Окупованою Горлівкою п'ять років керував український розвідник Едуард Матюха
"Народний мер" окупованої Горлівки виявився українським розвідником, який п'ять років надавав секретну інформацію, одержувану у бойовиків "ДНР".
Про те, що Едуард Матюха виявився не зрадником своєї Батьківщини, а українським розвідником, повідомляє " НВ " з посиланням на джерело.
Крім того, факт роботи на українську розвідку "мера" Матюхіна підтвердив представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скибицький.
"Дійсно, Едуард — це та людина, яка надавала необхідну інформацію про реальну ситуацію на окупованих територіях", - прокоментував Скибицький.
Матюха був "народним мером" Горлівки, але пішов з посади через суперечки, які він назвав своїм робочим завданням. Потім він обіймав посаду першого секретаря міського комітету Компартії "ДНР".
Едуард Матюха збирав інформацію про дії Росії та "заводив контакти з російськими комуністами".
Він розповів, що проросійські невизнані республіки Абхазія, Північна Осетія, Придністров'я, "ДНР" і "ЛНР" координуються Кремлем за КПРФ. В партії за це відповідає депутат Тайсан Казбек Кучукович. Саме ці люди керують "гуманітарною допомогою" для жителів Донбасу.
Матюха розповів, що Москва має запасні плани щодо Донбасу, а саме проведення референдуму про включення "ДНР" і "ЛНР" до складу Росії, або створення так званій "Новоросії" з військовим захопленням Харкова та Одеси.
Зараз Матюха повернувся на підконтрольну Україні територію. У сюжеті повідомляється, що дружина розвідника не знала про роботу чоловіка, і п'ять років думала, що він працює на бойовиків.
Втім, дана інформація викликала і деякі питання. Так, наприклад, колишній член Радикальної Партії Ігор Мосійчук у своєму Telegram-каналі зазначив, що йому не зрозуміла мета розсекречення розвідника тоді, коли війна на сході України ще не закінчена
"Едуард Матюха, звичайно, герой і тепер повинен обов'язково публічно бути нагороджений президентом, але навіщо розсекречувати розвідника під час війни, я так і не зрозумів!", - написав Мосійчук в соціально мережі.
Сьогодні свій День народження відзначає командир спецпідрозділу ГУР МО України «Артан» Віктор Торкотюк, відомий побратимам та військовій спільноті за позивним «Титан».
Після однієї з найкривавіших російських повітряних атак на Київ міська влада оголосила 3 липня Днем жалоби.
Новобранці російської армії, яких кидають на передову в Україні, у середньому залишаються живими лише 20–35 хвилин після потрапляння на бойові позиції.
Організація Об’єднаних Націй заявила про виявлення фактів страти українських військовополонених після їхнього потрапляння до рук російських військ. Нові дані міжнародної місії вкотре привернули увагу до можливих системних порушень гуманітарного права з боку Росії під час повномасштабної війни проти України.
Україна продовжує адаптувати енергосистему до наслідків російських атак та шукає рішення, які дозволять зменшити масштаби відключень електроенергії для населення.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України оприлюднило кадри бойової роботи своїх підрозділів на Запорізькому напрямку, повідомивши про знищення російських військових. Українська розвідка продемонструвала черговий епізод боротьби зі силами противника, які беруть участь у війні проти України.
ВАШИНГТОН – КИЇВ. Лідер іранської опозиції у Вашингтоні Алі Реза Резазаде привітав українців із Днем Конституції та обговорив розвиток спорту з віцепрезидентом АСБ Києва Михайлом Бугаєм.
Спецпідрозділ ГУР МО України «Артан Х», який входить до складу легендарного підрозділу «Артан» під командуванням Віктора Торкотюка «Титана», привітав українців із Днем Конституції України.
Європейський Союз готує новий підхід до програми тимчасового захисту для громадян України, і одним із найбільш дискусійних питань стало майбутнє українських чоловіків призовного віку, які прибувають до країн ЄС. У Брюсселі розглядають варіант продовження допомоги українцям, але з можливим обмеженням доступу до цього механізму для окремих категорій нових заявників.
Міжрегіональна Академія управління персоналом (МАУП) посіла перше місце серед українських закладів вищої освіти у престижному міжнародному рейтингу Times Higher Education Impact Rankings 2026.
Сьогодні свій День народження відзначає командир спецпідрозділу ГУР МО України «Артан» Віктор Торкотюк, відомий побратимам та військовій спільноті за позивним «Титан».
Після однієї з найкривавіших російських повітряних атак на Київ міська влада оголосила 3 липня Днем жалоби.
Новобранці російської армії, яких кидають на передову в Україні, у середньому залишаються живими лише 20–35 хвилин після потрапляння на бойові позиції.
Організація Об’єднаних Націй заявила про виявлення фактів страти українських військовополонених після їхнього потрапляння до рук російських військ. Нові дані міжнародної місії вкотре привернули увагу до можливих системних порушень гуманітарного права з боку Росії під час повномасштабної війни проти України.