В Україні набув чинності Закон про мову: які положення закону стануть діяти пізніше

16 липня 2019, 08:57
81
последние новости в Украине останні новини в Україні

Закон про використання української мови, як єдиної державної набув чинності у вівторок, 16 липня.

Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради України.

Так, відсьогодні, українська мова набула в країні позицію єдиної мови з державним статусом, який зобов'язаний у використанні усіма державними структурами, в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя.

Треба зазначити, що дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.

Згідно із законом, українська мова є гарантією захисту прав людини для кожного українського громадянина, незалежно від його етнічного походження.

Крім того, мова являє собою фактор єдності та національної безпеки України.

З моменту набуття чинності закону, у країні передбачається введення нового відомства Національної комісії зі стандартів державної мови, яке буде контролюватися Кабінетом міністрів.

У межах повноважень даного органу, буде затвердження стандартів мови, правопису, а також створення певних нормативів для отримання державної посади, а також для отримання громадянства України.

Відомство розроблятиме екзаменаційні завдання та тести, проводитиме їх, а також видаватиме сертифікати.

Відомо, що термін повноваження каденції членів комісії становитиме 6 років, і складатиметься вона з 9 осіб.

Деякі положення закону, які стосуються обов'язкового використання мови в культурних підприємствах, таких як музей, театр, кіно будуть введені у 2021 році. Тоді ж будуть введені деякі положення про екзаменаційні норми для отримання громадянства України.

Як зазначено в положеннях Закону про українську мови, в друкованих ЗМІ обов'язкове використання української мови набуде чинності для загальнонаціональних видань через 2,5 року, а для місцевих – через 5 років, з 16 липня 2024 року. Відповідно друкована преса може видаватися декількома мовами, однак українська версія є обов'язковою до випуску.

Що стосується Інтернет-ЗМІ, то перша версія, яка завантажується за замовчуванням повинна буде українською, починаючи з 16 липня 2022 року.

Виключне вживання української мови для підприємств та організацій всіх форм власності, які працюють з клієнтами та споживачами, повинні будуть обслуговувати їх тільки державною мовою з 16 січня 2021 року.

Однак, інформація у сфері обслуговування може дублюватися іншою мовою на прохання клієнтів.

Положення про державний контроль Уповноваженим по захисту державної мови та штрафи у разі порушень набудуть чинності через шість місяців з дня призначення Уповноваженого Кабінетом Міністрів. Закон передбачає також зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Суспільство»
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

12 грудня Апеляційний суд Києва змінив запобіжний захід підполковнику Михайлу Комарянському, який перебував у СІЗО, призначивши йому нічний домашній арешт. 

15:16, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У Києві почався монтаж льодового катка, який вирішили облаштувати прямо під вікнами Офісу президента на вулиці Банковій.

14:58, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

У партії п'ятого президента України Петра Порошенка "Європейська Солідарність" зробили заяву, в якій вимагали правоохоронні органи і Службу безпеки України затримати і депортувати з території нашої країни знімальну групу телеканалу "Звезда".

14:03, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Суспільство

"Країна в смартфоні" робить ще один новий крок в напрямку діджиталізації.

08:20, Вчора

Суд відмовився пом'якшити Альперіну запобіжний захід

13 грудня 2019, 00:00
11
последние новости в Украине останні новини в Україні

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовила у задоволенні запобіжного заходу стороні захисту у зміні запобіжного заходу для одеського бізнесмена Вадима Альперіна, який підозрюється у багатомільйонній контрабанді, передає кореспондент ASPI.

"Колегія суддів постановила: апеляційну скаргу залишити без задоволення", - йдеться в рішенні суду.

Також колегія Апеляційної палати ВАКС відмовила в задоволенні скарги прокурорів, які вважали запобіжний захід не адекватною тяжкості вчиненого Альперіним правопорушення і просили її посилити.

Крім того, прокурори заявляли, що доводи сторони захисту на користь Альперіна є надуманими, безпідставними, а місцями — вигаданими.

Нагадаємо, Альперіна детективи НАБУ затримали 27 листопада в приміщенні САП у Києві.

Слідчий суддя ВАКС 29 листопада обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення 70 млн грн застави, який був перерахований на казначейський рахунок суду, і Альперін 2 грудня вийшов із СІЗО.

Всі головні новини з доставкою в Ваш месенджер Телеграм
2
Новини «Події»
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

На брифінгу заступник глави Національної поліції – начальник кримінальної поліції Євген Коваль повідомив про підозрюваних – це  медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, лікарка й волонтерка Юлія Кузьменко, музикант й доброволець  Андрій Антоненко, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

18:02, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Служба безпеки України розпочала 69 кримінальних проваджень за лінією роботи контррозвідки, зокрема щодо викриття шпигунів та агентів ворожих спецслужб.

17:04, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

15:48, Вчора
последние новости в Украине останні новини в Україні Події

У Службі безпеки України чиновник міграційної служби Херсонщини налагодив бізнес на нелегалах.

14:00, Вчора