на воїна двох чоловіків спортивної статури. Зловмисники витягли Івана з машини і сильно його побили. Лікарі встановили у нього перелом гайморової пазухи і тілесні ушкодження середньої тяжкості.
Повідомляється, що дружину Івана, яка намагалася захистити чоловіка, кинули на землю настільки сильно, що вона зламала палець на руці. При цьому негідники "іржали і відчували себе дуже радісно і впевнено", пише Бутусов.
Також журналіст розповів, що один з нападників на ветерана АТО подав у поліцію заяву, в якій стверджує, що це сам Дєєв спровокував конфлікт і скоїв на них напад.
З подробиць Бутусов також повідомив, що крім того, що ветеран АТО мав інвалідність, що означало підірване здоров'я, він близько місяця тому переніс коронавірус у важкій формі. За словами журналіста, в тому стані, в якому зараз перебуває Іван Дєєв, напасти він точно ні на кого не міг.
"Іван Дєєв - один з невизнаних героїв Війни за Незалежність. У 2014-му він пішов на війну добровольцем, потрапив на службу у 8-й полк спецназ і був закинутий для проведення диверсій у тил противника - в Луганськ. Ця група провела низку успішних диверсій у тилу ворога. А 4 лютого 2017-го року солдат Дєєв спільно з майором 8-го полку Сергієм Іванчуком зробили видатний подвиг - у центрі Луганська вони встановили радіокеровану міну під автомобіль начальника штабу народної міліції "ЛНР", одного з ватажків луганських терористів Олега Анащенка. Вибух розірвав Анащенка разом з водієм на шматки", -пише про героя війни Бутусов.
Також журналіст розповів, що після того, як Дєєв потрапив у полон, його піддавали довгий час страшним тортурам. У чоловіка було вибито більше половини зубів. Він отримав інсульт і травму серця. В цілому в катівнях Луганська він провів 2 роки і 10 місяців. Потрапив додому завдяки обміну полоненими, який стався у вересні 2019 року.
Що стосується Свиридова, то Бутусов повідомляє, що даний громадянин сам родом з Донецька. Він є злочинцем-рецидивістом. Чотири рази засуджений за тяжкі злочини.
"З грудня 2000 по грудень 2010-го Свиридов відбував термін за вбивство - стаття 93 КК (старого кодексу). Також він був засуджений за статтею 86 - розбій з метою викрадення. Також був засуджений за статтею 142 - розбій. Також був засуджений за статтею 143 - шахрайство. За порушення правил дорожнього руху Свиридов притягувався до адмінвідповідальності у 2015-му році і тричі в 2020-му році за статтею 122 Кодексу адміністративних правопорушень", - повідомив журналіст.
Другим підозрюваним виявився якийсь Павло Степанченко. За даними Бутусова, Степанченко вісім разів потрапляв у поле зору правоохоронців. "Степанченко 8 (вісім) разів був підозрюваним або засудженим у кримінальних злочинах. Правда, на відміну від Свиридова - у дрібних. Шахрайство, зберігання, наркотиків, хуліганство в стані сп'яніння", - пише Бутусов.
Раніше повідомлялося, що музикант Михайло Хома, відомий під псевдонімом DZIDZIO, був побитий і пограбований групою зловмисників у столиці. Подія трапилася в неділю, 6 вересня, в Шевченківському районі міста.
Також повідомлялося, що народний депутат дев'ятого скликання від фракції "Слуга народу" Андрій Одарченко був побитий місцевим жителем селища Залізний Порт в одному з кафе. Подія трапилася в середу, 29 липня.
У Кременчуці поліцейські затримали 37-річного мешканця Кременчуцького району, якого підозрюють в умисному вбивстві двох людей. Чоловік переховувався від слідства, а встановити його місцеперебування вдалося завдяки масштабним оперативно-розшуковим заходам та інформації, яку надали громадяни.
Росія продовжує змінювати підхід до повітряних атак по Україні, роблячи їх більш складними та комбінованими, аби перевантажити українську систему протиповітряної оборони.
Російська атака по Києву 15 червня призвела до пошкодження одного з головних духовних символів України — Успенського собору Києво-Печерської лаври.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Росія поширює дезінформацію щодо нічної атаки на Київ і пошкодження Києво-Печерської лаври, намагаючись перекласти відповідальність за наслідки ударів та використовуючи уламки збитих ракет для створення пропагандистських версій подій.
Київська область пережила одну з чергових масштабних повітряних атак Росії — ворог застосував комбінований удар із використанням безпілотників та ракетного озброєння. Внаслідок обстрілу в регіоні зафіксовані пошкодження житлових будинків, автомобілів і цивільних об’єктів, а серед постраждалих є дитина.
Російський обстріл завдав значної шкоди логістичній інфраструктурі України — під удар потрапив один із найсучасніших терміналів компанії Нова пошта, який був важливою частиною масштабної системи обробки та доставки відправлень.
Російські війська вкотре намагалися завдати масованого удару по Україні, використовуючи комбіновану тактику із застосуванням безпілотників та ракетного озброєння.
Російські війська вночі завдали чергового масованого комбінованого удару по Україні, використовуючи різні типи ракетного озброєння та ударні безпілотники. Атака стала черговою спробою ворога перевантажити українську систему протиповітряної оборони та завдати шкоди цивільній інфраструктурі.
Наслідки обстрілу вкотре показали, що під прицілом армії РФ опиняються не лише військові цілі, а й освітні установи та об’єкти, які забезпечують нормальне життя міста.
Російський удар по Києву завдав шкоди одному з найважливіших духовних і культурних символів України — території Києво-Печерської лаври. Після влучання та пожежі працівники й духовенство були змушені терміново організувати евакуацію стародавніх ікон, богослужбових предметів та інших святинь, аби врятувати їх від знищення.
У Кременчуці поліцейські затримали 37-річного мешканця Кременчуцького району, якого підозрюють в умисному вбивстві двох людей. Чоловік переховувався від слідства, а встановити його місцеперебування вдалося завдяки масштабним оперативно-розшуковим заходам та інформації, яку надали громадяни.
Росія продовжує змінювати підхід до повітряних атак по Україні, роблячи їх більш складними та комбінованими, аби перевантажити українську систему протиповітряної оборони.
Російська атака по Києву 15 червня призвела до пошкодження одного з головних духовних символів України — Успенського собору Києво-Печерської лаври.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що Росія поширює дезінформацію щодо нічної атаки на Київ і пошкодження Києво-Печерської лаври, намагаючись перекласти відповідальність за наслідки ударів та використовуючи уламки збитих ракет для створення пропагандистських версій подій.