Що обіцяють відпочивальникам курорти України у сезон-2020
Через COVID-19 українці не можуть виїхати за кордон відпочивати. ASPI news дізналося, чого очікувати відпочивальникам на південних курортах України.
"Аскетичний" сервіс вітчизняних курортів тих, хто бував за кордоном, уже привабити не може - надто звикли до прибережних готелів Єгипту, ОАЕ чи Туреччини. Курортні осередки уже побачили значне скорочення кількості відпочивальників порівняно з минулим роком.
Серед переваг Півдня України перед зарубіжними курортами - лише транспортна доступність і відсутність мовного бар'єру. Однак українські автошляхи, сервіс у готелях і на пляжах та розваги не витримують порівняння з європейськими, єгипетськими чи турецькими. А ціни часом такі самі - а то й вищі.
Херсонщина
Херсонські підприємці в курортних містечках Залізний Порт, Арабатська стрілка, Скадовськ, Лазурне, Хорлів розраховували на те, що вони можуть отримати додаткових туристів - тих, які не поїхали на закордонні моря. І довгожданого підвищення якості сервісу на курортах українці у цьому році, схоже, так і не дочекаються. Як і слід було очікувати, грошовитих клієнтів, і то здебільшого на вихідні, отримують лише ті готельні заклади чи бази відпочинку, які здатні продавати не лише "море", а й харчування з "родзинкою", цікаві розваги і естетику та всі зручності на пляжах. Відпочинок у таких готелях - від 1500 гривень на добу за двомісний номер.
Бюджетних туристів теж дуже мало: карантин "з'їв" заощадження багатьох українців. Крім того, економ-відпочинку не вийде, якщо в курортному містечку ніде поїсти за розумну ціну чи купити продукти. У Залізному Порту, Лазурному, Приморському та на Арабатській стрілці обід у кафе на двох коштуватиме від 300 гривень. А мережевих супермаркетів, де можна придбати продукти, немає.
Тому економні відпочивальники, особливо з дітьми, більш охоче їдуть на мілководдя у Скадовськ - там і супермаркети з прийнятними цінами, і продуктові ринки. А на Арабатській стрілці та у Генічеську частина пансіонатів досі стоять законсервованими. А ті, що все ж ризикнули, - ціни не підвищують, тому що попит залишається низьким.
Відпочинок у Херсонській області дуже складно спланувати, - кажуть досвідчені туристи. В регіоні досі немає "зведеного" інтернет-порталу, де можна було б ознайомитися зі свіжою інформацією щодо туристичних маршрутів, готелів, закладів громадського харчування, актуальних цін тощо. Інформація в інтернеті є, однак її складно знайти. У цьому, схоже, ніхто в регіоні - ні бізнес, ані місцева влада, не зацікавлений. Виясняти все доводиться у телефонному режимі, витрачаючи на це багато зусиль і часу.
Ще одна цьогорічна тенденція - відпочивальники віддають перевагу поїздці на курорт не поїздом, а власним автотранспортом. Часто дві-три сім'ї об'єднують зусилля і приїжджають орендованим мікроавтобусом. У цій ситуації знову-таки виграли пансіонати, які пропонують великі парковки з цілодобовою охороною.
При цьому автотуристам радять добиратися до курортних містечок області виключно у світлий час доби. На порталі "Автострада" та в соцмережах водії попереджають, що дороги в незадовільному стані. Дорога до Нової Каховки "просто жах, повно ям і латок", а шляхи до курортних містечок часом як "пральна дошка", "напливами", а то й "гармошкою".
Що ж до залізничного сполучення, то на нічні поїзди квитки замовляти квитки вже слід заздалегідь, а загалом щорічного ажіотажу не спостерігається.
Миколаївщина: в очікуванні "високого сезону"
У регіоні бази відпочинку заповнені відпочивальниками в середньому не більш як на 15 відсотків. У Коблево на липень заброньовано майже все, хоча вільні номери знайти все ж можна. А от у готелях та базах відпочинку на Кінбурнській косі, в Очакові та Рибаківці зробити бронь можна без проблем - навіть є з чого вибирати.
Щоправда, очікують, що в липні кількість відпочивальників збільшиться і що основний потік буде складатися з місцевих жителів та туристів з Одещини та Херсонщини. Дитячі заклади оздоровлення не відкриватимуться взагалі - їм невигідно відкриватися на місяць-півтора, навіть якщо 31 липня карантин буде знято.
Ціни на проживання трохи вищі, ніж торік. Стандартний двомісний номер у Коблево без харчування, але з холодильником, кондиціонером та телевізором можна зняти в діапазоні 1600-3200 гривень на добу. За люксовий номер у готелі на першій лінії доведеться віддати 2400-6000 гривень.
На Кінбурнській косі ціни дещо нижчі. Там можна зняти однокімнатний люкс за 1100 гривень. А в Рибаківці та Очакові можна орендувати будиночок або двомісний номер від 160 гривень за добу.
Комплексне харчування Кінбурнській косі при готелі може коштувати 350-400 гривень на людину за добу. В Очакові чи Рибаківці - від 200 гривень.
Тих, хто збирається їхати до миколаївських курортів власним автотранспортом, попереджаємо: дороги в області неремонтовані. А в середині липня дорогу на Очаків ремонтуватимуть капітально, що призведе до заторів і на дорогу витрачатиметься набагато більше часу, ніж планувалося.
Запорізька область
Заклади Бердянська вже підвищили ціни на проживання і харчування, хоча відпочивальників набагато менше, ніж у минулому сезоні. Найнижча ціна на номер "стандарт" - від 500 гривень на добу. 3-4-місні апартаменти в готелі коштують 3000-4500 гривень на добу.
Ціни на харчування у Бердянську традиційно найвищі серед курортів України. Наприклад, за вафельний стаканчик пломбіру доведеться викласти 40 гривень. Розваги теж "радують" астрономічними цінами - дитячий квиток в аквапарк коштує 430 гривень.
При цьому в Бердянську, як і раніше, економлять на транспорті між курортними закладами і самим містом. Маршрутки без кондиціонерів постійно переповнені, а таксі теж дороге - найкоротша поїздка обійдеться від 150 гривень.
Більш бюджетна Кирилівка може запропонувати проживання у стандартному номері готеля за 350 гривень на добу. Так само нижчі, ніж у Бердянську, вартість харчування і проживання. Підвищувати ціни тут поки що не наважуються - невідомо, що буде з пандемією, і чи поїдуть на курорти в середині липня - у серпні.
Донеччина
Якщо не лякає те, що Маріуполь - дуже близько до зони бойових дій, то на цьому курорті вам можуть запропонувати на кінець липня скромний двомісний номер від 300 гривень на добу. За комфортабельний номер доведеться викласти від 1000 гривень. А от хороші апартаменти можна зняти мінімум за 550 гривень на добу.
У Мелекіному та на Білосарайській косі все вже заброньовано до кінця липня. За номер на комфортабельній віллі в Мелекіному просять від 800 гривень, на Білосарайській косі - від 500 гривень.
Раніше ASPI news повідомляло, що в Одесі стандартний номер можна зняти за 1500 гривень на добу. Двомісний номер економ-класу в місті коштуватиме 500-700 гривень на добу.
Також нагадаємо "виделку" цін на житло на Кінбурнській косі. Вартість оренди житла там коливається від 100 гривень за намет у кемпінгу до 2500 гривень на добу в апартаментах чи котеджі.
На цей момент усі без винятку підрозділи "Гвардії наступу" вже перебувають на лінії фронту. Вони виконують бойові завдання на всіх напрямках на передовій, від Харківщини до Запорізької області.
Україні вдалося повернути з території Росії й тимчасово окупованих земель 1002 дитини, але ще майже 20 тисяч РФ примусово перемістила.
Вбивства українських військовополонених є свідомою тактикою Росії, аби її власні солдати боялися здаватися в полон. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у коментарі "Радіо Свобода».
Уряд України готується до зими, а навколо енергооб'єктів побудовано захист. Водночас ситуація зі світлом буде залежати від інтенсивності російських атак.
Кожен, хто отримає 1000 грн від держави, зможе задонатити їх на дрони та системи радіоелектронної боротьби для Сил оборони України. Про це повідомила перший віцепремʼєр — міністр економіки Юлія Свириденко.
98% повісток у першу чергу отримують ті військовозобов'язані, хто офіційно не працює та взагалі не платить податки з доходу.
Російські солдати ласують консервами з Північної Кореї, на яких написано корейською "Собаче м'ясо нуреонги". На консервах також зазначено: "Продукт виключно для армії КНДР". Про це свідчать відео, що з'являються в соцмережах.
Дмитро Корчинський та Сергій Іванов на сцені театру «Культ» дискутують про феномен української ідентичності.
Начальник поліції Євген Рогачов повідомляє, що працівники районних органів поліції Полтавщини минулої доби перевірили близько 430 транспортних засобів та 907 осіб.
Непомітні тіні посеред густого лісу, який співає свою прадавню пісню. Народжені не для війни, а для захисту - життя, миру, майбутнього.
На цей момент усі без винятку підрозділи "Гвардії наступу" вже перебувають на лінії фронту. Вони виконують бойові завдання на всіх напрямках на передовій, від Харківщини до Запорізької області.
Україні вдалося повернути з території Росії й тимчасово окупованих земель 1002 дитини, але ще майже 20 тисяч РФ примусово перемістила.
Вбивства українських військовополонених є свідомою тактикою Росії, аби її власні солдати боялися здаватися в полон. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у коментарі "Радіо Свобода».
Уряд України готується до зими, а навколо енергооб'єктів побудовано захист. Водночас ситуація зі світлом буде залежати від інтенсивності російських атак.