Леонід Кравчук, голова української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ), прокоментував агресію Росії на Донбасі. Перемовини з російськими представниками не дають результатів.
Сергій Кислиця, постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй, прокоментував заяви постійного представника РФ в ОНН Василя Небензя. Він засудив висловлювання представника країни-агресора.
Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін поскаржився, що в Міжнародному суді ООН російська сторона всіляко затягує перехід в суді до розгляду питання по суті.
У середу, 16 грудня, Генеральна Асамблея ООН ухвалила оновлену українську резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна". Голова МЗС України Дмитро Кулеба зазначив, що цього року положення української резолюції істотно посилені.
Росія, яка воскресила культ Сталіна і зневажає міжнародні права і кордони сусідніх держав, так і не стала демократичною країною, про яку понад 20 років тому говорив перший президент РФ Борис Єльцин.
Постійний представник України в ООН Сергій Кислиця розповів, що реакція Росії на прийняття Генасамблеєю ООН резолюції по мілітаризації Криму була дещо істеричною. Після голосування, ООН почула традиційний російський наратив зі звинуваченнями на адресу України, а також стала свідком спроби різко змінити тему дискусії.
Росія має право вето на засіданнях Ради Безпеки ООН, саме тому миротворча місія Організації Об'єднаних Націй на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишається неможливою. Під час пресконференції у Києві про це заявив спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович.
Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що у Міністерстві задовлені ухваленням нової резолюції ООН з мілітаризації Криму. Зокрема, у резолюції згадується "Кримська платформа", що важливо для України.
Дмитро Полянський, представник РФ в ООН, негативно висловився стосовно резолюції ООН. Росія у звичному стилі відреагувала на ухвалення української резолюції щодо Криму на Генасамблеї ООН.
Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй підтримала оновлену резолюцію проти незаконної мілітаризації Росією окупованого Криму, а також частин Чорного та Азовського морів. Підтримало документ 63 держави.
Українська делегація у ТКГ заявила, що Росія в ООН намагається залучити до процесу переговорів представників ОРДЛО. А також провести на Донбасі референдум.
Постпред України при ООН Сергій Кислиця оприлюднив спільну заяву Великої Британії, США та Естонії щодо ситуації на Донбасі. Росії вказали, що вона не є посередником у військовому конфлікті.
Петро Порошенко взяв онлайн участь у безпековому форумі у Галіфаксі (Канада), на якому запропонував залучити Вашингтон до Нормандського формату, укласти безпекову угоду із США і реформувати Радбез ООН.
Неонацизм та інші практики Україна не підтримує. Проєкт російської резолюції наша держава вирішила проігнорувати.
Ухвалений Третім комітетом Генеральної Асамблеї ООН проєкт резолюції щодо ситуації в Криму викликав різку критику в Російській Федерації. За словами офіційної представниці МЗС Росії Марії Захарової, РФ не порушує права мешканців у Криму.
Резолюція ООН визнала незаконною російську владу у Криму. На території тимчасово окупованого півострова діють антиукраїнські формування.
Коронакриза спровокувала серйозне економічне падіння у світі. В Україні може посилитися рецесія.
Росія на пленарному засіданні 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН повідомила про виконання Будапештського меморандуму. На що заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко пригадав їй війну на Донбасі.
Москва ставила ультиматум іншим державам стосовно голосування в ООН за резолюцію щодо Криму. Російські делегати не приховували обурення розглядом цього питання на найвищому рівні.
Антоніу Гутерріш, генсек ООН, опублікував чергову Доповідь щодо ситуації з правами людини на території тимчасово окупованого Росією Криму. Від Російської Федерації він вимагав не порушувати міжнародне право.