"Розслідування злочинів Майдану – справа Зеленського", – експерт заявив про конфлікт інтересів Офісу генпрокурора та ДБР
Напередодні Дня Гідності та Свободи, 20 листопада, у Києві відбулася пресконференція з приводу сьомої річниці Революції Гідності. Учасники заходу обговорювали повернення поплічників президента-втікача Віктора Януковича до влади.
Зокрема, керівник Центру сприяння реформам Георгій Чижов звернув увагу на те, що розслідування злочинів Майдану опинилося на плечах не стільки структур, скільки конкретних особистостей. Оскільки кілька років обличчям розслідувань був начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк, який мав від суспільства кредит довіри, але в період, коли Генпрокуратура реформувалася в Офіс Генерального прокурора, відмовився проходити атестацію. В результаті, коли у Генпрокуратури забрали функцію досудового розслідування, передавши ці повноваження у ДБР, Горбатюк перестав займатися розслідуванням.
"Здавалося б, після того, як Державне бюро розслідувань очолила Ірина Венедіктова, все мало би бути правильно і прозоро. Але вийшло навпаки – конкурс заступників ДБР зробили явно під своїх людей. В результаті, першим заступником Венедіктової став Олександр Бабіков, який працював в адвокатській фірмі, яка захищала Віктора Януковича по кількох звинуваченнях, які були пов'язані зі справами Майдану. І, як виявилось згодом, він особисто захищав Януковича, хоча й намагався спочатку це публічно заперечувати, приводив досить смішні "відмазки", ніби то він приходив на процес набратися досвіду, хоча є величезна кількість фактів, що саме він займався захистом, ним підписана величезна кількість документів у цій справі", – додав Чижов.
Експерт зауважив, що такий бекграунд називається конфліктом інтересів, ДБР було змушене заявити, що не допустить Бабікова до розслідувань справ Майдану, але навіть це рішення не було виконане. Адже адвокат сімей Небесної Сотні Євгенія Закревська неодноразово повідомляла про те, що частина справ розслідується слідчими, які підпорядковувались Бабікову. Також виявилось, що ДБР розслідує справу проти слідчих, які відмовились відкрити кримінальну справу щодо замаху на Януковича.
"Такий конфлікт інтересів не міг довго продовжуватись навіть у наших умовах. Це той конфлікт, який не може бути врегульованим. Внаслідок цього Бабікова нещодавно звільнили із ДБР, хоча він з цим не погоджується і оскаржує це рішення у скандальному Окружному адміністративному суді Києва, а його колишня начальниця Ірина Венедіктова, яка зараз очолює Офіс генпрокурора, схоже, не залишає свого соратника без підтримки, оскільки було відкрито справу з приводу його звільнення. Звісно, такі факти не сприяють зростанню довіри до нашої правоохоронної системи, і тут вже мова не лише про справи Майдану", – резюмував він.
На думку експерта, на сьогодні лише президент може вплинути на цю ситуацію. Адже, зустрічаючись рік тому із рідними Героїв Небесної Сотні, він заявив, що розслідування цих злочинів є для нього пріорітетним. Чижов зазначив, що ці слова досі не були ніяк реалізовані, тому Володимиру Зеленському потрібно заявити, що він бере це розслідування під особистий контроль, та навести порядок у ДБР, щоб у суспільства з'явилася можливість довіряти тому, що відбувається.
Росія системно використовує FPV-дрони та інші безпілотники малого радіуса дії для цілеспрямованих атак на мирне населення України.
Президент Володимир Зеленський жорстко відреагував на оприлюднене російськими військовими відео атаки дрона на цивільного жителя Херсона, заявивши, що такі дії свідчать про повну деградацію агресора.
Служба безпеки України продовжує впроваджувати сучасні європейські підходи до своєї діяльності, приділяючи особливу увагу питанням доброчесності, прозорості та ефективного урядування.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що практика так званої "бусифікації" під час мобілізації створює серйозні ризики не лише для довіри суспільства до держави, а й для обороноздатності країни.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що корупція в територіальних центрах комплектування стала однією з найгостріших проблем мобілізаційного процесу.
Українські безекіпажні технології продовжують привертати увагу міжнародної спільноти. Журналісти авторитетного видання Business Insider відвідали Україну, щоб ознайомитися з новітніми розробками у сфері військових технологій та поспілкуватися з їхніми розробниками й військовими, які застосовують їх безпосередньо на полі бою.
Сили безпілотних систем Збройних сил України провели одну з найрезультативніших морських операцій останнього часу, уразивши за одну ніч одразу сім російських суден.
У 155-й окремій механізованій бригаді імені Анни Київської відбулася зміна керівництва.
Україна стоїть перед одним із найсерйозніших викликів від початку повномасштабної війни.
Колишній командир 155-ї окремої механізованої бригади Станіслав Лучанов уперше публічно прокоментував кримінальне провадження, у межах якого військовослужбовців підрозділу підозрюють у вбивстві двох братів на Київщині.
Росія системно використовує FPV-дрони та інші безпілотники малого радіуса дії для цілеспрямованих атак на мирне населення України.
Президент Володимир Зеленський жорстко відреагував на оприлюднене російськими військовими відео атаки дрона на цивільного жителя Херсона, заявивши, що такі дії свідчать про повну деградацію агресора.
Служба безпеки України продовжує впроваджувати сучасні європейські підходи до своєї діяльності, приділяючи особливу увагу питанням доброчесності, прозорості та ефективного урядування.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що практика так званої "бусифікації" під час мобілізації створює серйозні ризики не лише для довіри суспільства до держави, а й для обороноздатності країни.