Євробачення-2021 в Роттердамі: рекорди представника України Go_A, COVID-19, наркотики та інші курйози
Євробачення в Роттердамі закінчилось, проте вже увійшло в історію як перший післякарантинний пісенний конкурс. Журналіст ASPI news зібрав усі цікавинки та скандали 65-го вокального турніру.
Євробачення і COVID-19:
За винятком австралійки Монтень в Роттердам змогли приїхати всі учасники Євробачення-2021. Австралія з 2015 року представлена на конкурсі завдяки асоційованому членству її телекомпанії АВС в Європейській мовній спілці і великій кількості шанувальників Євробачення на континенті. Телеглядачам і журі тепер належить оцінити запис виступу Монтень, зроблений заздалегідь.
Перед конкурсом всі учасники для підстраховки записали свої номери відповідно до чітко прописаних правил. Німець Єндрик зробив це в Вільнюсі з двох причин - заощадження коштів і допомога литовської команди в постановці в номері "I do not feel hate".
Влада Нідерландів розглядала нинішній конкурс як своєрідний експеримент з проведення масових заходів за умов пандемії. У залі були присутніми 3,5 тисячі глядачів - приблизно п'ята частина від місткості арени. Всі вони повинні були попередньо пройти тест на коронавірус.

Скандали Євробачення-2021:
Одним з головних скандалів нинішнього року стала дискваліфікація Білорусі. Організатори Євробачення визнали, що не відповідають правилам і духу конкурсу варіанти тексту пісні, з якою група "Галаси ЗМеста" хотіла приїхати в Роттердам. Сарказм колективу в представленій композиції і в інших піснях прихований або явно направлений проти учасників протестів в Білорусі і проти права на вільний розвиток особистості, включаючи відверто гомофобні висловлювання.
Вокаліста італійського рок-гурту Maneskin, що переміг на Євробаченні-2021, запідозрили у вживанні наркотиків просто під час шоу. Відповідні кадри облетіли мережу. Однак співак всі обвинувачення відкидає. Справа дійшла до того, що переможець буде здавати тест на вміст наркотиків у крові.
Однак це не останній курйоз з переможцем. Після того, як ведучі оголосили остаточні результати голосування на Євробаченні 2021, переможці конкурсу група Måneskin з Італії не могли стримати емоцій. Соліст Måneskin так зрадів перемозі, що у нього тріснули штани на причинному місці.
Рекорди:
Українські музиканти потрапили на перше місце в тренди на YouTube. Номер представників України на конкурсі подивилися понад 9 мільйонів разів. Станом на 24 травня вкладка трендів у YouTube має такий вигляд: на першому місці – Go_A – SHUM у першому півфіналі, на другому – Måneskin – Zitti E Buoni в гранд-фіналі. У них 9,1 мільйонів і 10 мільйонів переглядів відповідно.
Також гурт Go-A потрапив на п'яте місце світового рейтингу популярного сервісу Spotify. Про це музиканти повідомили 21 травня в Instagram.
"А тим часом Shum займає п'яте місце в топі 50 трендів Spotify по всьому світу! Як вам така новина?" – зазначили учасники Go-A.
Приємний момент стався для срібного призера Євробачення в 2007 році. Вєрка Сердючка похвалилася кавером на Dancing Lasha Tumbai від фаворитів Євробачення-2021 Daði & Gagnamagnið, представників Ісландії. На відео Даді Фрейр кавером на Dancing Lasha Tumbai розкачує натовп у тісному клубі.
Раніше ASPI news писало, що в Україні гурт "Go_A", який брав участь у Євробаченні-2021, зустріли як чемпіонів. Також журналіст інформаційного агентства ASPI news підготував добірку всіх учасників пісенного конкурсу від України.

Британське видання The Times опублікувало розгорнутий репортаж із прифронтового селища Степногірськ, де триває одна з найзапекліших битв на запорізькому напрямку. У центрі матеріалу — український спецпідрозділ «Феррата», що входить до структури Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР).
У Полтаві відбувся Зимовий кубок спортивного клубу працівників поліції Полтавщини з тактичної стрільби «Чотири сезони». Змагання присвятили вшануванню захисників і захисниць України, які з лютого 2014 року боронять свободу та незалежність держави.
Попри регулярні відключення електроенергії, українці нерідко отримують платіжки з більшими сумами, ніж очікували. У компанії YASNO пояснили, що це не парадокс, а наслідок особливостей споживання та роботи електроприладів.
Командир спецпідрозділу ГУР МО України «Артан» Віктор Торкотюк відверто говорить про умови, в яких сьогодні працюють українські захисники. Без прикрас і пафосу — про складність, ризики та щоденну напругу, що стала частиною служби.
Колишній депутат британського парламенту Джек Лопресті долучився до 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" однойменного 1-го корпусу Національної гвардії України. Про це він повідомив у соцмережі X.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з новопризначеним Верховним комісаром ООН у справах біженців Бархамом Саліхом, під час якої, зокрема, обговорили наслідки, які спричинили російські удари по українській енергосистемі, та необхідну допомогу.
Досвід місцевих влад України, які ефективно ліквідують наслідки обстрілів країни-агресорки, центральна влада держави хоче поширити на всі регіони країни. Йдеться перш за все про ліквідацію наслідків ворожих ударів по критичній інфраструктурі міст – по опаленню, водо- й електропостачанню тощо.
20 лютого 2025 року у Полтаві відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні. У день 12-ї річниці розстрілу активістів Революції Гідності вшанували пам’ять перших героїв російсько-української війни.
Військовослужбовець Збройних сил України, доктор філософії (кандидат історичних наук) Антон Бондаренко з позивним «Меч» разом із провідними українськими науковцями, діячами культури та громадськими лідерами оприлюднив відкрите звернення щодо критичної ситуації навколо Науково-дослідного інституту українознавства Київського національного університета імені Тараса Шевченка.
У Міністерстві оборони роз’яснили зміни у Положенні про проходження військової служби, запроваджені указом президента щодо контрактів 60+.
Британське видання The Times опублікувало розгорнутий репортаж із прифронтового селища Степногірськ, де триває одна з найзапекліших битв на запорізькому напрямку. У центрі матеріалу — український спецпідрозділ «Феррата», що входить до структури Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР).
У Полтаві відбувся Зимовий кубок спортивного клубу працівників поліції Полтавщини з тактичної стрільби «Чотири сезони». Змагання присвятили вшануванню захисників і захисниць України, які з лютого 2014 року боронять свободу та незалежність держави.
Попри регулярні відключення електроенергії, українці нерідко отримують платіжки з більшими сумами, ніж очікували. У компанії YASNO пояснили, що це не парадокс, а наслідок особливостей споживання та роботи електроприладів.
Командир спецпідрозділу ГУР МО України «Артан» Віктор Торкотюк відверто говорить про умови, в яких сьогодні працюють українські захисники. Без прикрас і пафосу — про складність, ризики та щоденну напругу, що стала частиною служби.