Український військовослужбовець отримав політичний притулок у США як свідок злочинів у зоні АТО

Імміграційний суд Служби громадянства і імміграції США міста Сакраменто у Каліфорнії надав політичний притулок українському військовослужбовцю, який був свідком військових злочинів, позасудових розправ та масштабних крадіжок зброї у місті Щастя та селищі Новоайдар. Ім’я та прізвище бійця називати не можна, оскільки його рідним на батьківщині може загрожувати небезпека.
Підрозділ Міністерства внутрішньої безпеки США, який відає питанням імміграційної політики та громадянства, дозволив надати політичний притулок українському військовослужбовцю. Про це повідомив колишній журналіст програми "ТСН. Тиждень" каналу "1+1" Олексій Бобровников, інформує "Главком".
Рішення відомства було ухвалене на підставі того, що українець був свідком військових злочинів, позасудових розправ та масштабних крадіжок зброї у місті Щастя та селищі Новоайдар у період вбивства у 2015 році головного позаштатного працівника оперативного підрозділу СБУ Андрія Галущенка, старшого уповноваженого Головного управління Державної фіскальної служби України у Херсонській області Дмитра Жарука та капітана Збройних сил Володимира Кияна. Політичний притулок було надано на підставі Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, а також на підставі політичної волі військовослужбовця, який намагався протидіяти корупції та контрабанді у Збройних силах України.
Усі троє силовиків загинули впродовж перших днів вересня 2015 року у зоні проведення АТО на Луганщині. 2 вересня загинули Андрій Галущенко, який був керівником зведеної мобільної групи із протидії контрабанді в зоні проведення антитерористичної операції, а також Дмитро Жарук. Мобільна група тримала оборону до прибуття підкріплення з 92-ї Окремої механізованої бригади. Проїжджаючи між селами Лопаскине та Лобачева на автомобілі Mitsubishi L200, вони підірвалися на закладеній міні. Наступного дня підірвався на "розтяжці" Володимир Киян. Розвідувальна група, у складі якої він був, проводила перевірку території поблизу Щастя. За однією з версій, Киян намагався провести розслідування розстрілу мобільної групи, який трапився днем раніше. Сам Олексій Бобровников кілька років займається розслідуванням загибелі військовослужбовців у "сірій зоні" Донбасу. Через це йому надходили погрози, тому він змушений був покинути Україну, але продовжує розслідування, перебуваючи наразі у Німеччині.
Нагадаємо, підлітки у Вишгороді розстріляли ветерана Антитерористичної операції з батальйону "Айдар" Ігоря Корнієнка. Також ASPI news інформувало, що ветерани АТО та націонал-патріоти вимагали від президента Володимира Зеленського відставки секретаря РНБОУ Олексія Данілова.

На Полтавщині триває процес декларування зброї та боєприпасів відповідно до нового законодавства. Від початку кампанії мешканці області вже задекларували 390 одиниць вогнепальної зброї та понад 122 тисячі набоїв різного калібру.
Підозрюваний у вбивстві Андрія Парубія виправдовував Росію та цікавився виїздом за кордон, про це йдеться у рослідуванні "Телебачення Торонто".
Поліція Полтавської області щодня забезпечує порядок і безпеку громадян у непростих умовах воєнного стану.
7 вересня, у День воєнної розвідки України, реп-виконавець Скруджи представив новий трек «Х», присвячений воїнам штурмового підрозділу ГУР МО «Артан Х» у складі «Артан». Підрозділ діє під командуванням Віктора Торкотюка («Титан») та його заступника Андрія Мельника («Фаворит»).
Президент України Володимир Зеленський привітав військовослужбовців Головного управління розвідки Міністерства оборони із професійним святом.
Президент Володимир Зеленський розповів, що йому подобається бути поруч із дітьми, бо вони дають енергію. Глава держави зауважив, що діти не мають прихованих мотивів і, так само, як і дорослі, розуміють, що таке війна.
Під час робочої поїздки на Дніпропетровщину начальник Національної поліції України Іван Вигівський відвідав Криворізьку академію патрульної поліції. Він ознайомився з навчальним процесом, діяльністю структурних підрозділів та особовим складом закладу.
Сьогодні, 3 вересня, у Полтаві відбувся скорботний захід на честь жертв трагічної атаки, що сталася рівно рік тому. О 09:00 містяни, представники влади та силових структур запалили лампадки пам’яті й хвилиною мовчання вшанували тих, чиї життя обірвав ворожий ракетний удар по навчальному закладу.
Поліцейські Полтавської області щодня забезпечують безпеку громадян та підтримання правопорядку в умовах воєнного стану.
На Полтавщині триває процес декларування зброї та боєприпасів відповідно до нового законодавства. Від початку кампанії мешканці області вже задекларували 390 одиниць вогнепальної зброї та понад 122 тисячі набоїв різного калібру.
Підозрюваний у вбивстві Андрія Парубія виправдовував Росію та цікавився виїздом за кордон, про це йдеться у рослідуванні "Телебачення Торонто".
Поліція Полтавської області щодня забезпечує порядок і безпеку громадян у непростих умовах воєнного стану.
7 вересня, у День воєнної розвідки України, реп-виконавець Скруджи представив новий трек «Х», присвячений воїнам штурмового підрозділу ГУР МО «Артан Х» у складі «Артан». Підрозділ діє під командуванням Віктора Торкотюка («Титан») та його заступника Андрія Мельника («Фаворит»).