Артур Прузовський про проблему соціалізації людей з аутизмом в Україні

15 листопада 2017, 08:44
303
последние новости в Украине останні новини в Україні

Аби  привернути більше уваги суспільства до проблеми працевлаштування людей з аутизмом польський музикант та проукраїнський активіст Артур Прузовський  розповів про здібності громадян з обмеженими інтелектуальними можливостями та їх перспективи в Україні та  Європі.

«Проблема адаптації дорослої людини з аутизмом до самостійного життя досі залишається якось осторонь уваги українського суспільства. Не зважаючи на те, що з боку влади вже зроблені перші кроки для того, аби люди з обмеженими інтелектуальними можливостями не залишалися поза суспільним життям, - поки це все залишається десь на рівні соціальної реклами. А піклуванням про людей з аутизмом до самої старості змушені займатися батьки, яким втовкмачили, що їхні діти не можуть бути повноцінними членами суспільства. Але ж ці люди насправді здатні до соціалізації, так само як і здатні добре виконувати свою роботу.

Мене дуже вразив сміливий крок 21-річного киянина Владислава Малащенко, котрий відкрив першу в Україні пекарню Good Bread From Good People, де працює восьмеро людей з різними формами інтелектуальних порушень. Такі вчинки привертають набагато більше суспільної уваги, аніж соціальна реклама» - коментує Прузовський.

Відзначимо, що власник пекарні, де працюють артисти, Владислав Малещенко виграв грант для її відкриття у бізнес-школі Startup Ukraine. Зараз там працюють 8 співробітників з аутизмом, і повністю справляються із виконанням замовлень. Свої кекси підприємець просуває та продає на Facebook. Заробити поки вдається небагато, тому, його метою зараз є продаж франшизи та створення 100 тисяч робочих місць в Україні. Вже незабаром пекарня Good Bread From Good People відкриється у Харкові та Рівному.

«В цивілізованій Європі такі проекти є абсолютно нормальним явищем. Адже, 87 відсотків людей, які мають порушення інтелектуального розвитку середнього ступеня, можуть жити самостійно, а відповідно – працювати і заробляти також. Інші можуть навіть не знати про їхню проблему. Ось, до прикладу, у Чехії існує комплексна система підтримки аутистів, що включає у себе терапію, послуги асистента та навіть витрати на житло, що полегшує їм самостійне життя» - розповідає Артур Прузовський.

У світі відомо багато випадків, коли люди з інтелектуальними порушеннями працюють на звичайних роботах нічим не гірше за «нормальних» громадян: наприклад, 31-річна аргентинка Ноель Карбера, яка працює вихователькою в дитячому садку у Джермоніто, чи 54-річний валлієць Шон Кондон, котрий зміг пропрацювати двірником аж 28 років, і піти на заслужену пенсію. А у Франції дівчину із синдромом Дауна допустили навіть до роботи на телебаченні, 21-річна Мелані Сегар  провела прогноз погоди на французьких телеканалах France 2 та BFMTV, що стало не першим випадком співпраці французького телебачення та людей з синдромом Дауна: у 2013 році 19-річна Лаура Хайон працювала у ранковому ефірі BFMTV та робила інтерв'ю на RTL, а 12-річний Марін Герєр брав участь в якості редактора в підготовці видання "Мій кожен день".

Нагадаємо, синдром Дауна – це хромосомна аномалія, яка викликає інтелектуальну інвалідність у людей, і не лікується медичними препаратами.

«Люди з аутизмом насправді є цінними робітниками, адже вони здатні бути більш уважними до деталей. Ще один плюс – вони позбавлені вміння брехати, що дуже добре для працедавця. Тому, українським роботодавцям варто пильніше пригледітися до випускників спеціалізованих інтернатів, де люди з синдромом Дауна опановують професії, але, через суспільні упередження щодо них – змушені сидіти вдома без діла» - підсумував Прузовський.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 12 листопада, за втручання органів прокуратури Київської області до місцевого бюджету Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради стягнуто 35 млн грн.

15:51, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 12 листопада, поліція Києва просить допомогти громадян у розшуку 17-річної дівчини.

15:21, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 12 листопада, повідомляється, що за процесуального керівництва Вишгородського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури слідчими поліції завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою 51-річного мешканця міста Вишгород у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.126-1 КК України (домашнє насильство).

15:04, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Сьогодні, 12 листопада, на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили нові правила користування Київським метрополітеном.

14:12, Сьогодні

Уряд відмовляється від фінансування українського спорту

12 листопада 2019, 16:03
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

У бюджеті на наступний рік Кабінет міністрів не врахував жодної з вимог профільного парламентського комітету і не передбачив фінансування потреб українського спорту.

"Їхня позиція полягає в тому, що при плануванні бюджету потрібно відштовхуватися від пріоритетності фінансування. Це і є їхнє ставлення до українського спорту", - заявив ASPI перший заступник голови парламентського комітету з питань молоді та спорту Жан Беленюк.

За його словами, найбільш проблемним питанням залишається фінансування спортивної медицини, а уряд взагалі не врахував її потреби. Це означає, що наступного року українські спортсмени не матимуть належного медичного забезпечення, що відіб'ється на їхный підготовці, в тому числі, і до Олімпіади-2020.

Крім цього, стверджує Беленюк, залишається проблема з фінансуванням будівництва та реконструкції існуючих палаців спорту, на що бюджетний комітет рекомендує виділити 150 млн грн, а також будівництва і реконструкції спортивних басейнів на 200 млн. грн.

Народний депутат розповів ASPI, що бюджетний комітет рекомендував уряду закласти в бюджеті-2020 додатково 677 млн   грн на підвищення зарплат тренерам дитячих спортивних шкіл і 100 млн грн - на будівництво сучасного біатлонного комплексу. Але в проєкті бюджету ці прохання не знайшли відображення.

"Я зустрічався з цього приводу з прем'єром і міністром фінансів. Постанова Кабміну про виділення цих коштів є, але в бюджеті нічого не враховано. Будемо далі вести переговори, які з проєктів вони можуть реально підтримати і профінансувати", - сказав Беленюк.

За його інформацією, колеги в комітеті з питань молоді та спорту вважають, що в умовах браку фінансування гроші на ці проєкти можна залучити від продажу ліцензій на ведення грального бізнесу в разі легалізації.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Політика»
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 12 листопада, Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроєкт № 2240 про врегулювання питань видобутку бурштину.

15:47, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Сьогодні, 12 листопада, стало відомо про важливе кадрове призначення президента Зеленського.

13:45, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

13 листопада фракція партії "Слуга народу" збирається на своєму засіданні ухвалити рішення про час проведення голосування за законопроєкт про ринок землі.

13:45, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Політика

Знятий напередодні з порядку денного законопроєкт про оборот земель сільськогосподарського призначення може бути внесеним на розгляд в будь-який день. Про це журналістам повідомила представниця Кабінету міністрів у парламенті Ірина Верещук.

12:31, Сьогодні