Суд зобов'язав постачальників послуг проводити повірку лічильників за власний рахунок

Автор:
449
последние новости в Украине останні новини в Україні

Цивільний касаційний суд Верховного Суду виніс рішення після розгляду справи №235/499/17, про те, що постачальники послуг зобов'язані проводити повірку лічильників за власний рахунок.

Про це повідомляє видання Щойно, яке також навело коментар юриста у даній справі.

Зі справи №235/499/17 відомо, що суддівська колегія винесла рішення на користь позивача, який звернувся до суду з позовом до комунального підприємства "Покровськводоканал" про зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування моральної шкоди.

Як випливає з матеріалів справи, в певний момент відповідач перевів позивача на оплату за послугу не за даними лічильника, а почав нараховувати оплату згідно з нормами споживання, мотивуючи це тим, що позивачем порушений термін проведення державної повірки квартирних приладів обліку.

Це і послужило приводом позивача для звернення до суду.

В Щойно зазначають, що кошти на повірку лічильників уже закладені в чинному тарифі. Це означає, що всі споживачі мають право вимагати провести повірку лічильників за рахунок постачальників послуг.

Однак постачальники часто намагаються "заощадити" і навіть в низці випадків у договорах на поставку комунальних послуг передбачають положення про обов'язок споживачів проводити такі перевірки за свій рахунок.

Юрист Артем Кірюшин називає такі дії постачальників послуг незаконними.

Він пояснює:

"Положеннями статті 17 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" визначено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є державною власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо - і водопостачання.

При цьому періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо - і водопостачання".

Отже, якщо термін періодичної перевірки закінчується, необхідно письмово попередити підприємство-постачальника послуг, щоб її провели.

Змушуючи споживача самому проводити і платити за повірку лічильника, працівники підприємства вчиняють протиправно.

Що і довів Касаційний цивільний суд Верховного Суду.

Суть справи пояснює юрист:

"Між споживачем і підприємством-водопостачальником виникла суперечка, хто ж саме повинен платити за повірку.

У позові споживач вказав, що за свій рахунок обладнав квартиру лічильником води і повідомив про це підприємство. Воно погодилося з установкою, прийняло лічильник в експлуатацію і опломбувало його, визначивши при цьому дати повірки.

І після чергової планової перевірки постачальник послуг став нараховувати оплату без урахування показників квартирних засобів обліку, тільки за нормами споживання. Мовляв, позивач порушив термін проведення державної повірки квартирних приладів обліку.

У зв'язку з цим споживач двічі письмово звертався до постачальника з проханням провести чергову перевірку, але його заяви проігнорували. Облік обсягу спожитої води далі вели згідно з нормами водопостачання, а не за показниками лічильника.

Такі дії підприємства і стали підставою для звернення споживача до суду. Суди першої та апеляційної інстанцій стали на сторону споживача. Водопостачальник не погоджувався, тому справа дійшла до Касаційного цивільного суду.

Суд зазначив: підприємства, що надають послуги водопостачання, повинні забезпечити виконання робіт з періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води за рахунок включення цих робіт у тариф на водопостачання".

Це рішення, за словами Артема Кірюшина, означає: "Всі споживачі мають право вимагати провести повірку лічильників за рахунок постачальників послуг".

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У віці 73 роки помер український науковець Іван Вакарчук. Його син Святослав приймає співчуття.

16:07, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Група українців не можу вибратися з Непалу. Альпіністи підкорювали Еверест і не встигли повернутися до закриття авіасполучення.

11:49, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Відомий бізнесмен і меценат Павло Фукс у своєму Телеграм-каналі поділився цікавою думкою наукового співробітника Університету Суррея Саймона Мэйра у статті для The Conversation про варіанти вирішення глобальних криз, які виникають перед державами. 

3 квітня, 23:00
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Печерський районний суд Києва залишив під вартою до 1 червня підозрюваного в організації вбивства журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка.

3 квітня, 20:22

Композитор Євген Хмара дає онлайн-концерт на YouTube

Автор:
40
последние новости в Украине останні новини в Україні

О 19:00 4 квітня розпочався онлайн-концерт інструментальної музики відомого композитора Євгена Хмари "Залишайся вдома. Залишайся в безпеці". Трансляція доступна на його каналі в YouTube. 

Євген Хмара - автор проекту Open Ukraine. Грає на фортепіано в різних місцях нашої країни, показуючи їх красу. Таким чином піаніст відкриває Україну по-новому не тільки для своїх громадян, а й для всього світу. Свою першу композицію він написав у віці 7 років, а в 31 вже має 5 музичних альбомів.
Часто виступає на державному рівні в Європі, Китаї, США, Близькому Сході. Щороку Євген організовує благодійні концерти для дітей з обмеженими можливостями.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Культура»
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Кіностудія Disney переносить дати прем’єр деяких своїх фільмів через коронавірус. Деякі фільми вийдуть аж 2022 році.

 

18:55, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Українська співачка Христина Халімонова поділилася враженнями після свого першого онлайн-концерту на карантині. За словами артистки, такий досвід нагадав їй бій з тінню.

3 квітня, 19:16
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Музикант і композитор Адам Шлезінгер помер у результаті ускладнень коронавірусу у віці 52 років.

2 квітня, 11:10
последние новости в Украине останні новини в Україні Культура

Директор столичного театру "Актор" Слава Жила повідомив, що у середу, о 19.00, театр на своїй сторінці у Facebook показуватиме виставу, яку актори гратимуть онлайн.

1 квітня, 18:35