У Києві вигоріла заповідна зона Національного природного парку "Голосіївський"

8 серпня 2019, 14:01
269
последние новости в Украине останні новини в Україні

У мережі повідомили про горіння торфовищ на території Національного природного парку "Голосіївський": користувачі пов'язують пожежу з проєктом котеджного містечка "Нова Конча-Заспа Делюкс".

Про ситуацію в лісосмузі на півдні Києва в Facebook розповів Михайл Погребиський.

У своїй публікації журналіст зазначив, що протягом декількох днів у заповіднику загальнодержавного значення "Лісники" вигорає торфовище, однак реакції пожежників на цю НП до 7 серпня не було.

"Вже декілька днів горять торфяники впритул до меж заказника загальнодержавного значення "Лісники", що в складі Національного природного парку "Голосіївський", -пише журналіст у своїй публікації.

Відомо, що дана територія є заповідною зоною і розташовується в Голосіївському районі міста Києва.

Заповідник є найбільшою природно-заповідною територією серед тих, які входять до складу Голосіївського національного природного парку.

Значна площа заповідника лежить в заплаві річки Віта.

Природоохоронна територія заказника становить 1110,2 гектарів.

Журналіст зазначив, що згідно з цими даними, в цій частині Голосіївського парку повинен бути суворий режим з охорони території.

Крім того, в публікації зазначено, що в цій дислокації деякий час  видобували пісок, і за словами Погребського, це місце будуть забудовувати котеджним містечком:

"...тут на 43 гектарах постане котеджне містечко  "Нова Конча-Заспі Делюкс"... Будівництво ігнорує прибережно-захисні смуги водних об'єктів і, головне, знищує екологічний коридор - тобто частина НПП "Голосіївський" як екосистема буде заблокована".

Крім того, журналіст зазначив, що після декількох днів пожежних викликали тільки в середу, 7 серпня, і зробили це не співробітники парку, а колишній директор НПП "Голосіївський" Борис Дробот.

В обговоренні взяв участь також і діючий директор НПП "Голосіївський" В'ячеслав Потапенко, який попросив свого попередника прокоментувати ситуацію.

Так, Борис Дробот, який раніше очолював заповідник, також висловив свою точку зору на те, що відбувається в заповіднику:

"...відповідно до чинного законодавства охоронна зона навколо парку створюється за рахунок земель суміжних землевласників і за їх погодженням, що фізично неможливо. Проект охоронних зон розроблений давно, але ніким не погоджений.".

Крім того, як зазначив у мережі Потапенко, керівництво НПП "Голосіївський" та Лісниківського відділення (Конча-Заспа) виїхало на місце пожежі.

Потапенко зазначив, що пожежа сталася на території, яка повинна бути охоронною зоною НПП "Голосіївський" на території Києво-Святошинського р-ну Київської області.

"Готуємо листа на Киівську ОДА, Киівську обласну раду. З‘ясовуємо землевласників в чиіх інтересах влаштованл підпал. Виступаємо з ініціативою створити охороннну зону НПП «Голосіівчький» в Киівський області", -зазначив у своїй публікації в соцмережі В'ячеслав Потапенко.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

З діагнозом "проникаюче ножове поранення грудної клітини" потерпілий був госпіталізований.

11:25, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Микола Тарасов, який наразі є головним підозрюваним у справі про вбивство 11-річної Даші Лук'яненко перебуватиме під вартою ще 60 діб.

11:23, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

В Україні поетапне збільшення пенсійного віку для окремих категорій осіб визнано неконституційним.

10:53, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

Колишній директор Державного бюро розслідувань повідомив про подання позову до Верховного Суду України, в якому він заявляє про незаконне звільнення його з посади голови ДБР.

10:32, Сьогодні

У "Слузі народу" зайнялися оподаткуванням Facebook та Google

28 січня 2020, 11:33
2
последние новости в Украине останні новини в Україні

Законопроєкт №2634 про оподаткування ПДВ послуг, які міжнародні корпорації через інтернет надають фізичним особам в Україні, зареєстрований у Верховній Раді.

Автор проєкту закону - нардеп від "Слуги народу" та голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Його законопроєкт торкнеться, в першу чергу, введення ПДВ на послуги таких сервісів як Google, YouTube, Facebook, Apple, Adobe, Netflix.

Однак проєкт закону не обмежується цими корпораціями, оскільки він стосується введення ПДВ на всі електронні послуги, які міжнародні корпорації надають українцям, повідомляє "Бізнес Цензор".

Наприклад, після вступу закону в силу при прослуховуванні музики через сервіс Play Музика від Google, вартість сервісу подорожчає на 20%, оскільки в нього буде включено розмір податку на додану вартість (ПДВ).

Аналогічне подорожчання відбудеться і на послуги розміщення реклами на платформах Facebook та Google, YouTube і в мобільних додатках.

Наразі послуги міжнародних корпорацій, які вони надають українським компаніям через інтернет, оподатковуються ПДВ через механізм делегування обов'язку декларування податкового зобов'язання покупцями. Тобто українська компанія самостійно сплачує ПДВ з послуг отриманих від міжнародних корпорацій.

Водночас послуги, які такі міжнародні корпорації-нерезиденти надають фізичним особам в Україні, податком на додану вартість не оподатковуються.

Відповідно бюджет недоотримує мільйони гривень, а зареєстровані в Україні компанії, які також надають електронні послуги, знаходяться в нерівних умовах, адже в ціну їхньої продукції включено ПДВ.

Раніше голова Державної податкової служби Сергій Верланов заявив, що українці сплачують податки, що свідчить про розуміння важливості вчасного надходження коштів для розвитку держави.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Економіка»
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Національний банк України встановив новий валютний курс, згідно з яким гривня втратила свої позиції щодо вартості євро і долара США.

07:40, Сьогодні
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Протягом 20-24 січня інтервенції Нацбанку з купівлі валюти на міжбанку становили 50 мільйонів доларів, що удвічі менше, ніж тижнем раніше.

18:06, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Кількість запланованих до продажу ліцензій для ведення грального бізнесу в шість разів перевищує можливості ринку.

17:38, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Економіка

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук разом з міністром інфраструктури України Владиславом Криклієм та головою Укравтодору Олександром Кубраковим презентували Дорожню стратегію-2020.  

17:01, Вчора