Українка, що залишилася через собаку в Ухані, не зможе ввезти тварину в Україну через новий закон
Анастасії Зінченко, що залишилася в Китаї через неможливість вивезти свою собаку, тепер практично втратила можливість потрапити додому разом зі своїм чотирилапим другом.
Про це Зінченко повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram.
Як відомо, Настя відмовилася сідати в літак, що евакуював українців додому, через відмову прийняти на борт її собаку. Як повідомлялося, проблема полягала в оформленні документів на собаку.
Президент України Володимир Зеленський, дізнавшись про цю ситуацію, зв'язався з Анастасією та особисто пообіцяв зробити все можливе для її повернення в Україну разом з собакою. Однак через два тижні стало відомо, що в Україні вийшов закон, який забороняє наразі ввезення з-за кордону в країну тварин.
"Через 2 тижні після того, як мені подзвонив президент і пообіцяв допомогти, забрати мене з собакою, через два тижні Україна ставить заборону. Причиною якої є випадок в Гонконзі, у собаки підозри на коронавірус. І чомусь тільки Україна поставила таку заборону", - написала Зінченко в Instagram.
Також вона зазначила, що після розмови із Зеленським з нею ніхто не зв'язувався.
"Зі мною ніхто не зв'язувався, мені не дзвонили вже протягом тижня, історія тільки-тільки стала гучною, і потім згасла. Ні про евакуацію нічого чутно, ні про те, що нам робити далі. Україна знову дотягнула з евакуацією до такого моменту, коли в ряду стоять вже нові проблеми", - обурилася Настя.
"Скільки триватиме карантин в Китаї, і як я потраплю додому. Варіанти є, але це все тільки теорії. Це може тривати ще близько місяця (в кращому випадку). Вдома на карантині я і Міша з 20 січня... З харчовими продуктами проблем зараз немає. Є проблема з питною водою, її я постараюся вирішити найближчими днями, тому що вона закінчилася, але охорона будинку не змогла мені допомогти в цьому і вийти теж не дозволила", - повідомила дівчина.
"Я не винна в тому, що одна-єдина з людей, яких евакуювали з Уханя, відмовилася летіти без свого собаки, відмовилася його кинути та винесла цю проблему на загальний огляд. І навіть при такому ряді проблем я його не кину", - заявила Настя.
Раніше ASPI повідомляв про те, що в Ухані на етапі огляду китайськіи медики не допустили на борт, який проводить евакуацію в Україну, трьох українців і одну іноземку. Про це повідомляв головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Крім того, варто нагадати, що коронавірус став причиною смерті 107 осіб в Італії. Кількість померлих від ускладнень станом на 4 березня значно збільшилася.
Також повідомлялося, що коронавірус в Україні загрожує вплинути на звичне життя громадян. Мер Чернігова Владислав Атрошенко 4 березня запропонував у разі контакту медиків з хворим організувати проживання в лікарнях.
Кабінет Міністрів готує законодавчі зміни для запуску системи фудбенкінгу. Це дозволить бізнесу передавати непродані продукти людям, які потребують допомоги, зменшивши харчові відходи та навантаження на бюджет.
Українські військові повідомили, що противник нарощує сили та техніку для нового наступу на Донбасі. Головною метою окупантів є захоплення Костянтинівки до травневих свят, а також активізація бойових дій на Краматорському напрямку.
Після смерті патріарха Філарета архієреї Української православної церкви Київського патріархату одноголосно обрали архієпископа Сумського і Охтирського Никодима новим предстоятелем. Це рішення стало знаковим кроком для збереження самостійності церкви.
Президент України Володимир Зеленський попрощався з патріархом Філаретом, назвавши його одним із творців української духовної самостійності. Церемонія відбулася у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі, де зібралися віряни та представники влади.
Бюро економічної безпеки України розширює міжнародну взаємодію у сфері протидії економічним злочинам. Зокрема, БЕБ та Секретна служба Сполучених Штатів Америки домовилися про поглиблення співпраці у боротьбі з виготовленням та розповсюдженням підроблених банкнот.
У Міністерстві внутрішніх справ України відбулася робоча зустріч із делегацією Європейського Союзу за участі заступників Міністра внутрішніх справ Олексія Сергєєва та Богдана Драп’ятого, Голови Національної поліції Івана Вигівського та керівників підрозділів МВС і Нацполіції.
Працівники поліції Полтавської області долучилися до донорської ініціативи, щоб підтримати поранених українських військових. Близько 70 співробітників Головного управління Національної поліції в Полтавській області та Полтавського районного управління поліції здали кров для потреб медичних закладів, де проходять лікування захисники та захисниці України. Загалом вдалося зібрати понад 26 літрів крові та її компонентів.
В Україні запровадили новий порядок бронювання працівників від мобілізації. Тепер оборонні та критично важливі компанії можуть резервувати кадри навіть із неврегульованим військовим статусом, але лише на обмежений термін — до 45 днів. Це рішення має забезпечити стабільність роботи та підтримку армії у найскладніший час.
14 березня Україна відзначає День українського добровольця — день людей, які в найважчі моменти історії держави без наказу та вагань стали на її захист.
Президент України Володимир Зеленський повідомив про нову програму підтримки, яка передбачає автоматичні доплати у розмірі 1500 гривень для пенсіонерів та малозабезпечених громадян. За його словами, допомогу отримає щонайменше 13 мільйонів людей, і вона буде нарахована без бюрократичних процедур.
Кабінет Міністрів готує законодавчі зміни для запуску системи фудбенкінгу. Це дозволить бізнесу передавати непродані продукти людям, які потребують допомоги, зменшивши харчові відходи та навантаження на бюджет.
Українські військові повідомили, що противник нарощує сили та техніку для нового наступу на Донбасі. Головною метою окупантів є захоплення Костянтинівки до травневих свят, а також активізація бойових дій на Краматорському напрямку.
Після смерті патріарха Філарета архієреї Української православної церкви Київського патріархату одноголосно обрали архієпископа Сумського і Охтирського Никодима новим предстоятелем. Це рішення стало знаковим кроком для збереження самостійності церкви.
Президент України Володимир Зеленський попрощався з патріархом Філаретом, назвавши його одним із творців української духовної самостійності. Церемонія відбулася у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі, де зібралися віряни та представники влади.