Навіщо їхати на курорти Одещини: 5 найцікавіших місць над Чорним морем (Фото, Відео)
Одеська область може запропонувати українським туристам чимало мальовничих та цікавих місць відпочинку. ASPI news зібрало корисну для відпочивальників інформацію про кілька чорноморських курортів Одещини.
Вилкове: селище на воді
Селище на воді у гирлі Дунаю часто справедливо називають "українською Венецією", однак місцеві навіть ображаються - ця назва не відображає всієї його унікальності.
Доїхати можна власним автомобілем (перед цим переконайтеся, що там, де ви зупинитися, на нього чекатиме місце на стоянці з охороною). Є прямий нічний автобус з Києва, а також можна доїхати маршруткою з Одеси - проведете в дорозі близько трьох з половиною годин.
Тут є кілька зручних готелів, середня вартість проживання в яких за дві ночі та три дні на двох становить від 1920 гривень. Головною вулицею служить Білгородський канал, яким усіх охочих возять човнами на Чорне море. Сюди їдуть не лише заради моря та вікенду на воді, а й заради рибалки (тут водиться більш як 100 видів риби).
Якщо поїдете у липні - встигнете на сезон дунайського оселедця, молодого місцевого вина та рибного борщу, помилуєтесь на пеліканів та покатаєтесь човнами по єриках (каналах) між городами-острівцями, на яких місцеві жителі вирощують надзвичайно смачні овочі, виноград і полуницю. Такі екскурсії досвідченим туристам нагадують поїздку в дельту Меконгу.
Дунайські плавні
Дунайський біосферний заповідник являє собою 50 тисяч гектарів островів у дельті Дунаю, акваторію моря, плавні, порослі очеретами, та болота, надзвичайно багаті на рідкісні види рослин і тварин. Багато з них на межі вимирання, а тут на них можна помилуватися. Території заповідника занесені до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Доїхати можна з населених пунктів Одещини - Вилково та Приморського. У курортному селищі Вилково заповідник має власний інформаційно-туристичний центр, звідки можна вирушити разом з екскурсійною групою або найняти власного гіда.
Якщо приїхали на вікенд і хочете зупинитися у Приморському, на узбережжі Чорного моря, то двомісний стандартний номер у місцевих готелях з холодильником, вай-фаєм, телевізором та кондиціонером коштує від 1600 гривень на три дні та дві ночі.
Затока
На довжелезній Будакській косі між Чорним морем і Дністровським лиманом розташоване курорт Затока. Від Одеси - всього 60 кілометрів, однак туристів тут менше, ніж у місті-порту, а море набагато чистіше.
Туристи, які обрали відпочинок у Затоці, можуть купатися і в прісноводному лимані, і в солоному Чорному морі. Є можливість і розважитися увечері на набережних, і поїздити на екскурсії. Є аквапарк "Затока", ресторани, бари, бази відпочинку, готелі, магазини.
Бюджетний номер на двох з вентилятором і вішалкою для одягу на вихідні обійдеться щонайменше у 600 гривень. Двомісний напівлюкс на дві ночі і три дні з мінібаром, холодильником і кондиціонером коштуватиме від 1800 гривень.
Потяги "Київ-Ізмаїл" та "Київ-Білгород-Дністровський" зупиняються у Кароліно-Бугазі. Звідти електричкою або маршрутними таксі можна доїхати до населених пунктів Затоки. А якщо їхати з Одеси, то на Затоку є електричка, а маршрутні таксі ходять кожні 20 хвилин.
Кароліно-Бугаз
Курортне селище Кароліно-Бугаз розташоване на однойменній косі протяжністю близько 20 кілометрів. Від Одеси - 51 кілометр. Розташування між Чорним морем і Дністровським лиманом, широкі піщані пляжі та наявність залізничної станції роблять його популярним серед туристів.
Пляжний сезон тут триває до середини вересня, спека тут переноситься легше, ніж в тій же Одесі. Море неглибоке, однак часом приходить холодна течія і вода стрімко охолоджується від +20-23 градусів до +15-16.
Відпочинок в економ-класі стартує з 150 гривень на добу (кімната у приватному секторі без окремих зручностей). А за номер з кондиціонером, холодильником і власним санвузлом і без харчування доведеться викласти мінімум 500 гривень за добу. Зняти дачу чи коттедж коштуватиме 5500-6000 гривень.
Серед недоліків курорту - мала кількість магазинів та розваг. За ними відпочивальникам слід їхати в сусідню Затоку.
Доїхати можна власним транспортом через Одесу або поїздом "Київ-Ізмаїл" та "Київ-Білгород-Дністровський". Тут також ходить електричка "Одеса-Білгород-Дністровський". З Одеси можна також доїхати маршруткою прямуванням на Затоку.
Аккерманська фортеця
Якщо проїхати 80 кілометрів від Одеси, потрапите до Білгород-Дністровського. Це місто побудовано на території давньогрецького міста Тір, у якому нібито бував античний поет Овідій. Його іменем навіть названо одну з веж Аккерманської фортеці, збудованої чи то в ХІІІ, чи то в ХV столітті генуезькими колоністами.
Помилуватися на мури найбільшої фортеці України можна приїхати на власному авто трасою Е87 з Одеси. А ще - електричкою "Одеса-Білгород-Дністровський" (заодно помилуєтеся на пейзажі Кароліно-Бугазу і Затоки. Крім того, з Одеси в місто ходять маршрутки. Дійти до Аккерманської фортеці від автовокзалу в Білгород-Дністровському можна за 25-30 хвилин.
Якщо захочете, можете переночувати або провести вихідні у Білгород-Дністровському. За три дні та дві ночі двомісний бюджетний номер без кондиціонера коштуватиме від 400 гривень.
Раніше ASPI news повідомляло про ціни на відпочинок у Грузії влітку 2020 року. Також повідомлялося, на які морські курорти України зручно доїхати власним автомобілем.
Митрополит Епіфаній - митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України в 1000-й день повномасштабного вторгнення РФ в Україну освятив пакет допомоги від українських та іноземних благодійників для Сил оборони України, що воюють на лінії зіткнення.
Начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов повідомив про проведення систематичного моніторингу транспортних засобів: «Працівники районних органів поліції Полтавщини минулої доби перевірили близько 600 транспортних засобів та 822 особи».
Упродовж 1000 днів повномасштабної війни, розв’язаної рф проти України, поліція Полтавської області стала надійною опорою для жителів регіону та активним учасником боротьби за незалежність.
На цей момент усі без винятку підрозділи "Гвардії наступу" вже перебувають на лінії фронту. Вони виконують бойові завдання на всіх напрямках на передовій, від Харківщини до Запорізької області.
Україні вдалося повернути з території Росії й тимчасово окупованих земель 1002 дитини, але ще майже 20 тисяч РФ примусово перемістила.
Вбивства українських військовополонених є свідомою тактикою Росії, аби її власні солдати боялися здаватися в полон. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у коментарі "Радіо Свобода».
Уряд України готується до зими, а навколо енергооб'єктів побудовано захист. Водночас ситуація зі світлом буде залежати від інтенсивності російських атак.
Кожен, хто отримає 1000 грн від держави, зможе задонатити їх на дрони та системи радіоелектронної боротьби для Сил оборони України. Про це повідомила перший віцепремʼєр — міністр економіки Юлія Свириденко.
98% повісток у першу чергу отримують ті військовозобов'язані, хто офіційно не працює та взагалі не платить податки з доходу.
Митрополит Епіфаній - митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України в 1000-й день повномасштабного вторгнення РФ в Україну освятив пакет допомоги від українських та іноземних благодійників для Сил оборони України, що воюють на лінії зіткнення.
Начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов повідомив про проведення систематичного моніторингу транспортних засобів: «Працівники районних органів поліції Полтавщини минулої доби перевірили близько 600 транспортних засобів та 822 особи».
Упродовж 1000 днів повномасштабної війни, розв’язаної рф проти України, поліція Полтавської області стала надійною опорою для жителів регіону та активним учасником боротьби за незалежність.